AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Smjerovi III. godine studija

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
naravno. samo sam ovo navela kao plus a ne kao nešto presudno.



ne, ima nekih i pismenih, mislim da većinom kolokviji.
Vidjet ćeš da znanje koje si stekla ovdje (iako je naš faks s obzirom na druge težak)puno pomoći pogotovo kod zapošljavanja...i naravno u stvarnom životu..ja evo radim u državnoj službi i dobila sam posao upravo zbog svog znanja..jer znanje ti nitko ne može oduzeti..Testovi su mi bili lagani s obzirom na na naše ispite, a intervju je točka na i..da malo porazgovaraš s komisijom i naravno da kažeš svoje interese..:)
 

malatina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moze li netko, molim vas, napisati smjerove od najlakšeg prema najtežem? I koji bi preporučili za upisati?
 

martina_sk

Administrator
Moze li netko, molim vas, napisati smjerove od najlakšeg prema najtežem? I koji bi preporučili za upisati?
teško je reći jer nitko nije išao sve smjerove pa da može objektivno usporediti :) ali evo ja ću reći ovako: međunarodno upravni, upravno pravni, ekonomsko upravni pa onaj menadžerski. iako su prva tri lagana.
 

walle

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam upisala organizacijsko - menadžerski i isprva sam bila uplašena, zbog priča koje kruže. Smjer je lagan, nije teško položiti ispite. Komparativna ima 2 kolokvija, prvi pismeni, drugi usmeni, piece off cake... Teorija organizacije također ima dva kolokvija, lagana.. Menadžment je malo kompliciraniji, al samo zato jer bakica, kak zovemo profu, želi da razumiješ kaj učiš.. Al smjer je sasvim normalan, položiš sve od prve.. Naravno, ak imalo učiš..
 

ninal

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav upisujem parcijalu 3 godine,ostali su mi samo gradjansko i radno,pa bi me zanimalo dal postoji šansa ako ta dva predmeta riješim do drugog semestra da upišem naknadno ono sto sad nemogu upisat zbog parcijale(diplomski,praksu i predmet smjera) ako sam dobro skuzila ili da šaljem dekanu kakvu molbu da mi to odobri tako da tu 3 godinu ne moram rastegnuti na dvije,i da iduce godine mogu upisati specijalisticki na našem faksu,ima li tko kakvih iskustava sa tim?
 

Dolla

Miss Gates
Pozdrav upisujem parcijalu 3 godine,ostali su mi samo gradjansko i radno,pa bi me zanimalo dal postoji šansa ako ta dva predmeta riješim do drugog semestra da upišem naknadno ono sto sad nemogu upisat zbog parcijale(diplomski,praksu i predmet smjera) ako sam dobro skuzila ili da šaljem dekanu kakvu molbu da mi to odobri tako da tu 3 godinu ne moram rastegnuti na dvije,i da iduce godine mogu upisati specijalisticki na našem faksu,ima li tko kakvih iskustava sa tim?
Ništa od toga, morat ćeš na idućim upisima upisati te ostatke koje sad nećeš moći upisati i kad to sve položiš onda na onim upisima godinu kasnije tek upisuješ specijalistički (ako upadneš, naravno).
 

Dolla

Miss Gates
:/ a što tocno ne mogu sad upisat sve zbog ta dva predmeta sa druge?
Pa upisuješ građansko i radno (zajedno nose 13,5 bodova) i još bodova do 60 ECTS-a. Odi kod Sanje u referadu pa neka ti kaže što točno možeš upisat. Ja bih rekla da upravno postupovno, cijeli smjer, informatičku radionicu, nomotehniku, lokalnu samoupravu, vježbe iz upravnog postupovnog i jedan izborni. Znači nećeš moći praksu, jedan izborni i diplomski.
 

aurelija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hej vi izvanredni s Međunarodno upravnog smjera (dobrodošli su i redovni;)) dajte svoja iskustva vezano uz Poredbeno ustavno i uz Pravo EU...šta je lakše, šta je teže ili je tu negdje...kak' vam je bilo polagat, jesu to samo usmeni (ako se ne ide na kolokvij)...imaju li i izvanredni kolokvije...jesu vam predavanja pomogla...koliko ste učili, iz čega...uglavnom pišite, šta god znate il' ste čuli...o ta dva predmeta, sve me zanima:D
 

hypnogirl

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li itko zna po cemu se uce predmeti osnove teorije organizacije...i temeljni komparativni sustavi?za osnove sam nasla skriptu pa me zanima jel dovoljna..a za komp.nis nema:/
 

MaRiNeLL

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav,

prebacila sam se na bolonju, sa starog programa. od predmeta na III. godini priznati su mi samo predmeti Ekonimika poduzeca, Javni odnosi u upravi. Moze li mi netko pojasniti sto dalje. Osim predmeta Lokalna i Upravno postupovno pravo. Koliko jos moram dati ispita?

hvala
 

Aine

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
prebacila sam se na bolonju, sa starog programa. od predmeta na III. godini priznati su mi samo predmeti Ekonimika poduzeca, Javni odnosi u upravi. Moze li mi netko pojasniti sto dalje. Osim predmeta Lokalna i Upravno postupovno pravo. Koliko jos moram dati ispita?
Kako misliš što dalje? Pa koje predmete si upisala ove godine?
 

aurelija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav,

prebacila sam se na bolonju, sa starog programa. od predmeta na III. godini priznati su mi samo predmeti Ekonimika poduzeca, Javni odnosi u upravi. Moze li mi netko pojasniti sto dalje. Osim predmeta Lokalna i Upravno postupovno pravo. Koliko jos moram dati ispita?

hvala
Ako su ti priznali ta dva (ekonomiku i odnose)...onda ćeš vjerojatno upisati modul ilitiga, smjer na kojem postoje ta dva predmeta, ispita...i dobit ćeš još neki treći...jer svaki smjer ima po tri predmeta (ispita).
Ugl., nemoj se sada time opterećivati...polaži ono što si upisala...a ostalo, kad bude...za početak, upisano;)
 

lock

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ej, dal su na organizacijsko menadžerskom smjeru svi ispiti usmeni ili ima neki i pismeni dio???
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks