AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Osnove prava društava

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
hvala ti puno!
jos samo jedno pitanje, kakva su bila pitanja na zaokruzivanje? jesu li bila komplicirana?
Ma nista!
A nisu bila bas previse komplicirana. Uglavnom sam odabrala odgovor za koji sam smatrala da ima najvise smisla, i ako bas nisam znala, pogledala sam u skriptu (dok jos nisu uveli kamere na pismenom:p).
 

Rade Tuga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ma nista!
A nisu bila bas previse komplicirana. Uglavnom sam odabrala odgovor za koji sam smatrala da ima najvise smisla, i ako bas nisam znala, pogledala sam u skriptu (dok jos nisu uveli kamere na pismenom:p).
Zar nije bio Open Book koncept, odnosno da se slobodno možemo koristiti ispitnom literaturom? Bar je tako na pravu
 

xxxy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ako je netko bio na roku 2306, mozete li reci koje je esejsko pitanje bilo?
Uprava društva s ograničenom odgovornošću, Idila d.o.o., dobila je mogućnost kupiti tri nekretnine na moru, u blizini grada Hvara. Uprava se obratila skupštini društva. Skupština je zaključila da su te nekretnine precijenjene, osobito jer je izgledno da će zbog epidemije COVID-19 turistički interes za grad Hvar znatno opasti. Zbog toga je skupština obavijestila upravu da ne kupi te nekretnine. Uprava, međutim, nije poslušala skupštinu nego je, bez obzira, kupila nekretnine.

Je li uprava ispravno postupila ili je morala slijediti odluku skupštine?

Je li ugovor o kupoprodaji nekretnina valjan?

Što može skupština napraviti?

Evo esejsko pitanje :D
 

xxxy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kakva su bila pitanja odprilike
Neka od pitanja: oblici povezanih društava, članovi uprave d.d.(tko ih imenuje), vrste dionica, odlučivanje na glavnoj skupštini d.d, prava koja proizlaze iz dionice, pretpostavke za pojam trgovca, obveze članova doo, povećanje temeljnog kapitala d.d., trgovačka društva osoba (svojstva), tko ima najšire ovlasti za zastupanje t.d., kako prestaje članstvo u doo...
 

Niksss19

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Uprava društva s ograničenom odgovornošću, Idila d.o.o., dobila je mogućnost kupiti tri nekretnine na moru, u blizini grada Hvara. Uprava se obratila skupštini društva. Skupština je zaključila da su te nekretnine precijenjene, osobito jer je izgledno da će zbog epidemije COVID-19 turistički interes za grad Hvar znatno opasti. Zbog toga je skupština obavijestila upravu da ne kupi te nekretnine. Uprava, međutim, nije poslušala skupštinu nego je, bez obzira, kupila nekretnine.

Je li uprava ispravno postupila ili je morala slijediti odluku skupštine?

Je li ugovor o kupoprodaji nekretnina valjan?

Što može skupština napraviti?

Evo esejsko pitanje :D
Hvala ti puno ! :):)
 

xxxy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kako open book ako moraš aktivirati kameru? Što nisu uveli kamere da se ne prepisuje?
Jesu, kamere su, ali i dalje možeš koristiti literaturu.. Tako je bilo sad na zadnjem roku.. Kamere su valjda da ne bi komunicirali s nikim za vrijeme ispita
 

xxxy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel to netko probao? Cijelo vrijeme mozes koristiti literaturu?
Daa, pisala sam ja sad na zadnjem roku.. Normalno cijelo vrijeme možeš koristiti literaturu, samo ne smiješ s nikim komunicirati sa strane :)
 

LaMi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Daa, pisala sam ja sad na zadnjem roku.. Normalno cijelo vrijeme možeš koristiti literaturu, samo ne smiješ s nikim komunicirati sa strane :)
Cuje se kad okreces stranice i to, prof. ne reagira?
 

LaMi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Svi smo morali isključiti mikrofon osim profesora tak da prof ništa ni ne čuje, ali gleda cijelo vrijeme
Sori sto sam dosadna, al nemrem vjerovat, i ne reagira ako pogledas sa strane (u knjigu)?
 

xxxy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Sori sto sam dosadna, al nemrem vjerovat, i ne reagira ako pogledas sa strane (u knjigu)?
Ma nee, svi smo koristili normalno.. Možeš koristiti koje god materijale imaš, kamere su uveli vjerojatno da ti npr ne bi netko sa strane pomogao.. Još i napomene prije ispita da se može koristiti literatura
 

LaMi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ma nee, svi smo koristili normalno.. Možeš koristiti koje god materijale imaš, kamere su uveli vjerojatno da ti npr ne bi netko sa strane pomogao.. Još i napomene prije ispita da se može koristiti literatura
Hvala ti puno
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks