AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Odnosi uprave s građanima

elois21

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim vas, da li bi netko htio podijeliti informacije kako je bilo jučer na predavanju za izvanredne?
 

Marinče

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dali zna netko, dali ima u onoj našoj kopiraoni knjiga Koprić, Manojlović-Participacija građana u lokalnoj samoupravi?
 

Marinče

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pitanja kod Džinić: prednosti i nedostaci uključivanja gradana u odlučivanje, lokalni referendum, zakonodavni okvir u zh koji urešuje pravno na pristup inf, i europsko zakonodavstvo isto tako.. uloge građana, lokalni referendum, koji su oblici nep. dem. po našem zakonu o LRPS, u ne znam jel još kaj ali mislim da da jer ispit je dugo trajao i baš mi je bilo grozno unutra odgovarati.. pitanja mi nije baš nešto najjasnije postavila, tipa ono u Kodeksu di ima što je to savjetovanje, ona je postavila pitanje po smjernicama OECD-a koja su 4 stupnja savjetovanja i joŠ jedno pitanje pitanje što je to kolektivna akcija, ja pojma nemam di se to nalazi.. SRETNO!
 

malabudala

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
može li netko napisati koja je točna literatura za ovaj predmet, ono sve što piše u sažecima nastavnog plana??
 

chasei

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
može li netko napisati koja je točna literatura za ovaj predmet, ono sve što piše u sažecima nastavnog plana??
Đulabić, V. (2008) Građani i javna uprava na primjeru Grada Zagreba: sudionici u demokratskom procesu ili korisnici usluga?

• Džinić, J. (2012) Nagrade u javnom sektoru – podizanje kvalitete kroz natjecanje i suradnju.

• Koprić, I., Manojlović, R. (2013) Participacija građana u lokalnoj samoupravi

• Koprić, I. et al. (2006) Javna uprava – nastavni materijali. str. 19-33, 327-343

• Musa, A. (2013) Transparentnost – zašto i kako?, Transparentnost u javnom upravljanju

• Pusić, E. (2002) Nauka o upravi. Zagreb, Školska knjiga, 2002, točke 51-53 (krupni i sitni slog)

Zakon o sustavu državne uprave, NN 150/11, 12/13 (čl. 77-89)

• Zakon o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi, NN 19/13 – proč. tekst (posebno gl. IV i VII)

• Zakon o pravu na pristup informacijama, NN 25/13

• Kodeks savjetovanja sa zainteresiranom javnošću u postupcima donošenja zakona, drugih propisa i akata, NN 140/2009

• Etički kodeks državnih službenika (NN 40/11, 13/12)

daaakle, neznam kako je kod Muse, ali kod Džinić treba apsolutno sve to znati, gotovo pa detaljno, stvarno pita svašta, čak i nešto što nije u literaturi se pojavilo kolegici i meni

i slažem se sa kolegicom Marinče, ispit je zaista dugo trajao, predugo...bilo mi je unutra čak i gore nego kod Đulabića na JM-u, no, unatoč tome, mogu reći da je korektna Džinić...
 

malabudala

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Đulabić, V. (2008) Građani i javna uprava na primjeru Grada Zagreba: sudionici u demokratskom procesu ili korisnici usluga?

• Džinić, J. (2012) Nagrade u javnom sektoru – podizanje kvalitete kroz natjecanje i suradnju.

• Koprić, I., Manojlović, R. (2013) Participacija građana u lokalnoj samoupravi

• Koprić, I. et al. (2006) Javna uprava – nastavni materijali. str. 19-33, 327-343

• Musa, A. (2013) Transparentnost – zašto i kako?, Transparentnost u javnom upravljanju

• Pusić, E. (2002) Nauka o upravi. Zagreb, Školska knjiga, 2002, točke 51-53 (krupni i sitni slog)

Zakon o sustavu državne uprave, NN 150/11, 12/13 (čl. 77-89)

• Zakon o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi, NN 19/13 – proč. tekst (posebno gl. IV i VII)

• Zakon o pravu na pristup informacijama, NN 25/13

• Kodeks savjetovanja sa zainteresiranom javnošću u postupcima donošenja zakona, drugih propisa i akata, NN 140/2009

• Etički kodeks državnih službenika (NN 40/11, 13/12)

daaakle, neznam kako je kod Muse, ali kod Džinić treba apsolutno sve to znati, gotovo pa detaljno, stvarno pita svašta, čak i nešto što nije u literaturi se pojavilo kolegici i meni

i slažem se sa kolegicom Marinče, ispit je zaista dugo trajao, predugo...bilo mi je unutra čak i gore nego kod Đulabića na JM-u, no, unatoč tome, mogu reći da je korektna Džinić...
ooooooooooaaaaaaa zar ovo nije izborni predmet??? koji nosi 3 ECTS??? :eek::eek::disgusted::shock::mad:
 

chasei

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ooooooooooaaaaaaa zar ovo nije izborni predmet??? koji nosi 3 ECTS??? :eek::eek::disgusted::shock::mad:
da da... ali dobro, to su članci, čak i podosta zanimljivi...a neki i lako pamtljivi...a ovi dijelovi iz knjige, heh, nije to ništa novo, to smo učili na prvoj godini iz nauke...
ali da se treba znat, treba se... ja sam na ispitu dobila pitanje gdje je trebalo pobrojat 9 točaka...navela sam ih 7, i pitala me koliko ih ima ukupno i koje mi onda još fale...znala sam ja da ih ima 9, i znala sam točno pod kojim brojevima mi fale te dvije, ali nije išlo...no, profa je zapela i čak mi rekla da si idem pobrojavat po prstima, jer je htjela čuti baš sve...i tako smo mi 5 minuta se vrtjele oko te 2 točke...
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
dakle, da se čovjek zapita koja je svrha riječi ''stručni'' u nazivu studija javne uprave
 

elois21

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege koji ste bili na ovom ispitu u prošlim rokovima, kojim danom se isti održavao i jel bio koji ispitivač osim Džinić?
Jeste li učili detaljno sve one silne zakone? Zaista previše literature za jedan izborni kolegij...:hm:
 

Vitaap

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege jel itko bio na roku u devetom mjesecu? Kako je bilo? Dali treba ucit te sve silne zakona? Hvala
 

malabudala

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
vidim da se nitkone javlja na ovoj temi, ali svejedno ću pitati: ima li netko na compu (i može li poslati) sljedeće članke?
A. Musa: Uloga ombudsmana u zaštiti građana od tijela lokalne i regionalne samouprave. Zagreb, Hrvatska javna uprava, god. 3., br. 3-4., str. 559-605, 2001
• Koprić, I., Manojlović, R. (2013) Participacija građana u lokalnoj samoupravi
• Musa, A. (2013) Transparentnost – zašto i kako?, Transparentnost u javnom upravljanju
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks