AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Opće upravno pravo II.

DXG

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Usmeni kod prof. Staničića: vrste izvlaštenja i objasniti, pretpostavke za izvlaštenje, naknada štete prouzročene izvanrednim događajem, pretpostavke odgovornosti za štetu, načini korištenja javnog dobra, načela javne službe i objasniti načelo primata javne službe, javne ustanove.
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolege molim Vas odgovor u vezi pismenog ispita koji se sastoji od tih 20 pitanja. ...
Da li je težak takav pismeni ispit?
Pitam iz razloga što mi se čini da je slaba prolaznost pa ne znam kaj očekivati.
 

Ana995

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
moja pitanja danas kod prof.Staničića upravljanje javnim dobrima.načela javne ustanove i objasniti načelo nemerka....kako se najjednostavnije stiče državljanstvo---podrijetlom,načelo krvne veze,te reči tko na taj način može steči Hrv.državlj..
prof,meni skroz super,nema brige ako ste kod njega
kolegicu je pitao poslove drž.uprave, utvrđivanje interesa kod izvlaštenja i mislim da je još pitao prijedlog izvlaštenja
prošle,sada ste vi na redu....sretno
Po čemu si učila?
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Po čemu si učila?
PO SKRIPTI
Po čemu si učila?
u skriptarnici imaš pitanja by Ramona koja se najčešće pojavljuju, meni su puno pomogla točno piše koji čl.zakona i malo sam proširila da povežem gradivo. Učila sam po skripti i zakonima,ali zakon ne sve ,,kako sam napisala vodila sam se tim pitanjima i malkice koji čl.više da povežem gradivo
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel moguce dobro spremit OUP 2 za tri tjedna? Gradiva ima nešto više nego OUP 1, a htjela bi ovo proc cim lakse i nezbolnije. o_O
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Iz čega najbolje učiti OUP II.?
Ja ucim po svojoj skripti koja je kombinacija knjige, zakona i prezentacija s Merlina. Jedino onaj dio koji se tiče Prekršajnog zakona budem ucila po pitanjima koja se najcesce ponavljaju, a dio koji se tice europskog upravnog prava iz clanka prof. Ofak (ako si polozio EUP, onda je mozda cak i dovoljno procitat nekoliko puta jer ima nekih stvari koje su poznate od prije).
 

lanalukic

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moze li netko podjeliti samo neka pitanja koja su na online pismenom?
Ako se ne varam, taj princip ce biti i ovaj rok zar ne?
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Mene zanima kakve su sanse da mi profesori iz OUP 2 izadu u susret? Gotovo sam sigurna da ce doci do preklapanja ispita (pogotovo ako usmeni iz OUP 2 bude u utorak, kad je i online pismeni iz ULJP). Nisam nikad bila u ovakvoj situaciji, a htjela bih predmete koji su mi ostali iz 2. godine rijesiti prije pocetka ljetnog semestra.
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Mislim da će ti izaći u susret. Sve što trebaš je čim oni objave kad je usmeni ako ti se preklapa s drugim ispitom obavijestiti ih putem maila ili telefonski te dogovoriti s njima kad možeš stići na usmeni.
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Tijela du, sud eu o čemu odlučuje, iz prekršajnog zakona možda pitanje-dva, državljanstvo oko 2-3 pitanja sa tvrdnjama što je točno, oko 2 pitanja o javnim dobrima, načela kod ustanova, odgovornost države za štetu bez greške, izvlaštenje oko 2 pitanja, koncesija - bila je neka postavka da je dana na jako puno godina pa da li je to točno ili ne i dalje se ne sjećam.
 

lanalukic

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moze pitanja s ovog roka? :D
što se usmenog tice, odgovarala sam kod Ofakice i bila je super ( po prvi put to dozivjeh osobno od nje hahah ) pitala me ustanove, sve o njima , zatim odricanje drzavljanstva, odgovornost drzavee za stetu..
 

MMzepellin

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Usmeni kod Staničića, vrste izvlaštenja, javna dobra i tko ih može koristiti i konsecije. Vrlo ugodan usmeni, profesor ne traži puno. Sretno svima :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks