AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Prebacivanje na Studij za javne financije

Ena2

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li netko ima iskustva s prebacivanjem s pravnog ili upravnog studija na porezni studij i da li je to uopće moguće?
 

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje s upravnog na porezni studij

Mislim da je moguće, ali najbolje bi bilo da posjetiš gđu. Klanac u referadi pa će ti ona reći detalje. Ako si izvanredni student na upravnom studiju onda bi mogla imati poteškoća budući da su na poreznom studiju samo redovni studenti. Ali ipak pitaj...
 

Ena2

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje s upravnog na porezni studij

Hvala ti puno! Svaka informacija je zlata vrijedna jer doći do informacija u referadi je tužna priča!Svaki put kad trebam neku službenu informaciju sjetim se predavanja na Nauci i pričica o informatizaciji, kako bi se službenici trebali ponašati prema strankama! Možda bi i tete iz referade morale odslušati koje predavanje!
 

Ena2

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje s upravnog na porezni studij

Od gđe Klanac u referadi dobila sam informaciju da je moguć prijelaz sa javne uprave na porezni studij ali samo u vrijeme redovnih upisa i da je i za izvanredne studente obavezno slušanje vježbi.
Može li mi netko reći kad se održavaju vježbe?
 

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje s upravnog na porezni studij

Dobro je da si posjetila referadu, jer ja npr. uopće nisam znao da na poreznom studiju ima izvanrednih studenata. To mi je prvi glas, jer su prošle godine primili 120 studenata i to 30 uz potporu ministarstva, a ostalih 90 su redovni s plaćanjem. Što se tiče vježbi, one se na prvoj godini održavaju iz poreznog prava i računovodstva!
 

girl222

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje s Upravnog na Porezni studij

Mislim da je moguće ali samo za vrijeme prijamnih, znači u ljeti. moguće se prebaciti sa poreznog i na upravni, samo treba molbu podnijeti i još neke dokumente. osobno pitala tete u referadi i tako mi rekle
 

dea

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje s Upravnog na Porezni studij

Da li postoji mogućnost da se nakon završetka stručnog studija javne uprave upiše porezni studij bez prijemnog s mogućnošću polaganja ispita kojih nema u nastavnom programu na upravi?

Da li postoji mogućnost izvarednog studiranja na poreznom studiju s obzirom da radim?
 

pam

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje s Upravnog na Porezni studij

Naravno da je moguće, ali mislim da moraš ići na prijemni! Polažeš samo one ispite koje nisi imala na upravnom studiju!

A što se tiče izvanrednog studiranja na poreznom do sada ga još nije bilo, ali vjerujem da bi uskoro mogli otvoriti i tu mogućnost, npr. ako će upisivati oko 300 studenata, a ne samo 100!
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje s Upravnog na Porezni studij

Jedan moj kolega je izvanredni na poreznom, tak da ima i toga :)
 

girl222

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje s Upravnog na Porezni studij

Dea, imam jedno pitanje.!Zašto misliš upisati porezni studij ako sa završila studij javne uprave? Nije mi jasno! I ne treba ići ponovno na prijemni, samo se u 9 mjesecu mora podnijeti molba! Osobno sam pitala u referadi (soba 8), jer mislim ići na upravni studij iduće godine!
 

anavi23

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje s Upravnog na Porezni studij

Dea, imam jedno pitanje.!Zašto misliš upisati porezni studij ako sa završila studij javne uprave? Nije mi jasno! I ne treba ići ponovno na prijemni, samo se u 9 mjesecu mora podnijeti molba! Osobno sam pitala u referadi (soba 8), jer mislim ići na upravni studij iduće godine!
Treba ići na prijemni, nema prebacivanja!
 

I.R.S.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Jel zna neko koliko košta (pretpostavljam da nije besplatno :angry:) priznavanje ispita s pravnog faksa na poreznom? Kažu da mi se na prvoj godini priznaju 4 ispita!
 

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Jel zna neko koliko košta (pretpostavljam da nije besplatno ) priznavanje ispita s pravnog faksa na poreznom? Kažu da mi se na prvoj godini priznaju 4 ispita!
Samo "priznavanje ispita" ne košta ništa, tj. moraš samo otići u skriptarnicu i kupiti obrazac za prijepis ocjena prema tome da li si upisao/la pravo po starom programu ili po Bolonji, zatim odeš u referadu pravnog faksa, tamo ga ispuniš, oni provjere, poštambiljaju i to nosiš u Gundulićevu u slobu 8 kod gđe Klanac! I to je to :tongue2:
 

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje s Upravnog na Porezni studij

Da li postoji mogućnost da se nakon završetka stručnog studija javne uprave upiše porezni studij bez prijemnog s mogućnošću polaganja ispita kojih nema u nastavnom programu na upravi?
Nije moguće, tj. treba položiti prijemni ispit! Glede priznavanja ispita, to je druga priča koja ima svoju proceduru!

Da li postoji mogućnost izvarednog studiranja na poreznom studiju s obzirom da radim?
Na porezni studij se zasad upisuju samo redovni studenti (30 uz potporu Ministarstva, a 90 uz osobne potrebe), iako postoji nekolicina izvanrednih studenata koji su se izborili za taj status! Nemoj me pitati kako niti koliko košta godina!
 

Nika

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje s Upravnog na Porezni studij

Da li netko zna što se može napraviti u sljedećoj situaciji: frendica mi je upisala upravni studij kao redovni student prije 2 godine. Odslušala je prvu godinu, položila je par ispita i upisala parcijalu druge. Sad uči za uvjet da može upisati drugu, ali ona bi radije studirala porezni jer se u upravi baš i nije našla! E sad, pitanje glasi: može li se ona prebaciti na porezni, ali da ostane redovni s obzirom da je prvu godinu na upravi studirala 2 godine, a na porezni bi se prebacila također na prvu godinu!
 

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje s Upravnog na Porezni studij

Da li netko zna što se može napraviti u sljedećoj situaciji: frendica mi je upisala upravni studij kao redovni student prije 2 godine. Odslušala je prvu godinu, položila je par ispita i upisala parcijalu druge. Sad uči za uvjet da može upisati drugu, ali ona bi radije studirala porezni jer se u upravi baš i nije našla! E sad, pitanje glasi: može li se ona prebaciti na porezni, ali da ostane redovni s obzirom da je prvu godinu na upravi studirala 2 godine, a na porezni bi se prebacila također na prvu godinu!
Hm, za detalje bi se ipak trebalo obratiti u referadu, ali evo što ja mislim:

Dakle, ona je upisala stručni studij javne uprave akad.god.2006/07 i tu je godinu pala, tj. upisala parcijalu. Prema tome, u akad.god.2007/08 vodi se kao ponavljač i ukoliko do 10 mjeseca (ako ne bude odobren dekanski) ne skupi dovoljno bodova za upis II.god. više nema pravo studiranja kao redovni student (bilo uz potporu ministarstva, bilo uz osobne potrebe) te će se morati prebaciti na izvanredni studij ukoliko želi nastaviti studirati! Ova stavka važna je za prebacivanje na porezni studij na kojem su svi redoviti studenti (što uz potporu min., što uz osobne potrebe) što znači da bi ona (po meni) prvo trebala upisati 2 god. na upravnom studiju kako bi ostala redoviti student i onda podnijeti molbu za prebacivanje na porezni studij. U protivnom, ako postane izvanredni student na upravi, ne znam da li će joj dopustiti da se kao takva prebaci na porezni! No, ponavljam, neka se obrati kod gđe. Klanac u sobu 8!
 

Nika

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje s Upravnog na Porezni studij

Hvala ti na brzom odgovoru :happy: Ta dilema muči i nju. Ja sam pretpostavila da bi moglo biti kao što kažeš, ali opet ima smisla i ono što ona kaže, a to je da s obzirom da ima status redovnog do kraja upisnog roka, a prebaciti se može isto samo u tom periodu, da bi onda trebala ostati redovni i na poreznom, jer se ionako želi potpuno prebaciti. A ništa, morat će pitati još u referadi. Kad joj je trebalo dvije godine da skuži što želi raditi!
 

duda

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Oglasna ploča - datumi i vrijeme prijava, te polaganja ispita

Ove sam se godine prebacila s upravnog studija na porezni studij kao izvanredni student! Vidjela sam da je na oglasnoj ploči izvješen raspored predavanja samo za redovne studente poreznog studija, pa me zanima da li i izvanredni studenti moraju na predavanja zajedno za redovnim ? I da li mogu prijaviti ispit tek kad odslušam predavanja ili kad hoću? S obzirom da radim ne znam hoću li ću moći redovito na predavanja! Ako netko zna odgovor...
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Oglasna ploča - datumi i vrijeme prijava, te polaganja ispita

Na predavanja možeš s redovnim studentima, tj. drugačije i ne možeš jer na poreznom nema posebnih predavanja za izvanredne! Mislim da na ispite možeš izlaziti odmah, jer predavanja za izvanredne nisu obvezna!
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

ej jel zna ko koji ispiti sa upravnog ti se priznaju na poreznom??
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks