AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Radno i socijalno pravo

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozivnica mi je stigla od Vukorepe na mail od fakulteta ne na moj privatni kao što je bilo do sada...pa evo provjerite si tamo
 
Posljednje uređivanje:

Monikaaa1908

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nisam ni ja ništa dobila, jel to znaci da ispit nece bit sutra nego drugi dan ili? Prvi put izlazim na radno pa ne znam ni kak funkcionira s njima
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
evo ispit je bio u 19 sati kod Vukorepe,
pitanja su bila:
sudska praksa kao izvor radnog prava,
kolektivni ugovori i reprezentativnost sindikata, koji je sindikat reprezantativan ako ih je više ili samo jedan,
izvori radnog prava,
odluke ustavnog suda Rh o čemu odlučuje,
državni izvori radnog prava,
što spada u zakonodavstvo,
temeljne obveze i prava iz radnog odnosa,
pitala je i za MOR,
razlike konvencije i preporuke,
bitni elementi radnog odnosa iz radnog prava, kako se očituje podređenost u radnom odnosu,
sudjelovanje radnika u odlučivanju što ako se radničko vijeće ne usuglasi,
odlučivanje o pravima i obvezama iz radnog odnosa i dostave odluke - tko u ime poslodavca može odlučiti,
prestanak državne službe i detaljnije o tome kada se nabroji,
organizacija sustava zdravstvenog osiguranja u Rh,
koja prava je moguće ostvariti u obveznom, koje novčane naknade je moguće ostvariti u zdravstvenom osiguranju,
naknada plaće za vrijeme bolovanja na čiji trošak, koja je osnovica za koje osobe odmah na teret HZZo-a,
obiteljska mirovina, koliko djeca najduže mogu ostvarivati pravo na obiteljsku mirovinu.

Od šest dvije cure su prošle, četiri pale :D

Dojam, dosta je oštra, traži da znaš sve, znači skripta od marije je dobra za socijalno pravo ali od radnog u njoj nema ništa što je pitala pa evo obavezno si naučite i iz skripte od Rabbit roe.

Dosta je upozoravala da se gleda u kameru a ne sa strane. ako se zbuniš postavi pod pitanje ali ni pod pitanje ti ne pomaže. Sama izvlači kartice i pokaže ti ju u kameru. Nije da je ne ljubazna, oštra je, znaš ne znaš doviđenja.
 

marija93

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
evo ispit je bio u 19 sati kod Vukorepe,
pitanja su bila:
sudska praksa kao izvor radnog prava,
kolektivni ugovori i reprezentativnost sindikata, koji je sindikat reprezantativan ako ih je više ili samo jedan,
izvori radnog prava,
odluke ustavnog suda Rh o čemu odlučuje,
državni izvori radnog prava,
što spada u zakonodavstvo,
temeljne obveze i prava iz radnog odnosa,
pitala je i za MOR,
razlike konvencije i preporuke,
bitni elementi radnog odnosa iz radnog prava, kako se očituje podređenost u radnom odnosu,
sudjelovanje radnika u odlučivanju što ako se radničko vijeće ne usuglasi,
odlučivanje o pravima i obvezama iz radnog odnosa i dostave odluke - tko u ime poslodavca može odlučiti,
prestanak državne službe i detaljnije o tome kada se nabroji,
organizacija sustava zdravstvenog osiguranja u Rh,
koja prava je moguće ostvariti u obveznom, koje novčane naknade je moguće ostvariti u zdravstvenom osiguranju,
naknada plaće za vrijeme bolovanja na čiji trošak, koja je osnovica za koje osobe odmah na teret HZZo-a,
obiteljska mirovina, koliko djeca najduže mogu ostvarivati pravo na obiteljsku mirovinu.

Od šest dvije cure su prošle, četiri pale :D

Dojam, dosta je oštra, traži da znaš sve, znači skripta od marije je dobra za socijalno pravo ali od radnog u njoj nema ništa što je pitala pa evo obavezno si naučite i iz skripte od Rabbit roe.

Dosta je upozoravala da se gleda u kameru a ne sa strane. ako se zbuniš postavi pod pitanje ali ni pod pitanje ti ne pomaže. Sama izvlači kartice i pokaže ti ju u kameru. Nije da je ne ljubazna, oštra je, znaš ne znaš doviđenja.
Da u mojoj skripti su samo zozo zomo zds zor i zrrp.

Da li prof gotovac isto izvlači kartice ili pita iz glave
 

Sanana

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da u mojoj skripti su samo zozo zomo zds zor i zrrp.

Da li prof gotovac isto izvlači kartice ili pita iz glave
Kad sam ja odgovarala kod njega u lipnju,pitao je iz glave. Neopisivo je bolji od Vukorepe i lakše je proći kod njega,moje iskustvo.
 

marija93

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
5 kolega i ja (početak abecede) smo kod prof gotovca sutra u 08,30h
 
Posljednje uređivanje:

marija93

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kak je prošao usmeni?
Trebalo nas je biti 6 ali se jedna cura nije pojavila.
Svakog je počeo s pitanjima iz knjige koja baš nismo znali, pa smo mu odmah na početku znali reći da knjigu nismo naučili i nije radio probleme. Kasnije je pitao zakon o radu, zakon o državnim službenicima, zakon o tržištu rada i zakon o suzbijanju diskriminacije. Svi smo pali osim jedne cure koja je dobila tri, a nju je još pitao i zakon o mirovinskom i zdravstvenom.

Pitanja su bila: sindikalno pravo, osnivanje MOR-a, konvencije i preporuke, sudska praksa kao izvor prava, elementi ugovornog odnosa i što znači poređenost, ugovor o radu, odbor za državnu službu, probni rad, sporazum radničkog vijeća i poslodavca, suodlučivanje, ugovor o radu za izdvojene poslove s izdvojenim mjestom rada (tako nešto), izravna diskriminacija, naknada za nezaposlenost - nakon koliko se može ostvariti i koliko dugo traje, uvjeti, liste lijekova, invalid rada, tjelesno oštećenje, isključenje s rada i nez dalje.

Prof stvarno nije strog, pomaže, postavlja zamjenska pitanja i fakat daje šansu za prolaz i nije pitao teško, pitao je osnove, kada je vidio da znaš i da ti ide prekidao je i pitao iduće pitanje, bilo je doslovno dovoljno da kažeš 3-4 osnovne rečenice o svakom, nije cjepidlačio niti tražio neke prevelike detalje, nego doslovno osnovnu neku definiciju i neki rok ako ga ima, stvarno bit svega. Nas 5 je doslovno odgovaralo sve skupa pola sata, ako i tolko.

Ja se nisam mogla sjetiti neizravne diskriminacije i nisam znala naknade za nezaposlene jer taj zakon nisam prošla, a zds i zor sam po njegovom mišljenju oke znala i rekao je da bi mi dao 2 da sam bar još ovo znala, ali eto sama sam si kriva. Ne treba ga se bojati, po meni jedan od boljih i fer ispitivača.
 

.ivy.

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Trebalo nas je biti 6 ali se jedna cura nije pojavila.
Svakog je počeo s pitanjima iz knjige koja baš nismo znali, pa smo mu odmah na početku znali reći da knjigu nismo naučili i nije radio probleme. Kasnije je pitao zakon o radu, zakon o državnim službenicima, zakon o tržištu rada i zakon o suzbijanju diskriminacije. Svi smo pali osim jedne cure koja je dobila tri, a nju je još pitao i zakon o mirovinskom i zdravstvenom.

Pitanja su bila: sindikalno pravo, osnivanje MOR-a, konvencije i preporuke, sudska praksa kao izvor prava, elementi ugovornog odnosa i što znači poređenost, ugovor o radu, odbor za državnu službu, probni rad, sporazum radničkog vijeća i poslodavca, suodlučivanje, ugovor o radu za izdvojene poslove s izdvojenim mjestom rada (tako nešto), izravna diskriminacija, naknada za nezaposlenost - nakon koliko se može ostvariti i koliko dugo traje, uvjeti, liste lijekova, invalid rada, tjelesno oštećenje, isključenje s rada i nez dalje.

Prof stvarno nije strog, pomaže, postavlja zamjenska pitanja i fakat daje šansu za prolaz i nije pitao teško, pitao je osnove, kada je vidio da znaš i da ti ide prekidao je i pitao iduće pitanje, bilo je doslovno dovoljno da kažeš 3-4 osnovne rečenice o svakom, nije cjepidlačio niti tražio neke prevelike detalje, nego doslovno osnovnu neku definiciju i neki rok ako ga ima, stvarno bit svega. Nas 5 je doslovno odgovaralo sve skupa pola sata, ako i tolko.

Ja se nisam mogla sjetiti neizravne diskriminacije i nisam znala naknade za nezaposlene jer taj zakon nisam prošla, a zds i zor sam po njegovom mišljenju oke znala i rekao je da bi mi dao 2 da sam bar još ovo znala, ali eto sama sam si kriva. Ne treba ga se bojati, po meni jedan od boljih i fer ispitivača.
Jeste odgovarli jedno po jedno ili ste se mogli nadopunjavati?
 

martolina95

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam imala ispit u četvrtak kod prof. Gotovca, u 18h i imao je zadnji dio abecede.
Pitanja su bila: MOR, sindikalno pravo, segregacija, troškovi pogreba, troškovi prijevoza, najniža mirovina, radno vrijeme, ugovor na određeno vrijeme, bitni elementi ugovornog odnosa, radničko vijeće, odbor službenika, postupak zapošljavanja u drž. službi, neizravna diskriminacija, invalid rada, matična evidencija, liste lijekova koje postoje, osnovica za naknadnu plaće u vrijeme privremene nesposobnosti za rad, izvori radnog prava, sudska praksa, ugovor o radu, kako prestaje ugovor o radu, sudski raskid ugovora o radu,kako radnik ostvaruje prava iz radnog odnosa ako mu je povrijeđeno neko pravo, kad se osoba može zaposliti(s koliko godina, koja je iznimka), odbor za državnu službu
To su pitanja svih nas, bilo nas je 4, i dvoje nas je prošlo. Svaku osobu je pitao nešto iz zakona o radu, iz knjige, u vezi diskriminacije, iz mirovinskog i iz zakona o obveznom osiguranju i naravno iz zakona o državnim službenicima.
Možee pomoć?
Koja je razlika između gore navedenog Odbora službenika i Odbora za državnu službu?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks