AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Odnosi uprave s građanima

mateja1009

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja od jučer kod Muse: transparentnost, javna vrijednost, nagrade, uloge građana prema upravi. Na zadnjem je inzistirala jako. Sve u svemu fer i korektno je bilo.
 

Pixell1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Preporucam ovaj predmet za izborni. Odgovarala sam kod prof.Koprica, on je jedan izvrstan profesor i bas dobar covjek. Pitao me klasicni model odnosa vlast, uprava, gradani i moderni koncepti, Medijatizirano drustveno okruzenje, Decentralizacija, demokratizacija, malo da spomenem savjetovanje sa zainteresiranom javnoscu i to je to. Uglavnom vrlo opusten i prica i izvrstan predmet, bas mi je super proslo, a bojala sam se. Sretno vam!
 

Alma.h

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Preporucam ovaj predmet za izborni. Odgovarala sam kod prof.Koprica, on je jedan izvrstan profesor i bas dobar covjek. Pitao me klasicni model odnosa vlast, uprava, gradani i moderni koncepti, Medijatizirano drustveno okruzenje, Decentralizacija, demokratizacija, malo da spomenem savjetovanje sa zainteresiranom javnoscu i to je to. Uglavnom vrlo opusten i prica i izvrstan predmet, bas mi je super proslo, a bojala sam se. Sretno vam!
Iz čega si učila? i koliko dugo?
 

JBlazek13

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Danas usmeni kod prof Koprića: koji su klasični koncepti o odnosima uprave i građana, demokracija, što je transparentnost a što otvorenost, ovlasti povjerenika za informiranje i onda nešto kao šta ako nam tijelo uskrati informaciju kao šta onda, kome se obratiti za pomoć, onda o ombudsmanu, gdje se prvi put pojavljuje, pa jel ga imamo mi, imaju li druge države, ustvari je htio to povezati na mrežu ombudsmana, tako nešto..mislim da je to to..
Usmeni inače čisto okej, dobila sam i dobru ocjenu, ako zapneš navodi te na odgovor, stvarno nastoji pomoći s podpitanjima. Predmet ko predmet ok, gradivo je pamtljivo i logično dosta.
Sretno!
 

Didy29

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
[DOUBLEPOST=1537629125][/DOUBLEPOST]Jučer ispit kod Koprića, pitanja: koji su klasični i moderni koncepti u odnosima građana i uprave, objasniti ih ukratko, da li je demokracija ista danas i prije u prošlosti i objasniti svojim riječima što je drugačije (možete pričati o biračkom pravu- prije samo muškarci mogli glasat i biti birani, sad i žene, čak i poslovno nesposobne osobe itd),
razvoj zaštite prava građana u RH (znači pričate o ZUP-u, ZUS-u, pučkim pravobraniteljima, povjereniku za infor., opoziv načelnika i sve što imamo...), o medijatiziranom okruženju pa dal u hrv po mom mišljenju mediji utječu na naše ponašanje, stavove, dal nam nameću određene društvene vrijednosti i mislim da je to to.

Uglavnom, profesor je jako dobar, smiren, pomaže potpitanjima. Ja čak nisam ni imala svu literaturu, al koliko vidim pita baš osnove i neko naše mišljenje i daje dobre ocjene. Također je gradivo dosta pamtljivo, tak da ga možete usvojiti u nekoliko dana.
Sretnoo!
 

Alma.h

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja kod Koprića: klasični i moderni koncept i šta tusve spada, kratko objasniti, transparentnost i otvorenost i gdje spada pravo na pristup informacijama, nešto malo o povjerenju, zaštita prava građana u RH, povjerenik za inf., pučki pravobranitelj sve o njemu, koje su bile zakonske izmjene 2012. godine vezane za zaštitu prava građana.
Profesor je super, smiren, pomaže sa potpitanjima.
 

Maja69

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja kod Koprića: klasični i moderni koncept i šta tusve spada, kratko objasniti, transparentnost i otvorenost i gdje spada pravo na pristup informacijama, nešto malo o povjerenju, zaštita prava građana u RH, povjerenik za inf., pučki pravobranitelj sve o njemu, koje su bile zakonske izmjene 2012. godine vezane za zaštitu prava građana.
Profesor je super, smiren, pomaže sa potpitanjima.
može info iz čega učiti? hvala
 

jelena.vid

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
hvala na odgovoru, gdje se može naći skripta?
Mogu ti ja poslat skriptu, pošalji mi mail.

U petak smo bile kolegica i ja kod Koprića, uglavnom vrti pitanja sa foruma.
Naša pitanja medijatizirano okruženje, klasični i moderni koncepti, pučki pravobranitelj, koje novine su donijeli novi ZUP i ZUS, na koje sve načine građani mogu sudjelovati u odlučivanju na lokalnoj razini.
 

Maja69

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
danas je na predavanju prof. Koprić rekao da od ove godine tko ne pristupi predavanju također neće dobiti potpis i neće moći pristupiti ispitu, obavijestite kolege za koje znate da imaju ovaj izborni predmet i da trebaju doći u četvrtak na predavanje. ovo se odnosi za izvanredne, za redovne treba pitati.
 

Mala seka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mogu ti ja poslat skriptu, pošalji mi mail.

U petak smo bile kolegica i ja kod Koprića, uglavnom vrti pitanja sa foruma.
Naša pitanja medijatizirano okruženje, klasični i moderni koncepti, pučki pravobranitelj, koje novine su donijeli novi ZUP i ZUS, na koje sve načine građani mogu sudjelovati u odlučivanju na lokalnoj razini.
Pozdrav, možete li i meni poslati skriptu??
 

leox

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav kolege, jel ima izvanrednih na ovom kolegiju? Jel znate trebamo li i mi odrađivati ove postavljene istraživačke zadatke ili se to odnosi na redovne?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks