AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Korporativne financije i upravljane porezima

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Lijepi pozdrav, naime došlo je male stisnke s vremenom što se tiče kolokvija koji će se održavati u prvom mjesecu. Problem je što bi Korporativne financije i Sprecavanje pranja novca trebalo pisati 23.01. (Ubi boze); Na predavanju smo molili prof Bogovac da se kolokvij odgodi al ona je rekla da zeli vidjeti neke potpise-bilo sto, a ne da se dogovori sa nama 20 na predavanju, a onda da joj ostatak ljudi salje PM i govori joj kako im to ne odgovara. Na temelju toga na mailu [email protected] , lozinka : dvz2010 ; Imate dva drafta, jedan je ako zelite da se Sustav sprecavanja pranja novca prebaci na 27.01., a drugi draft je ako zelite da se KFUP prebaci na 27.01., na vama je ako želite da se uvaži vaše misljenje ostaviti ima i prezime i br ideksa, tamo gdje ce biti vise potpsa, toj profi cemo poslati mail i nase potpise i na temelju toga je zamoliti da se kolokvij odgodi na 27.01.
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Uh, danas je profesorica stavila više toga u repozitorij. :shock:
Jel nam u drugi kolokvij ulazi sve to što je stavila na stranicu (normalno osim one prve 4 prezentacije) i da li je još šta rekla vezano uz kolokvij, tipa na šta da obratimo pozornost i sl. ? Tnx :hm:
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja i jos 3 studenata smo bili na predroku 27.1. i postavila je par pitanja iz kolokvija.Pitala:
diskontirani novčani tijek
kriteriji za investicijske odluke i objasniti svaki kriterij
utjecaj kamatnog poreznog štita na wacc
tržišni i specifični rizik

Svi smo prošli ,dobio sam 2,dok je kolegica koja je odgovarala 2 kolokvij dobila 3.
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
dali je na usmenom potrebno znat sve one silne formule i racunanja?
pa ako se potrefi pitanje onda da:(nauči barem onu wacc formulu jer danas je to pitala kolegicu.Mene je danas na ispitu pitala:
1.Portfeljne investicije
2.Kontrola ovisnog društva
3.Pripadnost industriji i unikatnost proizvoda
4.Računovodstveni aspekti poreznog izvještaja.Dobio sam 2:whistling:
Odgovarao sam samo gradivo drugog kolokvija jer sam na predroku položio gradivo prvog kolokvija.
 

flor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Iskustva kolega:

Diverzifikacija portfelja, trzisni i specificni rizik, wacc i kamatni porezni stit, financiranje kapitalom, formalna i stvarna organozacijska struktura, odnos ovisnog drustva, portfeljne investicije, organski oblici udruzivanja u mnk, motivi spajanja i preuzimanja, financijske i incesticijske odluke, diskontirani novcani tijek... nisu sve moja, neka su i od cura koje se odgovarale samnom al te trazi da joj objasnis i povezes vise pitanja ...

Pitanja s današnjeg roka UPRAVNO POSTUPOVNO:
1. Načelo utvrđivanja materijalne istine
2. Predaja žalbe
3. Ništetnost upravnog ugovora
4. Obnavljanje rekonstukcija spisa
ZUS
5. Predmet Zakona
i zadnje pitanje nisam zapamtila
ako sam nešt krivo napisala, kolege ispravite, a možete i nadopuniti
SRETNO SVIMA:)
Evo dodajem i svoja pitanja od danas : 1.kriteriji za donošenje investicijskih odluka
2.trzisna i knjigovodstvena vrijednost
3.organizacijski oblici udruživanja
4.ostali čimbenici

ja sam joj odg na ta sva pitanja i onda navalila na mene jos jedno i jos i jos ja reko isse srusit ce me... i kaze ona na kraju na zalost nece biti IZVRSTAN ??? ja reko issuse ja cijelo vrijeme mislim da me pitate za 2!!! pisi 4 i kaze ona meni ajde dodite sutra da odg za 5???hahahah
 

tim

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav kolege, da li netko zna objasniti ona tri scenarija iz knjige od 244 do 246 strane? hvala :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks