AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Prebacivanje na Studij za javne financije

anavi23

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

priznaju se javne financije, porezno pravo, informatika, ustav, strani jezik, i ako se ne varam nauka o upravi tj. organizacija javne uprave...
 

duda

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

priznaju se javne financije, porezno pravo, informatika, ustav, strani jezik, i ako se ne varam nauka o upravi tj. organizacija javne uprave...
Istina, nauku o upravi sam zaboravila napisat.Ja sam se prebacivala sa uprave na porezni, pa tako i znam.
 

Iwy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Prebacivanje na Porezni studij

prema ovim napisanim postovima vidim da je moguće prebaciti se na porezni odjel. sad me zanima dal je moguće prebaciti se za vrijeme upisa u 10.mj ili samo za vrijeme ljetnih upisa
 

m@l@ pl@v@

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Prebacivanje na Porezni studij

Nema ljetnih upisa...godina se upisuje u 9. mjesecu ili u 10. ako ima dekanski rok...
 

tIn@

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje na Porezni studij

da, istina može se prebacti cjeli 9 i 10 mj. Ja sam prije par dana pokupila papire za prebacivanje na porezni sa upravnog i tako su i meni rekli...
 

jekily

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

pozdrav, ovako ja studiram na pravu trecu godinu i ove godine sam paralelno upisao porezni pa me zanima koje ispite mi priznaju sa prava?! thx
 

tresnjica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

pozdrav, ovako ja studiram na pravu trecu godinu i ove godine sam paralelno upisao porezni pa me zanima koje ispite mi priznaju sa prava?! thx
Ovisi što si na pravu položio na 3 god., ali sa prve 2 ti na poreznom studiju priznaju:

Prva godina prava

1. Političku ekonomiju kao Uvod u ekonomiju;
2. Engleski kao Engleski I.

Druga godina prava

1. Ustavno pravo kao Osnove ustavnog prava
2. Engleski kao Engleski III.
3. Kazneno pravo kao Osnove kaznenog i prekršajnog prava
4. Pravnu informatiku kao Infomatiku

Treća godina prava

1. Upravnu znanost kao Organizacija javne uprave u RH
2. Financijsko pravo i financijsku znanost kao Javne financije i Porezno pravo
3. Građansko pravo kao Osnove građanskog prava (ali samo ako si ga na pravu po starom programu polagao u cijelosti),

Na poreznom studiju ćeš Engleski II. i IV. morati polagati!
 

malimrav85

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Pozdrav svima! Danas sam dobio rješenje o priznavanju ispita sa prava! Priznali mi sa prve 3 godine 32 boda (engleski nisu što mi još nije jasno)!
 

ssuzica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje na Porezni studij

ima li netko, da mi malo opise kako je studirati na poreznom? dali su kolegiji teški, kakvi su profesori, imali li pisanja seminara... ukratko nesto:: hvala unaprijed:happy:
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje na Porezni studij

ima li netko, da mi malo opise kako je studirati na poreznom? dali su kolegiji teški, kakvi su profesori, imali li pisanja seminara... ukratko nesto:: hvala unaprijed:happy:
bok...ovako...imaš jedan seminar iz Bankarstva...u prvoj godini s kolokvijem možeš riješiti Računovodstvo 1, Upravno pravo, eng 1 i 2 možeš na predroku riješiti ako si redovita na predavanju...redovito uči i sve će bit u redu...polaži ispite s najvišim brojem etc bodova jer za drugu god moraš skupit 42 etc boda...sretno
 

MarinicaT

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje na Porezni studij

da li mi netko može reći jeli moguć prijelaz s pravnog fakulteta na porezni studij ako nisam završila prvu godinu,već dala samo 4 ispita?hvala
 

__stela__

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje na Porezni studij

Bok ljudi! :happy:
Jel zna možda neko da li se priznaju neki predmeti sa ekonomije, jer sam sad upisala porezni, a studirala sam na efzg?
Npr. engleski,uvod u ekonomiju, javne financije i računovodstvo...
 

nastasja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prebacivanje na Porezni studij

Hej kolege, da li se netko prebacivao sa upravnog na porezni odjel? Kakvo je iskustvo i protokol?:blushed: Ja sam u dilemi da bih se isto prebacila, pa mi je svaka informacija dobrodošla... zahvaljujem unaprijed... :wink5:
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Prebacivanje na Porezni studij

Hej kolege, da li se netko prebacivao sa upravnog na porezni odjel? Kakvo je iskustvo i protokol?:blushed: Ja sam u dilemi da bih se isto prebacila, pa mi je svaka informacija dobrodošla... zahvaljujem unaprijed... :wink5:
znam ja jednu kolegicu koja je to napravila, a ja sama sam i na upravnim i poreznom
a zašto bi se ti prebacila?
 

nastasja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje na Porezni studij

a šta se i to može da budemo i na jednom i na drugom smjeru? možeš mi to malo pojasniti može i u inbox...moje premišljanje o prebacivanju je uzrokovano
radnim mjestom na kojem sam se našla, nekako mi srodnije sad zvuči porezni taj smjer... kakva su tvoja iskustva i na jednom i na drugom smjeru... :confused2:
 

anita1989

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Prebacivanje na Porezni studij

bok, ljudi..budući da vidim da se može prebacit na porezno pravo s upravnog, zanima me koje bi mi predmete priznali s prve godine budući da sam položila sve osim nauke koja me ubila..dal je teško za položit, jesu li opširni ispiti...ja sam upisala parcijalu druge i nikak ne mogu dati nauku i sad bi trebala bit izvanredni na upravnom pa me zanima kako to ide sa prebacivanjem i kakav bi bila student na poreznom jer sam na upravnom bez plaćanja...zanima me jel se mogu i na porezni prebacit bez plaćanja ili kao izvanredni i koliko bi me koštalo da sam izvanredni..molim vas, pomozite ...

i da se nadovežem na prijašnje pitanje..zanima me dali bi izvanredni mogli polagat neke ispite preko kolokvija?
 

Nives_88

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje na Porezni studij

Bok, ja sam se isto prošle godine prebacila s Upravnog studija na Porezni, priznaju sve predmete osim sociologije i politologije, kada se tako prebacuješ s jednog smjera na drugi onda više ne možeš biti redovan student bez plaćanja nego izvanredan, ali moraš se ponašat kao redovan i ići na predavanja da bih mogla izaći na kolokvije i ostale stvari, znači nema razlike ako si izvanredan imaš ista prava kao i redovan sve je isto s kolokvijima, predavanjima, ispitima i.t.d...od ove godine se školarina plaća po bodovima, a izvanredni studenti plaćaju bod 80kn.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks