AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Osnove kaznenog i prekršajnog prava

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel rekao prof. koliko će biti pitanja i koliko je potrebno za pozitivnu ocjenu? Jel odgovaramo samo kratko,tipa jedna do dvije rečenice,kao prošle godine ili... I hoće li i ove godine biti ispravci u 2.mjesecu ili to kod njega ne postoji? Unaprijed hvala!
prolistaj malo temu.ispravci su u 2. mjesecu.5 bodova treba za 2,obično bude 11 pitanja.treba odgovarati točno na ono što te se pita,ne mora biti od riječi do riječi iako nekad zna cjepidlačiti.
 

lilly

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo danasnja pitanja s prvog kolokvija:

1. kazneno materijalno pravo?
2. odnos izmedju ustavnog i kaznenog prava?
3. kakoje definiran pojam djeteta u kaznenom pravu? primjenjuje li se kazneno zakonodavstvo prema djeci?
4. sto znaci zabrana povratnog (retroaktivnog) djelovanja kaznenog zakona? sto znaci da je obvezna primjena blazeg zakona?
5. formalni pojam kaznenog djela? koja se obiljezja trebaju ispuniti da bi postojalo kazneno djelo?
6. koja je razlika izmedju opcih, posebnih i vlastorucnih kaznenih djela?
7. kao je u kaznenom zakonu definirana nuzna obrana?
8. sto je to neizravna namjera, navedite primjer? je li neizravna namjera tezi ili blazi oblik krivnje u odnosu na izravnu namjeru?
9. kod kojih je kaznenih djela pokusaj kaznjiv? koja se tri obiljezja moraju ostvariti da bi postojao pokusaj?
10. sto su to kaznenopravne sankcije? koje kaznenopravne sankcije predvidja kazneni zakon?
11. sto je to pomaganje? koja dva glavna oblika pomaganja postoje? kako je predvideno kaznjavanje pomagatelja?
 

sandra1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hvala na informaciji,a dali netko zna gdje mogu skinuti pitanja i odgovore za drugi kolokvij?unaprijed zahvaljujem
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ei ljudi jel imate mozda neku dobru skriptu za 2 kolokvij? ova iz skriptarnice nije radena po novim pitanjima
 

sandra1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanja sam skinula s katedre,a pitanja i odgovore sam skinula sa skriptarnice tu s našeg foruma, i usporedila sam s pitanjima s katedre i ista su, nadam se da sam pomogla
 

wendy18

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel pouzdano da se za drugi kolokvij uci samo po ovim pitanjima sto se vrte na forumu?
pitam zato sto su sad za prvi kolokvij bila sva ova pitanja s foruma ...
 

wendy18

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pa znam, ali govorim za ova pitanja sto su ljudi pisali po forumu da su se znala pojavljivat kao ispitna, jel se po njima samo moze ucit, da ne ucim bas svih 80 ...
 

mare

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
po iskustvu sa prvog kolokvija, da li su odg bili tocni po skripti s foruma,znaci od prosle godine??' illi se puno tog izmjenilo?
 

...ivana..

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pitanja za II. kolokvij
1.što je kazneno procesno pravo?
2.kada će sudac biti isključen, a kada otklonjen od obavljanja sudačke dužnosti?
3.što je državno odvjetništvo? što znače hijerarhijski odnosi višeg i nižeg državnog odvjetništva?
4.koji sadržaj mora imati pisana pouka o pravima?
5.što je to jamstvo i od čega sesastoji?
6.objasnite dvije spoznajne faze pri utvrđivanju pravno relevantnih činjenica putem indicija?
7.koja dva pravila sadrže presumpciju okrivljenikove nedužnosti?
8.tko je vještak? koje su razlike između svjedočenja i vještačenja?
9.što znači načelo oficijelnosti kaznenog progona u kaznenom postupku? navedite koje su iznimke od načela oficijelnosti prihvaćene u našem pravu?
10.za koja se kaznena dijela istraga mora, a za koja se može provesti? koja je svrha istrage?
11.što žalba treba sadržavati?
 

monique91

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel istina ako smo položili oba kolokvija, a još nemamo riješenu 1. godinu da ne možemo izać na 3. kolokvij sad 30.1 ?
 

sandra1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel netko može stavit u inbox pitnja i odgovore za prekršajno pravo, znači treći kolokvij može stavit na stranicu od facea
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
U kojem se obliku polaže treći kolokvij ako nemaš riješenu prvu godinu?Pismeno ili usmeno?Tko je ispitivač?Bonačić ili tko stigne?
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
U kojem se obliku polaže treći kolokvij ako nemaš riješenu prvu godinu?Pismeno ili usmeno?Tko je ispitivač?Bonačić ili tko stigne?
ispitivač je Bonačić,treći kolokvij iz prekršajnog prava se obično riješi preko kolokvija ,jer ako nemaš riješenu prvu godinu ,ne možeš izaći na ispit.usmeno se može riješiti ako si između ocjene ili ako si riješio prva dva kolokvija pa treći pitaj Bonačića dal ga možeš riješiti usmeno.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks