AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Specijalistički stručni studij-Rijeka

dobar dan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Otvorih temu radi lakše komunikacije i možebitnih dogovora nas koji smo upisali specijalistički u Rijeci.
 

lucijus

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav! Može li mi netko reći kada se predaju prijave za specijalistički u Rijeci? I da li se može odlaziti samo na ispite? Kakvi su profesori, ispiti? Hvala :)
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav! Može li mi netko reći kada se predaju prijave za specijalistički u Rijeci? I da li se može odlaziti samo na ispite? Kakvi su profesori, ispiti? Hvala :)
prijave su ti već bile početkom 9.mj, tako da bi upisao tamo moraš čekat sljedeću godinu
 

Nerea

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
da li se i u Rijeci gleda prosjek kao ovdje u Zagrebu ili svi koji se prijave se upišu?
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.

Eriatarka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da kolege, molim informacije o Rijeci! Kada počinje godina odprilike? Može li se platiti u par rata ili nešto?
 

eva5

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dragi moji, ja vam odlazim u ekonomiste. U Cakovcu je otvoren specijalisticki strucni studij ekonomije. Prema rjecima tamosnjih studenata, studij nije pretezak, a profesori su navodno susretljivi i sve se mozes dogovorit. Slusat ce se i polagat kolegij po kolegij. Razlika za nas je 5 manjih ispita. Skolarina 5.500,00 kn.

Priznajem, vise volim pravne predmete, ali nas faks, tj odnos profesora i administracije mi se totalno zamjerio. Ako koga jos zanima, moze mi se obratit u inbox za detalje.
 

Tompa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam nastavio studij u Rijeci... mogu vam reći da imam samo pohvale za sve tamo - organiziranost, ljubaznost prema studentima, mogućnost otvorene komunikacije s profesorima itd. Svidjelo mi se od prvog dana kad su nas na početku studija dočekali s domjenkom i šampanjcem pa sve nadalje. Ne može se reći da je studij kikiriki, upravo suprotno, ispiti nisu lagani, ali je sve tako organizirano da te tjera na kontinuirano učenje, kao u školi. Svaki predmet sluša se mjesec dana, odmah dva tjedna nakon početka predavanja je predispit na kojem možeš skupit 20 od mogućih 100 bodova na ispitu. To je obično neki kraći pismeni iz gradiva koje smo do tada prošli ili pisanje nekog eseja. Svi ispiti su pismeni i nema drame oko dužine pisanja kao u Zagrebu - ako ti treba dva sata, pišeš dva sata. Ja sam do drugog mjeseca dao sve ispite iz prvog semestra, četiri komada, i cijeli drugi mjesec sam imao zimsko ferije, ko u školi. Sutra počinje II semestar...
Zaista bih preporučio Pravni faks u Rijeci, ljudi su odlični, ima puno mlade ekipe - asistenata s kojima se zezamo, pijemo kavice - svi se ponašaju jedni prema drugima kao ljudi. Uz to sam, od 80 ljudi na godini, upoznao njih barem 60, družimo se, idemo na kavice, petkom navečer kad ostajem u Rijeci za vikend tulumarimo, cugamo i dobro se zabavljamo... meni je ovo skroz drugo iskustvo nego ovo u Zagrebu, gdje sam znao samo nekoliko ljudi na faksu... možda zato što već dugo radim...
Specijalistički je na Pravnom fakultetu u Rijeci, da, može se plaćati u ratama, godina počinje početkom desetog mjeseca...
Meni ovo najbolja odluka u životu - još prošlog ljeta bio sam zakleti zagovornik studija u Zagrebu i stalno govorio da ću ili u Zg ili nigdje... onda kad sam vidio program koji su Koprinjo i nadobudna ekipa tak 'nabildali' da izgleda ko još jedan cijeli studij nešto je puklo u meni, počeo sam se raspitivat o Rijeci... i sad mi se to čini kao najbolje rješenje...
Evo, to je to otprilike... ima nas puno iz Zagreba, barem pola, najmanje 40... pa uvijek postoji mogućnost kombinacije što se tiče prijevoza...
Uglavnom - moja topla preporuka svima koji važu gdje će... :)
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolega najljepša hvala na ovoj informaciji, olakšali ste mi odluku oko upisa u 9.mjesecu :D :D
 

blueberry

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hvala Tompa na iscrpnom izvještaju. Zanima me kada su prijave na specijalistički u Rijeci?
 

lidach3

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam nastavio studij u Rijeci... mogu vam reći da imam samo pohvale za sve tamo - organiziranost, ljubaznost prema studentima, mogućnost otvorene komunikacije s profesorima itd. Svidjelo mi se od prvog dana kad su nas na početku studija dočekali s domjenkom i šampanjcem pa sve nadalje. Ne može se reći da je studij kikiriki, upravo suprotno, ispiti nisu lagani, ali je sve tako organizirano da te tjera na kontinuirano učenje, kao u školi. Svaki predmet sluša se mjesec dana, odmah dva tjedna nakon početka predavanja je predispit na kojem možeš skupit 20 od mogućih 100 bodova na ispitu. To je obično neki kraći pismeni iz gradiva koje smo do tada prošli ili pisanje nekog eseja. Svi ispiti su pismeni i nema drame oko dužine pisanja kao u Zagrebu - ako ti treba dva sata, pišeš dva sata. Ja sam do drugog mjeseca dao sve ispite iz prvog semestra, četiri komada, i cijeli drugi mjesec sam imao zimsko ferije, ko u školi. Sutra počinje II semestar...
Zaista bih preporučio Pravni faks u Rijeci, ljudi su odlični, ima puno mlade ekipe - asistenata s kojima se zezamo, pijemo kavice - svi se ponašaju jedni prema drugima kao ljudi. Uz to sam, od 80 ljudi na godini, upoznao njih barem 60, družimo se, idemo na kavice, petkom navečer kad ostajem u Rijeci za vikend tulumarimo, cugamo i dobro se zabavljamo... meni je ovo skroz drugo iskustvo nego ovo u Zagrebu, gdje sam znao samo nekoliko ljudi na faksu... možda zato što već dugo radim...
Specijalistički je na Pravnom fakultetu u Rijeci, da, može se plaćati u ratama, godina počinje početkom desetog mjeseca...
Meni ovo najbolja odluka u životu - još prošlog ljeta bio sam zakleti zagovornik studija u Zagrebu i stalno govorio da ću ili u Zg ili nigdje... onda kad sam vidio program koji su Koprinjo i nadobudna ekipa tak 'nabildali' da izgleda ko još jedan cijeli studij nešto je puklo u meni, počeo sam se raspitivat o Rijeci... i sad mi se to čini kao najbolje rješenje...
Evo, to je to otprilike... ima nas puno iz Zagreba, barem pola, najmanje 40... pa uvijek postoji mogućnost kombinacije što se tiče prijevoza...
Uglavnom - moja topla preporuka svima koji važu gdje će... :)
Kolega hvala puno,zanima me jesu predavanja obvezna i jel se moze iz Zga dolazit samo na ispite? :)
 

Tompa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolega hvala puno,zanima me jesu predavanja obvezna i jel se moze iz Zga dolazit samo na ispite? :)
Nisu obvezna predavanja, zapravo najveći dio studenata iz Zg dolazi samo na ispite... obično nakon ispita koji bude u petak popodne kreću predavanja sljedećeg kolegija, većina onda ostane da pokupe informacije tipa koja je literatura, kako izgleda ispit i sl. i onda nakon prve pauze većina zbriše za Zagreb...
 

majolada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Vidjela sam na stranici Pravnog fakulteta u Rijeci program stručnog i specijalističkog studija
u programu stručnog ima dosta predmeta koje mi nismo imali pa me zanima dali se kod upisa specijalističkog u Rijeci treba polagati kakva razlika
također vidim da u programu specijalističkog ima predmeta koje mi već položili u zagrebu na stručnom studiju pa me zanima dali se oni priznaju ili se moraju ponovno polagati?
Hvala
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks