AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Prebacivanje na Studij za javne financije

anita1989

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Prebacivanje na Porezni studij

hvala ti nives na odgovoru..ne kužim sad to sa plaćanjem, koliko bi ja onda trebala platit ak se prebacim na porezno i kao izvanredno? daj plese nek netko pojasni, unaprijed hvala..
i kak je na tom smjeru..jel kaj lakše nego na upravnom?

kaj se ne plaća god 3300 + 300 kn upisnine? znači sve ovisi o tome koliko mi ti ispiti koje upisujem imaju bodova i pomnožim sa 80 i znači toliko moram platit + 300 kn upisnine? please, pomagajte...

help ljudi..nemrem nigdje naći popis predmeta i ects bodova za porezni studij..molim vas koji znate da mi napišete koliko nose bodova : organizacija javne uprave u RH, osnove građanskog prava, računovodstvo I, upravno pravo, uvod u ekonomiju i bankarstvo i sustav plaćanja..da si znam izračunat koliko trebam platit godinu...

Bok, ja sam se isto prošle godine prebacila s Upravnog studija na Porezni, priznaju sve predmete osim sociologije i politologije, kada se tako prebacuješ s jednog smjera na drugi onda više ne možeš biti redovan student bez plaćanja nego izvanredan, ali moraš se ponašat kao redovan i ići na predavanja da bih mogla izaći na kolokvije i ostale stvari, znači nema razlike ako si izvanredan imaš ista prava kao i redovan sve je isto s kolokvijima, predavanjima, ispitima i.t.d...od ove godine se školarina plaća po bodovima, a izvanredni studenti plaćaju bod 80kn.
i nives, kak ti ide na poreznom..jesu li ovi ispiti koje si trebala položit iz 1. god teški???

dajte mi vi koji ste se prebacivali na porezno malo objasnite tu proceduru, kaj sve treba za prebacivanje, koji dokumenti..please..

ej nives, dal nam prilikom prebacivanja možda priznaju ove predmete na poreznom na 2. god. : porez na dobit, porez na dodanu vrijednost, porez na dohodak, lokalni porezi i trošarine budući da smo mi to sve polagali u 'financiranju javne uprave' na prvoj godini ???daj please odg...hitno!!!
 

Nives_88

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje na Porezni studij

Ne moraš platit predmete koje će ti priznat, već samo ove nove koje upisuješ, znači zbrojiš koliko ects bodova imaju i pomnožiš sa 80 i dobiješ točno koliko trebaš platit + još 300 kn upisnine.
Organizacija ti nosi 6 ects bodova, građansko 4, računovodstvo 8, upravno pravo 8, uvod u ekonomiju 6 i bankarstvo 8 bodova.
Meni je na poreznom zbilja ok, evo sada sam upisala 2.godinu cijelu, većinu predmeta sam položila, ako kontinuirano učiš nebi trebalo biti problema.
Što se procedure tiče i dokumenata, trebaš otići u referadu kod Sanje Storjak, soba 3A prizemno, ona će ti to sve objasnit proceduru, koji ti dokumenti trebaju i pomoći će ti ispunit te papire i sve ostalo.
Da, priznaju ti predmete iz 2.godine tako da nemaš razloga za brigu.
 

anita1989

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Prebacivanje na Porezni studij

a koje to predmete su tebi priznali jer je meni rekla ona gospođa u sobi br. 8 da mi se prizna samo informatika, a na prvoj mi se i ne prizna strani jezik, moram polagat razliku...:(
jel teško ono izračunavanje iz računovodstva i ostalih predmete, jer me malo srah toga...
nezz kaj da radim, nisam uspjela položit nauku već 7. put i sad neznam kaj da napravim jer bi morala sad upisat izvanredno i platit oko 4800 kn, a strah me da neću to položit i da ću izgubit pravo studiranja na svom faksu, a opet nemam kamo na drugi faks jer mi treba državna matura...i ove gospođe su mi u referadi rekle da mi ne preporučaju da upisujem porezni...neznam kaj da sad radim..e, poludjet ću...jer sam zbog nauke izgubila godinu dana...
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Prebacivanje na Porezni studij

Da, priznaju ti predmete iz 2.godine tako da nemaš razloga za brigu.
kaj fakat? pa okud ti to? ja sam mislila da mi to neće priznati (položila sam financiranje javne uprave isto)
 

Nives_88

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje na Porezni studij

Znam da priznaju ustavno, organizaciju i informatiku i to 100%, profesor iz engleskog mi je rekao da mi koji smo se prebacivali ne trebamo ići na pismeni kao i svi ostali, nego direktno na usmeni da nas pita neke sitnice koje su razlika i to je sve, a što se financiranja tiče ja neznam, jer ga nisam imala položenog, ali po meni bi bilo logično da ga priznaju ili barem da se polaže neka mala razlika kao i eng., ali treba se raspitat...
Što se računovodstva tiče, moj savjet ti je da ideš na predavanja i vježbaš zadatke, teorija nije teška i mislim da ne bi trebala imati problema, ja sam položila taj ispit i zbilja nije težak, trebaju se znati neke osnove i to je dovoljno za prolaz...
 

chasei

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Prebacivanje na Porezni studij

zanima me jedna stvar... pročitala sam to na nekom postu, ali možda se promijenilo nešto, a da znate ...

ovako, na upravi sam i kanim to završit u roku.kako se još ne zna kad će dodatne 2 godine, ne bih htjela samo sjedit i čekat, već bi upisala porezno nakon uprave... znam da mislite da sam luda i šta će mi...ali eto...
pa me zanima da li postoji uopće kakav način da to upišem bez prijemnog? ne da mi se to...
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje na Porezni studij

zanima me jedna stvar... pročitala sam to na nekom postu, ali možda se promijenilo nešto, a da znate ...

ovako, na upravi sam i kanim to završit u roku.kako se još ne zna kad će dodatne 2 godine, ne bih htjela samo sjedit i čekat, već bi upisala porezno nakon uprave... znam da mislite da sam luda i šta će mi...ali eto...
pa me zanima da li postoji uopće kakav način da to upišem bez prijemnog? ne da mi se to...
Nisam siguran, ali mislim da ćeš za porezni morati polagati prijemni! Najbolje ti je pitati referenticu Sanju u prizemlju faksa, ona će ti točno reći, a referentica na katu će ti reći koje će ti ispite priznati ako se upišeš na porezni!

Sretno i napiši ovdje koju riječ nakon što posjetiš referadu kako bi i ostale kolege dobile informacije!
 

chasei

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Prebacivanje na Porezni studij

Nisam siguran, ali mislim da ćeš za porezni morati polagati prijemni! Najbolje ti je pitati referenticu Sanju u prizemlju faksa, ona će ti točno reći, a referentica na katu će ti reći koje će ti ispite priznati ako se upišeš na porezni!

Sretno i napiši ovdje koju riječ nakon što posjetiš referadu kako bi i ostale kolege dobile informacije!
okej..
 

majacuro

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje na Porezni studij

Da li se za ispit Računovodstvo I i II kojim slučajem priznaje potvrda iz RRIF-a gdje sam polagala taj ispit?
 

maricaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje na Porezni studij

dali postoji mogućnost da se nakon druge godine poreznog znači kad se završi porezni,prebaci na treću godinu uprave,naravno uz polaganje razlike ispita...namie sve više sumljam u onu treću godinu poreznog...a sad kretat ispočetka od prve godine mi se ne čini kao dobra ideja...
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Prebacivanje na Porezni studij

dali postoji mogućnost da se nakon druge godine poreznog znači kad se završi porezni,prebaci na treću godinu uprave,naravno uz polaganje razlike ispita...namie sve više sumljam u onu treću godinu poreznog...a sad kretat ispočetka od prve godine mi se ne čini kao dobra ideja...
ne. moraš ići ispočetka al će ti se dosta ispita priznati
 

seka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Možda nije mjesto za ovo pitanje, ali jel naš fax promjenio ime u studij za javne financije, vidim da je na forumu izmjenjeno
 

Mary Jane

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dakle, studiram na pravnom fakultetu, 4. sam godina i razmišljam o tome da sad na ljeto upišem i ovaj fax.
e sad, zanima me dal moram polagat prijemni i sve to skupa.. dal netko zna kakva je uopće procedura u ovakvom slučaju..

hvala unaprijed na bilo kakvoj informaciji!

ps znam da je najbolje otići u referadu pa pitati, al zanima me ako je netko bio u ovakvoj situaciji pa da podijeli samnom informacije iz prve ruke;)
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
dakle, studiram na pravnom fakultetu, 4. sam godina i razmišljam o tome da sad na ljeto upišem i ovaj fax.
Zašto, pobogu?? :cool: Jedino ako ti je do stud. prava.

e sad, zanima me dal moram polagat prijemni i sve to skupa.. dal netko zna kakva je uopće procedura u ovakvom slučaju..
95 sam uvjeren da moraš. (Nažalost) prijemni je prelagan, tako da ne vjerujem da ćeš s tim imati ikakvih problema.

ps znam da je najbolje otići u referadu
Kako kad. :D Soba osam, prvi kat, lijevo, prva vrata lijevo u aneksu hodnika gdje je e-infopunkt.
 

Mary Jane

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
žao mi se rastati od faxa nakon toliko godina, he he!:D
paaa.. ono..mislim da nije na odmet.. a i kad mi priznaju ono što sam polagala na pravu ostaje mi još (ako sam dobro skužila iz posta na prethodnoj strani) negdje polovica ispita.. malo sam proučavala literaturu za njih tu u vašoj skriptarnici i vidim da je to manje-više poznato gradivo (npr.porez na dobit, porez na dohodak, pdv, trošarine- učilo se u sklopu financijskog prava i financijske znanosti..) osim naravno računovodstva.. tako da mislim da ne bi trebalo biti nekih problema.

da, gledala sam onaj ogledni primjerak prijemnog, stvarno nisu teška pitanja pa se nadam da ni tu ne bi trebalo biti problema.:kava:

u svakom slučaju posjetit ću ja još tetu u referadi da vidim što mi ona ima za reći (kakva god da je ne može biti gora od naše sofije cvitanović:thumbsdown:)
 

*dada*

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, molila bi nekoga ako ima sličnih iskustva da mi odgovori. trenutno sam na upravnom 1g i razmišljam o prebacivanju na porezni. pošto su se mjenjala nekakva pravila od prije zanima me znači koji je postupak prebacivanja, koji predmeti se priznaju, mogu li se zaista upisati kao izvanredan student i može li se to napraviti sad, znači u 9/10 mj kad su upisi iako nisam išla na nikakve mature ove godine nego imam položenu državnu maturu još od 2010g i ima li ikakve veze mautra s prebacivanjem s jednog na drugi smjer? unaprijed hvala na odgovoru :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks