AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Osnove prava društava

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Vecinom sve isto kao normalan ispit.
Ako predmet ima pismeni, on je isti kao svima. Ako prodes na usmeni, umjesto 1 ispitivača bi trebala biti komisija (njih 2,3 ispitivača), ali se često desi da je isto samo 1 kao i na normalnom polaganju. Tako da je ustvari sve isto. Ako ih je vise, nekad te pita samo 1 od njih, nekad ti svatko od njih postavi neko pitanje,pa se dogovore oko ocjene.
To je za konisiju 4.izlazak.

Ako je 8.izlazak, onda mislim da bez obzira na rezultat pismenog, ides na usmeni, i ako padnes, nazalost gubis pravo studiranja...
ok hvala
 

lanalukic

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moze li mi netko reci o ovoj obavijesti o upisima, ima li kakvih promjena vezana za izvanredne studente?
Ne znam jesam li nasla ispravnu obavijest, ali po ovome sto sam ja procitala nema nekih promjena ili?
 

Cleo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Može li mi, molim vas, tko reci sto treba znati iz cjelina Posebnosti društva dionicama kojih se trguje na uredenom tržištu i Dioncko društvo i Zakon o tržištu kapitala?
Hvala unaprijed! :)
 

Mihaela95

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Doc. dr. sc. Antun Bilić - usmeni
Jako ugodna atmosfera. Profesor pita kroz primjere, izvlaci maksimum, trazi svojim rijecima da vidi shvacanje. Od nas 4 svi smo prosli. Pitao me koncern i na temelju kojeg ugovora nastaje, d.o.o. i koja tijela ima te da ukratko opisem njihove zadatke, zastupanje u d.o.o. i vrste zastupanja. Kolegicu je pitao da li drustvo moze sklapati poslove prije upisa u sudski registar, koja su to drustva koja nisu pravne osobe... Samo opusteno i sretno svima ☺
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Doc. dr. sc. Antun Bilić - usmeni
Jako ugodna atmosfera. Profesor pita kroz primjere, izvlaci maksimum, trazi svojim rijecima da vidi shvacanje. Od nas 4 svi smo prosli. Pitao me koncern i na temelju kojeg ugovora nastaje, d.o.o. i koja tijela ima te da ukratko opisem njihove zadatke, zastupanje u d.o.o. i vrste zastupanja. Kolegicu je pitao da li drustvo moze sklapati poslove prije upisa u sudski registar, koja su to drustva koja nisu pravne osobe... Samo opusteno i sretno svima ☺
Molim te možeš li mi odgovoriti za zastupanje doo i vrste?
Unaprijed hvala.
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Oni koji idu 11.09 na usmeni prava društva dobili obavijest na studomatu da je to HOTO CENTAR- piše u Jutarnjem sablasno prazna zgrada
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Čudno mi je da su tamo pronašli lokaciju tog centra -jer tu su uredi koji se iznamljuju na mjesec dana dali netko odgvarao u tom centru ?
 

Lili888

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nisu obavezna. Bit će i kolokvij ali se nezna kada, kolokviju može pristupiti svatko bez obzira na dolazak na predavanja, nema tog uvjeta.
 

Moon.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nisu obavezna. Bit će i kolokvij ali se nezna kada, kolokviju može pristupiti svatko bez obzira na dolazak na predavanja, nema tog uvjeta.
Mislim da je rekao da kolokviju mogu pristupiti samo studenti koji su prvi put upisali predmet, ali treba još pričekati za više detalja.
 

RPCP

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Iz čega učite ili ste učili ovaj predmet? Ima netko preporuku za neku skriptu ( imam knjigu pa bih kombinirala)
Hvala :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks