AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Socijalna politika

Honda 900

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
A ok, velim svaka ti čast ka se naučiš za 3 dana 65str...jer nisu svi ko ti... nekima treba dulje...kao npr. UPP se uči u prosjeku po mjesec dana a ima 130str., pa ti vidi... pitanje je koliko se toga nauči u 3 dana, možda za taj dan, al za tjedan dana više se od toga ne na ništa, niti a. I nemoj mislit da te ja vrijeđam ili tak nešto samo ti velim kak drugi stoje s time... SRETNO SUTRA:laughing:
 

Mustang11

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo ja prošao, četvorka je u indeksu:happy:
Iz prvog djela me pitao Razvoj socijalne države, a iz odabranog poglavlja - Mirovinski sustavi - 5 faktora za podjelu, razlike između tih faktora( tekuća raspodjela - kapitalizirana sredstva, definiranje davanja - definiranje doprinosa, Čileansku reformu,
 

Honda 900

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo ja prošao, četvorka je u indeksu:happy:
Iz prvog djela me pitao Razvoj socijalne države, a iz odabranog poglavlja - Mirovinski sustavi - 5 faktora za podjelu, razlike između tih faktora( tekuća raspodjela - kapitalizirana sredstva, definiranje davanja - definiranje doprinosa, Čileansku reformu,
Ma svaka čast, ja stvarno ne znam kaj da ti kažem. SVAKA ČAST!!!
 

vesna Ja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo i ja sam dobila četvorku. Prof. Zrinšćak je kolegicu i mene pitao:socijalna prava, socijalnu pravdu, socijalnu državu, što je sve utjecalo na razvoj socijalne države i politike (to je ono modernizacija društva, socijalna mobilizacija itd.) i iz odabranog poglavlja "nezaposlenost"novi oblici političke nezaposlenosti, povijesni razvoj osiguranja od nezaposlenosti (to je ono od engl. ljevača 1831 pa dalje) i razlike u socijalnoj pomoći države nezaposlenima u SAD, V. Britaniji, Danskoj. Pitanja uglavnom postavlja prema podnaslovima iz knjige i pusti te da pričaš. Vrlo ugodno i dobre ocjene!
 

Honda 900

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel može netko od vas koji ste prošli, ukratko objasniti nastanak socijalne države? Nekak mi to nije baš jasno u knjizi., ima toga dosta pa ne znam kaj da točno velim o tome.
 

Mustang11

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ma jednostavno od klasičnog paternalističko kmetskog odnosa feudalac- kmet, nastaje "država zaštitnica" - Levijatan, Locke.. znači cilj je zaštita interesa pojedinca..pa onda kao produžetak nastaje socijalna država. to su ti smjernice..imaš baš jednostavno objašnjeno u knjizi... od početka se o kmetu brinuo feudalac ali se je zato kmet podvrgavao feudalcu, tako i kasnije pojedniac prihvaća" društveni ugovor" i u zamjenu za zaštitu pristaje biti "podređen državi" a što se i kasnije još više razvija...
 

Honda 900

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ok. Iskreno meni ti to nije baš nekaj zanimljivo i prejasno. Još sam si to nekako tak i objasnila kao to si mi sad ti, al onaj dio tamo kako religija utječe i rat na nastanak socijalne politike...e to mi je koma.
 

vesna Ja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam bila na prošlom roku i položila bez problema. Moj savjet ti je da učiš po naslovima jer upravo takva pitanja postavlja. I položit ćeš, vidjet ćeš.
 

mrcina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej, imam pitanje... da li se literatura nabavlja na pravnom faxu ili ju imaju i u onoj fotokop. kod pravnog... hvala
 

aneri

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Alo netko zna... bila sam prije par dana kod prof. Bežovana na konzultacijma zbog potpisa i literature, s obzirom da nema predavanja. Za literaturu je naveo- Socijalna politika, str. 1-39, 131-168 + dva poglavlja po izboru. Jel još netko bio i dobio iste podatke?? Pitam zato, jer u postu ispod piše drugačije. E sad, ili se promjenilo od ove godine ili mi je prof. krivo rekao.. ???
 

Honda 900

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Alo netko zna... bila sam prije par dana kod prof. Bežovana na konzultacijma zbog potpisa i literature, s obzirom da nema predavanja. Za literaturu je naveo- Socijalna politika, str. 1-39, 131-168 + dva poglavlja po izboru. Jel još netko bio i dobio iste podatke?? Pitam zato, jer u postu ispod piše drugačije. E sad, ili se promjenilo od ove godine ili mi je prof. krivo rekao.. ???
Ja sam polagala ovaj ispit u 2 mjesecu ove godine i literatura po kojoj sam učila je bila kao u postovima navedno. Znači stranice 1-39, i jedno poglavlje po izboru (tu sam uzela nezaposlenost). A sad možda je profesor skužio da je toga jako malo pa je proširio gradivo, stvarno ne znam. Nadam se da će se neko javit tko isto planira izaći na ispit kad i ti pa će ti reći.
 

miroslav

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
...ja sam u utorak bio na ispitu i odgovarao kod prof. Zrinščaka i pitao je samo str.1-39 i jedno poglavlje koje si sam izabereš... a jedna cura je išla odgovarat kod prof. Bežovana i također je odgovarala samo ono što je navedeno u vodiču(str.1-39 i jedno poglavlje)... tako da mislim a i preporučujem da učite po onome kako je navedeno u vodiču... ispit nije težak i može se proći bez problema...
 

file

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ako neko moze napisati gde se moze nabaviti literatura...ima li mozda u kopiraoni ili na faksu...hvala
 

Jegnja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ako neko moze napisati gde se moze nabaviti literatura...ima li mozda u kopiraoni ili na faksu...hvala
Literaturu potraži u biblioteci na pravu.čak ti i fotokopiraju potrebne stranice.
 

aneri

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Alo netko zna... bila sam prije par dana kod prof. Bežovana na konzultacijma zbog potpisa i literature, s obzirom da nema predavanja. Za literaturu je naveo- Socijalna politika, str. 1-39, 131-168 + dva poglavlja po izboru. Jel još netko bio i dobio iste podatke?? Pitam zato, jer u postu ispod piše drugačije. E sad, ili se promjenilo od ove godine ili mi je prof. krivo rekao.. ???
Nadam se da ti nije krivo rekao..ja sam isto bila, negdje u 5mj., na konzultacijama..reako mi je isito tako, 2 poglavlja i još dva po izboru..valjda je to po novom.. s tim da sam bologna-redovni.. A sad kad bi netko znao kakav status imaju kolege koji su na zadnjim rokovima polagali???-po kojoj literaturi su učili..
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks