AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Osnove sociologije

marty22

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
može li mi netko pomoći? eto zanima me gdje je u knjizi Rehbinder, L. Duguit. i što je to sociološka integracija? Hvala unaprijed :happy:
 

Angel

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
o Duguitu imaš svega riječ dvije negdje pred kraj, znam da se spominje kao dekan Pravnog f. u Bordeauxu, te kao pisac s određenim pravnim stilom (tako nešto), o Rehbinderu imaš isto tako negdje pred kraj nešto kratko, ali nisam sad 100% sigurna, savjet: pogledaj skripte iz skriptarnice, a ovo treće: pojma nemam
 

redruM

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Njih imaš pod poglavljem Sociologija prava.

Sociološka integracije je broj i intezitet veza koji je pojedinac povezan u mrežu soc. odnosa.
 

Lukap

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Što je TMT..gdje se nalazi..
TMT je Trg maršala Tita - čini mi se da je pravni fakultet na TMT 14, a da je naša zgrada pokraj Kavkaza (kafić) na broju TMT 3, tamo su kabineti katedre za sociologiju i tamo se odžavaju usmeni ispiti
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Na drugom se piše 2. dio gradivo i on iznosi 100 bodova,pa se valjda u tom smislu može nadoknadit...

Kod pitanja sa prijašnjih stranica

4 tipa racionalnosti su:ciljna,vrijednosna,afektivna,tradicionalna
koja su 7 obilježja profesionalizacije prava?


jel ovo isti odg kao ko prethodnog pitanja ili ne?

JA MISLIM DA JE ISTI!!!
A ova ista pitanja nisam ni ja mogla pronači...
zanimaju me još ova pitanja...

1. objasni željezni zakon oligarhije
2. analiza više varijabli je..
3. objasni doprinos Rehbindera sociologiji prava

DA LI MOŽDA TO NETKO ZNA???
 

Buby

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo nasla željezni zakon oligarhije. Ustanovio ju je Michels. To je pojava da se kompleksnim organizacijama, posebno političkim partijama, vlast uvijek kocentrira u rukama manjine na izvršnim položajima. Sretno sutra svima :boldblue:
 

Kiki_p

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja mislim da su Weber,Marx i Freud, pogledaj još za svaki slučaj na str 128 u knjizi :)
 

katarina12

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam cula da su se vrtila prije pitanja:eksperiment,soc.cinjenica,historijski materijalizam,isprepletena soc.mreza,teorija sebicnog gena,frankfurtska skola,
 

katarina12

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
teorija seb gena- hamilton
da se reporoduciraju u sto vecem broju i td...
isprepletena coc mreza- dokazuje kako jedna odluka pojedinca utjece na ostatak drustva
porimjer za to 11.09.2001 napad na WTC
TAK SAM JA CULA OD DRUGIH PA SAD NEZNAM OCE TO TAKO SIGURNO BITI...
 

Tinkica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo par pitanja što sam ja čula od redovnih da su bila...

1.Frankfurtska škola
2.Pravna dogmatika
3.Historijski materijalizam
4.željezni zakon oligarhije

ekipa držim fige svima...btw jer neko odavde iz dvorane 2 (gundulićeva) u 17:45?? :D

ma da bude i 5 pitanja koja znam bit ce dobro:happy: koliko uopce pitanja bude na kolokviju
Kregar je reko 20 na prvom, a 25 na drugom...
 

ivana4

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
željezni zakon oligarhije. Ustanovio ju je Michels. To je pojava da se kompleksnim organizacijama, posebno političkim partijama, vlast uvijek kocentrira u rukama manjine na izvršnim položajima

a p.dogmatika ti je ono u vezi rehbindera,kaj je pravnu znanost podijelio na 3 područja
 

katarina12

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hist. materijalizam- karl marx
shvatiti i objasniti razvoj drustva kroz materijalne promjene u svijetu

ovo drugo ja cu napisat sredina 20 st, karl marx
nije rijec o ortodoksnoj marksistickoj skoli
predstavnici webwr, marx i freud
kao izraz povezuje grupu utjecajnih sociologa i filozofa
ne prihvaca idealiziranje i instrumentaliziranje znanstvenog znanja
odbacuje grubi pozitivizam
 

Spalja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Znači ipak se treba znat durkheima i webera...
Ne znam zašto ih onda nisu u novu knjigu stavili...
inače...Weber i Durkheim ti se nalaze na stranicama 167 - 215, normalno da su ih stavili u knjigu...daj malo bolje prozuji, prije neg počeš širit dezinformacije...ockey?
Iz nove knjige
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Meni nije nista jasno iz ove sociologije sta treba uciti :crying2:
Vanredni sam student i profesor nam je na predavanju rekao da trebamo naucit tri poglavlja za drugi kolokvij i to od 243-262 str, zatim 264-352 i 425-451str a ovo sto pise na forumu se bas i ne poklapa s tim tj neka poglavlja su skroz izbacena a neka skroz nova! Jel mi moze neko pomoc :confused2:
ja sam isto izvanredni student kao i ti. Učim po ovim poglavljima: socijalna stratifikacija, ideologija, država i demokracija, politička i pravna kultura. to je bilo objavljeno na službenim stranicama pa zato učim po tome. savjetujem ti da i ti tako napraviš...

sretno !!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks