AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Psihologija u javnoj upravi

anamarija5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ovaj predmet je stvarno ok kao izborni, još ako ste izvanredni studenti, imate samo 1 kolokvij, položen kolokvij oslobađa usmenog i ide se samo na upis ocjene..nisam nešto pretjerano učila, a dobila 5..tako da preporučam :)
 

maraya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolokvij će se održati na posljednjem predavanju, 25.01. u 16 sati u Gundulićevoj ulici. Predviđeno trajanje je 30 minuta.
Što se roka tiče, slobodno ga prijavite jer će do tada ispraviti kolokvije.
 

maraya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
a šta ako ne odem na kolokvij? hoće li održati ispit u ponedjeljak? 29.1.2018
Da ispit će se održati usmeno a tko položi kolokvij samo će mu upisati ocjenu
[DOUBLEPOST=1516896420,1516896199][/DOUBLEPOST]Pitanja kolokvij 25.01.2018.
1. Objasnite sadržajni i odnosni aspekt komunikacije.
2. Što su stereotipi a što predrasude
3. Kognitivna disonanca
4. Pozitivne i negativne strane mišljenja eksperta (timovi)
5. Vrste kontrole rukovoditelja
 

maraya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
na što se ovo odnosi?
Nemam pojma točno mozda ono iz prezentacija ali ja sam napisala kontrola dodijeljenih zadataka, kontrola onih koji ih odrađuju, kontrola procesa i kontrola kvalitete završenog proizvoda ili zadatka. Očito je bilo ok kad sam 5 dobila.
 

mape5

Super Moderator
5. Vrste kontrole rukovoditelja
na što se ovo odnosi?
Nemam pojma točno mozda ono iz prezentacija ali ja sam napisala kontrola dodijeljenih zadataka, kontrola onih koji ih odrađuju, kontrola procesa i kontrola kvalitete završenog proizvoda ili zadatka. Očito je bilo ok kad sam 5 dobila.
a tak sam si nekak mislila, ak si dobila 5 onda je bilo dobro. čestitam :)
 

maraya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
na što se ovo odnosi?
Nemam pojma točno mozda ono iz prezentacija ali ja sam napisala kontrola dodijeljenih zadataka, kontrola onih koji ih odrađuju, kontrola procesa i kontrola kvalitete završenog proizvoda ili zadatka. Očito je bilo ok kad sam 5 dobila.
na što se ovo odnosi?

a tak sam si nekak mislila, ak si dobila 5 onda je bilo dobro. čestitam :)
Hvala
 

mape5

Super Moderator
usmeno ispitivanje prošlo ok. Mislim da su bolje prošli oni koji su pisali nekako je je usmeni trajao čitavu vječnost :)

svaka je dobila po tri pitanja - ovo su ona kaj se sjećam od svih tri:

kognitivna disonanca - pa odnosi među njima kognicijama-konsonantni odnos, disonantni i irelevantni uz to primjersa hamburgerom, ali je bio i osvrt na predsjedničinu (kolindinu) izjavu da je umro veliki humanist hanžekoviić !? :) to je isto disonantni odnos
onda je pitao što su stavovi,predrasude i stereotipi, pa vrste pitanja-zatvorena, otvorena pitanja po namjeni i produbljujuća pitanja
pa kod timova vrste donošenja odluka-pravo autoriteta uz diskusiju , pa koja je bolja, pa malo osvrt na konsenzus, kod rukovođenja kontrola kao jedna od 4 uloge rukovoditelja i naravno što je naviranje, normiranje - pa zanimljivo pitanje zašto se naviranje zove naviranje?

sve u svemu preporučljiv predmet za uzet
 

Lidijja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
usmeno ispitivanje prošlo ok. Mislim da su bolje prošli oni koji su pisali nekako je je usmeni trajao čitavu vječnost :)

svaka je dobila po tri pitanja - ovo su ona kaj se sjećam od svih tri:

kognitivna disonanca - pa odnosi među njima kognicijama-konsonantni odnos, disonantni i irelevantni uz to primjersa hamburgerom, ali je bio i osvrt na predsjedničinu (kolindinu) izjavu da je umro veliki humanist hanžekoviić !? :) to je isto disonantni odnos
onda je pitao što su stavovi,predrasude i stereotipi, pa vrste pitanja-zatvorena, otvorena pitanja po namjeni i produbljujuća pitanja
pa kod timova vrste donošenja odluka-pravo autoriteta uz diskusiju , pa koja je bolja, pa malo osvrt na konsenzus, kod rukovođenja kontrola kao jedna od 4 uloge rukovoditelja i naravno što je naviranje, normiranje - pa zanimljivo pitanje zašto se naviranje zove naviranje?

sve u svemu preporučljiv predmet za uzet
Draga mape 5. Malo gledam iskustva iz ovog predmeta ovdje po forumu. Vidim da si uspješno položila. Čisto da utvrdim i pripremim za ovaj ispit - literatura obuhvaća prezentacije sa stranica katedre? Hvala
 

mape5

Super Moderator
Draga mape 5. Malo gledam iskustva iz ovog predmeta ovdje po forumu. Vidim da si uspješno položila. Čisto da utvrdim i pripremim za ovaj ispit - literatura obuhvaća prezentacije sa stranica katedre? Hvala
da, izvanredni uče po prezentacijama. nije ništa preteško ako je to područje koje ti je imalo zanimljivo.
ali ako se pruži prilika za kolokvij, odnosno pismeni, to je bolja opcija :)
 

ivana91

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, da li je netko bio jučer na predavanju za izvanredne? Može mali info od nekog tko je bio? Hvala
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks