AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Prijavnica naša svagdašnja

coolyou

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Drage kolege i prijatelji! Da li i vas, jednako kao i mene, obuhvati snažan privid superiornosti nad studentima ostalih fakulteta prilikom izdvajanja čitavih pet kuna za samo jednu ispitnu prijavnicu? Kako i ne bi, znajući da tamo neki "bezveznjaci" u prodavaonicama Narodnih novina sličnu prijavnicu identičnog administrativnog svojstva, kupuju za bijednih dvadesetak lipa. Sličnu, doduše grafički nešto drugačiju, plaćam 25 puta više. Svi mi znamo - skuplje je uvijek bolje! Barem je tako u mojem selu.



Nigdje većeg ponosa nisam osjetio do li onoga pri izlasku iz knjižare PF-a, i to neposredno nakon kupovine prijavnice. Snažan ponos, ali istodobno i nespokoj radi suptilno izbijenih pet kuna iz mojeg plitkog džepa isprepliću mi se u mislima. Emocije su srećom kratkog vijeka. Brzo nastupa duboka duševna praznina. Zatrpavaju je samo moji koraci što ih nižem hodajući ka referadi. Nakon izdvajanja pet kuna za jedan komadić papira s odštampanom formom, jedino mi se hodanje čini smislenim.

Gotovo uvijek s velikim strahopoštovanjem i oprezom ispunjavam tu prijavnicu. Osjećaj je jednak onome kojeg većina osjeća prilikom ispunjavanja zahtjeva za vizu SAD-a. Jer ne dao mi bog, pa pogriješim i pomiješam slova na tih svega nekoliko traženih formi... Ah! Ne trebam vam dalje ni govoriti. Ne gine mi tada gubitak samopuzdanja. Naravno, tu je i neizbježno javljanje frustracije zato jer sam bio nedovoljno sposoban ispuniti taj krajnje jednostavan ali nadasve skup dokument.

Dopustite mi, molim vas, da na kraju posta jednako tako izrazim svoju zavist prema nekolicini studenata u čiju grupu se nažalost, niti nakon puno godina truda, nisam uspio smjestiti. Radi se o poznatoj zavisti koju ste zasigurno osjetili ugledavši na popisu, odmah uz ime kandidata, brojku od 15., 20. il' 25. prijava ispita na kojeg uskoro i vi izlazite. Takvu količinu ponosa nakon potrošenih gotovo 130 kuna na prijavljivanje jednog te istog ispita, ne može imati baš svatko.

Zasigurno ćete se složiti sa mnom, da bio bi red i moralna obveza uputiti im nekakvo pisano priznanje i zahvalnicu nakon što jubilarni 50. put prijave ispit.
 

no_name

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pa to su oni stavili takvu cijenu da studenti što manje odustaju od ispita i više uče...al nema pomoći...hehe
 

Nela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
u svakom slučaju bolje prijavnica nego studomat
ima i studomat svojih prednosti ali ja ću radije dati 5kn pa da ne moram odjavljivati ispit ili da mogu napisati da izlazim drugi put a izlazim peti, a kolikima je život spašen nakon što im je vraćena prijavnica na komisiji...

ako prijaviš ispit i na njega izadeš onda to i nije puno :)
ja isto prijavim pa ne izađem i tako par puta :blushed: i slažem se da je 5kn puno za jednu glupu prijavnicu, isto tako, na drugim fakultetima se ne kupuju potvrde nego se isprintaju preko studomata
puno je i za one njihove glupe nerazumljive knjige davati najmanje 200kn i ima još svakakvih gluposti
ali kao što sam rekla sve ima svoje prednosti i mane i moramo naučiti živjeti s tim
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mislim da je na prometnom faksu prijavnica 50 kuna..
nek me netko ispravi ako nije točno.
 

coolyou

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ali kao što sam rekla sve ima svoje prednosti i mane i moramo naučiti živjeti s tim
Koja je prednost prijavnice od pet kuna u odnosnu na prijavnicu od dvadesetak lipa? Bojim se da ti je pormaknulo nešto... :proud:

Studomat nigdje nisam spomenuo. To je štorija na novu temu.

mislim da je na prometnom faksu prijavnica 50 kuna.
Jeezuš! Pucaju od ponosa kaj rođendanski baloni!
 

Nela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nisi shvatio
nije mi teško dati 5kn jer sam sretna da nemamo studomat
a nisi niti čitao jer sam rekla da je to puno...
 

Domagoj83

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
mislim da bi uvođenje studomata dobro došlo našem faxu, ima studenata koji nisu iz Zg ili rade pa ne stignu prijavit ispite a ovako ga mogu jednim klikom prijavit i odjavit osim toga studomat već postoji na pravu i drugim fakultetima diljem RH.Ima i motivirajuću prednost ak zaboravite se odjavit bar cete izac na ispite bar vecina ak ne zeli pad.
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolega coolyou trebao bi pisati članke / kolumne za naš Portal :wink5:

5 kuna - udara po novčaniku
studomat - niti na vidiku

@ Nela
bolje i studomat. putem njega studenti mogu online, 2 dana prije ispita, odjaviti ga
zamisli situaciju da, uz prijavnicu od 5 kn, moraš kupiti i odjavnicu, te
u slučaju da ne želiš izaći na ispit, a ne želiš da ti se piše pad, moraš otići opet
do naše drage tete zdenke i predati popunjenu ''odjavnicu''.
 

coolyou

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolega coolyou trebao bi pisati članke / kolumne za naš Portal :wink5:
Sve je moguće, ali sumnjam. :blushed:

bolje i studomat. putem njega studenti mogu online, 2 dana prije ispita, odjaviti ga
zamisli situaciju da, uz prijavnicu od 5 kn, moraš kupiti i odjavnicu, te
u slučaju da ne želiš izaći na ispit, a ne želiš da ti se piše pad, moraš otići opet
do naše drage tete zdenke i predati popunjenu ''odjavnicu''.
Upravo tako.

@Nela: Mi o vuku, ti na vrata. Kažem jedno, a ti sedmo. Iako si mi simpatična, čitajući tvoj post, spopao me deja vu rasprave s mojom ljubičicom bijelom - Lidom!

mislim da bi uvođenje studomata dobro došlo našem faxu
Mislim da bi radni angažman soboslikarsko-fasaderske radnje moga kuma Jevrema dobro došao našem faksu. Godilo bi mu to. Mmmm, prilično jako. I Jevremu i faksu.

Pobogu, ljudi! Nije ovo tema o studomatu baš kao niti o reparacij žbuke na pročelju. Riječ je o nerealno visokoj cijeni prijavnice. I dalje nam je nepoznato tko je određuje, zajedno s faktorima koji utječu na njenu cijenu.
 

bob rock

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nicole napisala:
Prijavnica za ispite (u cijenu je uključena i naknada troškova za priređivanje
i održavanje pisanog dijela ispita te djelomična naknada administrativne provedbe ispita) 5,00 kuna

el ti sad sve jasno kolega. Pa zar nisi primjetio, da kad imamo ispite, da svaki student dobija posebnu olovku (s vlastitim inicijalima), poseban papir po kojem ne mozes pisati gluposti, vec samo smisaone logicke cjeline? Zar nisi primjetio da nas taj dan kontroliraju, za tu priliku poseno utrenirani ljudi, a da ne govorim o opremi koja sluzi za video nadzor i ometanje GPRS signala? Zar nisi primjetio da je za vrijeme ispita, sva parkirna mijesta u Gundulicevoj zakupio faks, tako da se svaki student moze taj dan parkirati besplatno. Zar nisi znao da je tim novcem, osigurana medicinska (i ona psiholoska) pomoc za studente koji pokleknu na dan ispita? Zar nisi primjetio da taj dan neposredno prije ispita ide teta higijenicarka i brise skolske klupe zbog moguce zlouporabe (dzabe mi je bilo prepisivanje ZUP-a cijelo prijepodne). Pa zar nisi primjetio osvjezavajuce napitke koje studenti dobijaju poslije ispita jer svi izlaze dehidrirani? Pa moj kolega sve to kosta, a za svu vrhunsku uslugu treba i vrhunski platiti. Ja sam da se uvijek plati, i treba platiti, kad imamo takav tretman. Sta ti mislis cime se one tete u referadi hrane, kad su onako ljubazne, a izlozene su svakodnvenoj torturi tih nekih studenata, koji bi samo neka svoja prava. Sve to kosta. A taj papir od kojeg se prave prijavnice, ja sam jednom htio pocjepati prijavnicu i svu sam ruku isjekao, ma ne mozes mu nista, kvaliteta br.1, na jednu prijavnicu sigurno tri hrasta posjeku, vrhunska izvedba. Prijavnicom kad je zapalis tri dana se grijes, znam pouzdano. Ostale mi dvije prijavnice i evo grijem se tjedan dana. Tako dragi kolega vi ste mi puni skepse i sumnji, pa zar bi nas oni gore prevarili i nasanjkali ili pak izmuzli, nema sanse. Sve su to ljudi intelektualci, oni samo zele za nas ono najbolje. Zato sljedeci put kad izvadis tih pet kuna nemoj se osjecati oderano (ko kune kad se njima placalo, al ne u kovinama)
 

lavica1010

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nisam baš tako mlada...ma kaj može u onome kaj je napisano bilo istine...same gluposti, al naravno svatko ima pravo na svoje mišljenje- (zajamčeno Ustavom)
 

coolyou

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nisam baš tako mlada...ma kaj može u onome kaj je napisano bilo istine...same gluposti, al naravno svatko ima pravo na svoje mišljenje- (zajamčeno Ustavom)
Kakve gluposti? Kakav ustav? Kakvo mišljenje? Jezuš! Jezuš!

To kaj nisi baš tako mlada bi trebala biti i manje kruta. Posebice kad je rech o sarkazmu, ironiji i dobroj suptilnoj zafrkanciji.

Okey, rechi mi koliko puta ti se desilo da si bila jedina v društvu kojoj vitz nije bil jasan, tojest smešan? :tongue2:
 

hereja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
strasno je kada znas da imas 2 limena ljubimca koja cuvas za menzu, ali ne, onda se sjetis da moras kupit prijavnicu, spustis glavu i izades van iz reda i ljutito promrmljas sebi u bradu 'i slanac ce biti dovoljan', eh, eh...:crying2:
 

Valeee

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mislim da bi uvođenje studomata dobro došlo našem faxu, ima studenata koji nisu iz Zg ili rade pa ne stignu prijavit ispite a ovako ga mogu jednim klikom prijavit i odjavit osim toga studomat već postoji na pravu i drugim fakultetima diljem RH.Ima i motivirajuću prednost ak zaboravite se odjavit bar cete izac na ispite bar vecina ak ne zeli pad.
Nema tu motivirajuće prednosti, ak se poželiš odjaviti jer nisi spreman, to shvatiš ili tek noć prije ispita, jer do tada to potiskuješ i misliš pa stignem još... tako da kada te studomat jer si zaboravio/la odjaviti ispit, pozitivno motivira da izađeš na ispit, garantiran ti je pad jednako kao što je garantiran i kada ne izađeš... barem ja na to tako gledam... i onda nema onoga, 5 min zavirite u ispit i ukoliko procjeniš da ne znaš na pustiš dvoranu i ko da ništa nije bilo... sa studomatom to bi moglo postati stvar prošlosti, a jedna je to od rijetkih privilegija koja je ostala nama, jadnim, dragim i u svemu zakinutim studentima... :sad::frustrating::sad:
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Nema tu motivirajuće prednosti, ak se poželiš odjaviti jer nisi spreman, to shvatiš ili tek noć prije ispita, jer do tada to potiskuješ i misliš pa stignem još... tako da kada te studomat jer si zaboravio/la odjaviti ispit, pozitivno motivira da izađeš na ispit, garantiran ti je pad jednako kao što je garantiran i kada ne izađeš... barem ja na to tako gledam... i onda nema onoga, 5 min zavirite u ispit i ukoliko procjeniš da ne znaš na pustiš dvoranu i ko da ništa nije bilo... sa studomatom to bi moglo postati stvar prošlosti, a jedna je to od rijetkih privilegija koja je ostala nama, jadnim, dragim i u svemu zakinutim studentima... :sad::frustrating::sad:
Napuštanje pismenog ispita nakon bacanja pogleda na ispitna pitanja moguće je jedino na Politologiji i Općem upravnom pravu (ako se radi o komisijskom ispitu), tako da ne vidim zbog čega bi se izostanak toga navodilo kao negativna posljedica uvođenja Studomata. To su dva ispita, od hrpe ostalih koji su mnogo veći problem.
Naširoko smo upravo o Studomatu počeli raspravljati, iako je pitanje u početnom postu - cijena prijavnice.
 

Frances

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pa ljudi su takvi (joj pardon, ne ljudi već ustanove) da će ovako i onako pronaći način ili više načina da od drugih izmuzu pare. vi stari i ozbiljni studenti već se polako trebate privikavat na to:laughing::tongue2:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks