AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Poredbeno ustavno pravo

orbitrek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
prof.K nam nije diktirala nova pitanja već ponovila stara na početku predavanja i istaknula da ono što su danas kolegice izlagale ulazi isto u ispit

današnja izlaganja:

prvi pisani ustavi
ustav SAD-a
ustav Velike Britanije
Ustav Francuske
načelo jedinstva vlasti
sustav skupštinske vlade

sve su to manje više naslovi tih prezentacija koji su bile danas
 

Claire

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Poglavlja u kolokviju:

Pojam i razvitak ustavne vladavine - poglavlje 2
Načelo diobe i načelo jedinstva vlasti - poglavlje 10

Orbitrek, potvrdi..:happy:
 

orbitrek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Poglavlja u kolokviju:

Pojam i razvitak ustavne vladavine - poglavlje 2
Načelo diobe i načelo jedinstva vlasti - poglavlje 10

Orbitrek, potvrdi..:happy:
evo sad kad listam knjigu da to je to
i više od onog što ima u bilježnici
jer naime ja sam misla samo iz bilježnice učiti
ako sam dobro shvatila ona je dala pitanja koja su joj došla kao inspiracija vezano na prezentacije koje su do sad bile
ah joj
 

Pontifex

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
evo sad kad listam knjigu da to je to
i više od onog što ima u bilježnici
jer naime ja sam misla samo iz bilježnice učiti
ako sam dobro shvatila ona je dala pitanja koja su joj došla kao inspiracija vezano na prezentacije koje su do sad bile
ah joj
Mislim da je dovoljno učiti samo iz bilježnice i izlaganja kolegica, tj. da nije potrebno učiti sve iz poglavlja 2 i 10 nego samo ona pitanja koja je profa izdiktirala...
 

orbitrek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanja s kolokvija:
1.izglasavanje nepovjerenja Vladi RH
2.Velika Britanija- razvoj ustavnosti i dvostranački sustav
3.institut raspuštanja parlamenta ( il tak nešto, uglavnom treba nabrojati one oblike )

60 minuta za pismeni
 

Katrin

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hej ljudi! Rezultati kolokvija su odlični, manje više svi smo dobili petice! Preporučila bih ovaj ispit svakome da si ga odabere za izborni sljedeće godine ako ih nije upisao ove godine!
 

orbitrek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
II. kolokvij iz pup-a premješten s 12.01. na 19.01.

pitanja za kolokvij koja će biti prema dosadašnjim izlaganjima

1.PREMA PREDSJEDNIČKOM SUSTAVU ( FRANCUSKA V.REPUBLIKA) ARBITRAŽA SE NAD VLADOM ODVIJA NA TRI NAČINA
- tu treba pobrojati načine i k tome napisati još koje su tri razine posredovanja
2.SAMOSTALNE PREDSJEDNIČKE OVLASTI

u ispitu će biti i gradivo iz još dva izlaganja koja slijede; 22.12 i 12.01
 

Claire

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
II. kolokvij iz pup-a premješten s 12.01. na 19.01.

pitanja za kolokvij koja će biti prema dosadašnjim izlaganjima

1.PREMA PREDSJEDNIČKOM SUSTAVU ( FRANCUSKA V.REPUBLIKA) ARBITRAŽA SE NAD VLADOM ODVIJA NA TRI NAČINA
- tu treba pobrojati načine i k tome napisati još koje su tri razine posredovanja
2.SAMOSTALNE PREDSJEDNIČKE OVLASTI

u ispitu će biti i gradivo iz još dva izlaganja koja slijede; 22.12 i 12.01

Da se nadovežem na kolegicu, ispitno pitanje je i KOHABITACIJA :laughing:
 

Ivy

Admin
Ispitna pitanja (za sada) za drugi kolokvij koji ce se odrzati 19.01.

Kohabitacija - definicija
Vrste kohabitacije
Razdoblja kohabitacije (kako su se donosile odluke na području vanjske politike i obrane)
Predsjednička arbitraža prema Ustavu iz 58
Samostalne predsjedničke ovlasti u V republici
Politička odgovornost Vlade parlamentu (clanak 49, st. 3)
Ministarsko vijece
 

Mustang11

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispitna pitanja (za sada) za drugi kolokvij koji ce se odrzati 19.01.

Kohabitacija - definicija
Vrste kohabitacije
Razdoblja kohabitacije (kako su se donosile odluke na području vanjske politike i obrane)
Predsjednička arbitraža prema Ustavu iz 58
Samostalne predsjedničke ovlasti u V republici
Politička odgovornost Vlade parlamentu (clanak 49, st. 3)
Ministarsko vijece
Vidim da je kolokvij za radovne studente. A šta je sa nama izvanrednima?? Kakav je ispit za nas, zna tko??
 

ellena

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam kao izvanredni učila po knjizi Ustavno pravo 2006.g. poglavlja 2,9,10,12 i pitala me 2 pitanja: razvoj ustavnosti u SAD, i orleanski parlamentarizam. Sve sam joj u kratkim crtama objasnila i dobila 4. Ispit je trajao ukupno 3 i pol minute.
 

Mustang11

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam kao izvanredni učila po knjizi Ustavno pravo 2006.g. poglavlja 2,9,10,12 i pitala me 2 pitanja: razvoj ustavnosti u SAD, i orleanski parlamentarizam. Sve sam joj u kratkim crtama objasnila i dobila 4. Ispit je trajao ukupno 3 i pol minute.
Kako po knjizi Ustavno pravo, ako u vodiču piše Poredbeno ustavno pravo??? Iz koje knjige onda treba učiti??
Hvala.
 

ellena

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nema knjige koja se zove poredbeno ustavno pravo (tražila sam u e-katalogu knjižnica Grada Zagreba) nego se uči po knjizi Ustavno pravo ona koju smo imali na 1.godini iz ustavnog. Ja sam polagala po toj knjizi na roku u 7 mjesecu. Ako netko ima neke druge informacije nek napiše.
 

Ivy

Admin
nama je receno na predavanjima da se uci iz te knjige ustavno pravo i iz dva njezina clanka
mislim da imas u ranijim postovima tocnu literaturu
 

diah

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
izvinite, može li mi tko reći gdje mogu pronaći "Suvremeni francuski parlamentarizam", 2006.,V i Vl poglavlje? ima li toga u skriptarnici i tko je autor?
 

Claire

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
izvinite, može li mi tko reći gdje mogu pronaći "Suvremeni francuski parlamentarizam", 2006.,V i Vl poglavlje? ima li toga u skriptarnici i tko je autor?
Suvremeni francuski parlamentarizam možeš nabaviti u knjižnici Pravnog, autor je prof. Biljana Kostadinov
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks