AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Pitanja za prijemni

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Što se tiče hrvatskog, imaš u Školskoj knjizi za kupiti knjigu "Hrvatski za maturu" i u njoj imaš hrpu pitanja od 1-4 razreda po gimnazijskom programu tako da je super stvar za pripremanje za prijemni. Ako ćeš posebno spremati pravopis, pa gramatiku, pa književnost od 1-4 razreda gimnazije, trebat će ti puno vremena.

Slično nešto imaš i iz povijesti, također u Školskoj knjizi, ne znam točno kako se zove, ali to je nešto tipa priručnika za nastavnike iz kojeg sastavljaju pismene ispite za gimnazijalce, također od 1-4 razreda, dosta je debela i ima jako jako puuuunnnooo pitanja, super stvar za učiti. Taman ćeš stići sve to poodgovarati preko ljeta i naučiti tako da na jesen upadaš ziher.

E sad, što se tiče logičkog zaključivanja, tu nemaš nešto što ti baš može pomoći, jer pitanja su baš kao što i ime kaže - logičko zaključivanje.

Zapni preko ljeta i sretno na jesen !;)
 
V

Venera

Guest
Re: Prijemni 07/08

Može li mi netko reći dali je ostalo mjesta za upis u akad.god. 2007/08 u jesenskom roku. Zanima me vanredno studiranje javne uprave. Hvala
 

ups

Skype
Re: Prijemni 07/08

Može li mi netko reći dali je ostalo mjesta za upis u akad.god. 2007/08 u jesenskom roku. Zanima me vanredno studiranje javne uprave. Hvala
Mislim da nije. Koliko znam ima jos samo na Poreznom. No, nazovi referadu ili kontkatiraj referenta na Pravnom, pa se raspitaj za svaki slucaj.
 
B

Branka

Guest
Re: Prijemni 07/08

zovem fax, fax ne radi, nitko se ne javlja... di bi se to onda moglo pogledat ima li mjesta ili ne??? :confused::confused::confused:

na službenoj stranici ima nešto o upisima al ništa jasno mi nije, pa ako ima netko koji je gledao da li ima mjesta da javi.

hvala
 

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prijemni 07/08

Na studiju javne uprave više nema mjesta ni za izvanreno studiranje, jer su ove godine omogućili prijenos bodova sa prijemnog ispita na pravnom fakultetu na veleučilište. To znači da su se svi oni koji su prošli bodovni prag na pravu, a nisu se zbog velikog broja kandidata mogli upisati, mogli upisati na društveno veleučilište.

Ostalo je mjesta samo na poreznom odjelu, i to samo na redovnom studiju za osobne potrebe. Na stranici www.pravo.hr je raspisan natječaj za jesenski rok pa ako si zainteresirana....
 

MARINAP

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi moji, kaj se nitko ne interesira za pitanja za prijemni? Meni je prošlo deset godina od polaganja mature i nemam pojima otkud početi učiti. Ima li neko kakav savjet? Kaj bi najviše trebala učiti? Pomognite:confused2:
 

MARINAP

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nadam se. Još hrvatski nekak naučim, al povijest?! Nisam sigurna jel bum prošla, al barem bum probala. Žao mi je jedino kaj nemrem nastaviti studij jer je prošlo 10 godina kako sam upisala i ja za upravnog pravnika, pa nisam išla. Gdje mi je bila pamet? A mogla sam već sigurno biti gotova.
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nadam se. Još hrvatski nekak naučim, al povijest?! Nisam sigurna jel bum prošla, al barem bum probala. Žao mi je jedino kaj nemrem nastaviti studij jer je prošlo 10 godina kako sam upisala i ja za upravnog pravnika, pa nisam išla. Gdje mi je bila pamet? A mogla sam već sigurno biti gotova.
da razjasnim neke stvari:
1.prijamni je pljuga pogledaj pitanja par dana prije testa,nije teško proći
2.pitanja iz povijesti su logično postavljena,imaš npr.pitanje kad se raspao treći reich,ili kako je završio 2 svj.rat i tako,te stvari bi trebala naučiti,idi na pripreme za faks.ja sam pohađao pripreme za ekonomiju pa sam na kraju završio na poreznom
3.pitanja iz logičkog zaključivanja su tipa imaš 4 trkača svi krenu istovremeno tko će stići i kojim redoslijedom će oni stići na cilj ili imaš caku sa sobom koja je postavljena naopako,hrvatski je općenito pisci i književna djela,gramatika(odredi subjekt,objekt,atribute,apozicije i tako tog tipa,glagolska vremena prezent,perfekt,futur,sve standardno iz hrvatskog što možes ponoviti preko priprema za faks)valjda sam pomogao.pozz:crazy:
 

frend

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da,nije teško proći onima koji su te godine završili srednju,i još gimnaziju:)Ja sam maturirao 4 godine prije upisa i nisam završio gimnaziju pa sam se dosta pripremao,ne za ovaj faks ali po gimnazijskom gradivu.. Prijemni nije bio težak, ima 10 pitanja logičkog zaključivanja što je dosta lagano i još bar 5 pitanja iz opće kulture što je isto lagano, ali ima i hrvatskog i povijesti i mislim da treba više od par dana za pripremu nekome tko nije iz gimnazije. No generalno prijemni nije težak i možda je i u tih par dana dobrog učenja moguće prijemni napisati dobro jer puno ovisi i o ocjenama iz srednje škole. No svi koji ćete ići na prijemni počnite učiti odmah,osim gimnazijalaca:)
 

Nela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ne razumijem čemu toliko dizanje gimnazije u nebo...
svi imaju podjednake šanse
kako ocjena nije mjerilo znanja isto tako niti škola nije mjerilo znanja
a i većina četverogodišnjih škola ove predmete koji su na prijamnom uči po gimnazijskom programu
tako da svi samo hrabro na prijamni!!! i nemojte se plašit, to je najlakši dio:laughing:
 

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
nela ima pravo, ja nisam završila gimnaziju, a prijemni mi je bio lagan. sretno svima koji idu na prijemni!!!:crazy:
 

čečenija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
svi koji idu na prijamni nek samo ponove Hrvatski jezik jer on (kolko se sječam) donosi najviše bodova na prijemnom ,povijest i nije tak teška ,a logičko zaključivanje je prelagano...meni je trebalo 2 dana da si sve ponovim, nisam išo na nikakve pripreme i nisam išo u gimnaziju tak da nisam bio baš pripremljen puno...sretno sviim budučim kolegama i kolegicama:cool::cool::crazy:
 

frend

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dobro je ljudi, nisam htio ništa preuvažavati ni omalovažavati ali nemojte podcjenjivati prijemni jer koliko god lagan bio svejedno je na drugom roku moralo otpasti 70-80 ljudi koji moraju pričekati godinu dana do idućeg prijemnog što i nije kraj svijeta ali ipak.. Kako god,sretno svima,učite i nadam se da ćete upasti na faks:)
 

Čudnovata

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pokušala bih jesenski rok??? Iskreno mislite li da će biti navala svih koji nisu upali na pravo? Ako bi mogao pomoći netko sa nekim skriptama, netko ko je ove godine upisao?? Ili neki savjet, otkuda najbolje učiti u ovih još preostalih mjesec dana
 

čečenija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pokušala bih jesenski rok??? Iskreno mislite li da će biti navala svih koji nisu upali na pravo? Ako bi mogao pomoći netko sa nekim skriptama, netko ko je ove godine upisao?? Ili neki savjet, otkuda najbolje učiti u ovih još preostalih mjesec dana
neće biti baš neka navala...ali bit će sigurno dosta ljudi koji su izvisili na prvom prijemnom na našem i drugim faksevima,koji su se tek sad odlučili da žele na faks...mislim da imaš za kupit neku zbirku pitanja za prijamni..pogledaj u nekoj od fotokopiraona u blizini faksa..možda oni imaju kakva pitanja...
http://dns.pravo.hr/veleuciliste/5_upisi/test.pdf jedan primjer testa...:laughing::laughing::crazy::crazy:
 

Čudnovata

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hvala, naručila sam zbirku s pitanjima i odgovorima preko interneta, valjda će nešto pomoći... a baš sam se i rano sjetila...

Thanks još jednaput
 

blabla

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
prijamni i nije tako težak...za ponavljanje su odlične knjige koje se koriste u gimnazijskom programu..
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks