AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Radno i socijalno pravo

taz

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Komisija 19.2. Grgurev, Bjelinski, Gotovac
Moja pitanja su bila: zasnivanje radnog odnosa kod drzavnih sluzbenika i u gospodarstvu, ogranicenja i razlike, prava u zdravstvenom osiguranju i objasniti pravo na novcane naknade, rizici u mirovinskom osiguranju i obiteljska mirovina. Zadnji ispit konacno gotov :):D
Hvala!
Iz čega si učila?
 

ivana23

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav! Neka od pitanja su: izvori prava, kolektivni ugovor, podzakonski propisi kao izvor prava, sloboda rada, prestanak radnog odnosa u državnoj službi,teške i lake povrede službene dužnosti i osobito teške, kako se radni odnos zasniva u Drž službi, mirovinsko-prava za slučaj starosti, prof.rehabilitacija, invalidska mirovina, kojim još zakonima su uređeni radni odnosi u RH. Zanimljivo ali niti jedno pitanje iz zakona o radu.Ovo mi je moram priznati bio jedan od najstresnijih ispita. Odgovarala kod Vukorepe. Profesorica je ok, ali čim postavi pitanje odmah moraš pucati odgovor, ne daje baš vrijeme za razmišljanje i ide dalje. O tome sto vas pita trebate pričati apsolutno sve sto znate,ne u kratkim crtama već što opširnije. Ja to nisam znala jer sam izašla prvi put, ali nije me ipak rušila jer znala sam odgovore na ciljana pitanja. Sretno svima!
 

Rade Tuga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, spremam se na ovaj ispit, a vidim dosta ga ima. Kolko vam je trebalo za spremit? Vidim ima od 10 dana do mjesec i pol. Valjda se za 30 dana da dobro spremit
 

Pattiera

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ej bok ljudi, Moze mala pomoc. Kako učite zakone? Mislim, na koji način, koliko stranica dnevno? Sredina sam druge, izlazim prvi put na radno i prvi put se susrećem s toliko opsirnih zakona i ne osjećam se sposobnim sva ta nabrajanja popamtit.
 

livelovelaugh

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ej bok ljudi, Moze mala pomoc. Kako učite zakone? Mislim, na koji način, koliko stranica dnevno? Sredina sam druge, izlazim prvi put na radno i prvi put se susrećem s toliko opsirnih zakona i ne osjećam se sposobnim sva ta nabrajanja popamtit.
Jednostavno sam ucila i ponavljala dok nisam popamtila trebalo mi je dosta vremena
 

DejooDee

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kako je odgovarati online? izvlače li kartice ili? jel zna netko kakva je rotacija profesora na ovom roku :)
 

moon123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Rok 7.6.2021. Prof.Gotovac
1.Zasnivanje radnog odnosa,što se donosi ako se ugovor o radu ne sklopi u pisanom obliku
2.Sudski raskid ugovora o radu
3.Elementi pojedinačnog radnog odnosa
4.Pravo na invalidsku mirovinu
5.Segregacija
6.Sudjelovanje u troškovima u obveznom zdrastvenom
7.Rodiljni dopust(da li može i otac koristiti),Roditeljski dopust
8.Raspuštanje radničkog vijeća
9.Raspolaganje
10.Pravo na prof.rehabilitaciju
11.MOR,osnivanje,tijela
12.Izravna i neizravna diskriminacija
13.Teži oblici diskriminacije
14.Radno vrijeme
15.Raspored radnog vremena
16.Preraspodjela radnog vremena
17.Štrajk,koji se uvjeti moraju zadovoljiti da bi štrajk bio u skladu sa zakonom
18.Prava nezaposlene osobe
19.Državni stručni ispit
20.Uzmemiravanje

Učila sam cca.mjesec dana,sve po skriptama(i knjigu i zakone),a na kraju sam ponavljala po najčešćim pitanjima koja se vrte tu po forumu. Najbitnije je naučit sve iz ZORa, Mirovinsko, ZDS i Zdrastveno,knjigu i ostale zakone je dovoljno proći po pitanjima,ne pita izvan toga. Savjet za Gotovca,čim više pričati o tome što te pita,nije baš oduševljen ako ti to svojim riječima objasniš bez da to ima glavu i rep. I stvarno puno pitanja postavi iako ne znaš i daje priliku za dalje,to je veliki plus. Prof je stvarno okej,strog ali da se proći. Samo hrabro i sretno !
 

Rade Tuga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Profesorica Vukorepa, ugodan ispitivač, pita osnove. Mene oprala trema pa sam nešto i krivo rekao, ne uzima za zlo ako vidi da znas i da si učio. Samo hrabro, i sretno svima.
 

ancica987

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Profesorica Vukorepa, ugodan ispitivač, pita osnove. Mene oprala trema pa sam nešto i krivo rekao, ne uzima za zlo ako vidi da znas i da si učio. Samo hrabro, i sretno svima.
Mozes li napisati sto te pitala? Hvala :)
 

Rade Tuga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Mozes li napisati sto te pitala? Hvala :)
stupanje u radni odnos u gospodarstvu, ugovor na određeno vrijeme, prestanak radnog odnosa kod državnih službenika, prijevremena starosna mirovina, mirovinski staž i od čeg se sastoji, staž osiguranja, i još možda koje pitanje
 

mlfy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prof. Grgurev, ugodan ispitivac, ako vidi da nešto znate necete imati problema. Ako zapnete ili ako ocekuje da o pitanju jos nesto kazete postavit ce vam potpitanje. Usmeni je bio relativno brzo gotov za cca 15 minuta. Ako ste ucili, kod nje nemate nekog straha. Meni je ovo bio najstresniji ispit do sada, treba ga dobro pripremit i samo hrabro. Rijesit cete kao i sve. Van Zor-a i Zmo-a barem mene nije nista pitala
 

DejooDee

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel ima pravila kojim danima budu usmeni? Tj. Kolike su sanse da nece biti odmah u ponedjeljak kad je rok?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks