AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Opće upravno pravo I.

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel moguce spremit OUP 1 do 13.6.? Planirala sam izac sad na ovom roku, no mislim da 6 dana nije dovoljno za kvalitetno spremit ovaj ispit. Također mi je 5. izlazak, pa se ne želim zezat previse.
 

lanalukic

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel moguce spremit OUP 1 do 13.6.? Planirala sam izac sad na ovom roku, no mislim da 6 dana nije dovoljno za kvalitetno spremit ovaj ispit. Također mi je 5. izlazak, pa se ne želim zezat previse.
mislim da mozes i ne bi trebalo bit problema... ja sam ucila otprilike 2 tjedna... prosla cijelo gradivo ali se vise fokusirala na ova pitanja s foruma
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
S obzirom na to da sam se konačno riješila OUP 1, mislim da je i više nego prikladno napisat svoje dojmove za ovaj predmet. :)

Ako sam nešto naučila kroz učenje ovog predmeta, je to da na našem faksu neće svaki predmet svima isto sjest. Iako većina ljudi kaže da je OUP jedan od najlakših predmeta druge godine, meni je ovaj predmet iskreno bilo užasno učit (ponajviše zbog literature koja je po meni čudno nekako sročena, no svejedno se da iz nje naučiti, te nije u rangu ULJP-a kojeg kad čitate imate osjećaj da vam moždane stanice odumiru).

Nisam točno popamtila pitanja koja su bila na pismenom dijelu ispita, no uglavnom su se vrtila oko upravnog akta, POA, diskrecijske ocjene i kontrole uprave.

Usmeni ispit sam imala kod profesorice Mateje Held, za koju samo imam riječi hvale – smirena, strpljiva, nasmijana je i definitivno napravi ugodnu atmosferu (meni je bilo posebno stresno jer sam 5. put izlazila).
Moja pitanja su bila uglavnom u vezi nastanka upravnopravnog odnosa (donošenje upravnog akta), diskrecijske ocjene, pučki pravobranitelj, neko pitanje iz UZUS-a koje nisam baš najbolje znala, te sam morala nabrojati kontrolne ovlasti po širini. Na kraju sam dobila 4, a kolegica koja je sa mnom odgovarala 3.

Mislim da je tjedan i pol do dva tjedna sasvim dovoljno za spremiti ovaj predmet kako se spada. Svakako savjetujem da si izvučete sva ispitna pitanja od tamo negdje 2015. godine, jer stvarno se sva ponavljaju i ne izlazi se izvan okvira tih pitanja.

Sretno svima koji planiraju izaći na ovaj ispit, a ja sada napadam OUP II. :)
 

Maree

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, vratila sam se studiranju nakon par godina pauze. Na ovaj ispit planiram sad na rok u studenom. Zanima me je li ispit odgovaram online, ili je sada uživo? Te je li ispit koncipiran kao pismeni, ili samo usmeni dio?
hvala
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pismeni ispit je online 20pitanja sa jednostrukim ili višestrukim izborima u vremenskom trajanju od 16 minuta.
Usmeni je u pravilu odmah sljedeći dan u ćirilometodskoj.
 

Maree

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pismeni ispit je online 20pitanja sa jednostrukim ili višestrukim izborima u vremenskom trajanju od 16 minuta.
Usmeni je u pravilu odmah sljedeći dan u ćirilometodskoj.
Hej, hvala ti puuno na odgovoru! Ako imas vremena i volje da mi napises,gdje i kako pristupam online ispitu? Prijavljujem se preko onog studentsnog maila, studomata ili Merlina?
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Hej, hvala ti puuno na odgovoru! Ako imas vremena i volje da mi napises,gdje i kako pristupam online ispitu? Prijavljujem se preko onog studentsnog maila, studomata ili Merlina?
Nema problema.
Dakle sa studentskim mailom se jednostavno prijaviš i zatim otvoriš i ideš na merlin.
Ne brini i meni je to bilo kaj, di, kako...a onda skužiš sve u koracima od ispita do ispita.
 

Maree

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nema problema.
Dakle sa studentskim mailom se jednostavno prijaviš i zatim otvoriš i ideš na merlin.
Ne brini i meni je to bilo kaj, di, kako...a onda skužiš sve u koracima od ispita do ispita.
Puno ti hvala na odgovoru! :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks