AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Korporativne financije i upravljane porezima

forum

<i>automatski bot</i>
Korporativne financije i upravljane porezima

Uvod: multinacionalne korporacije, globalizacija i važnost. Korporativno upravljanje i regulacija MNK. Organizacija MNK i uloga financijske funkcije. Organizacija i uloga upravljanja porezima. Vrijednost i rizik. Odluke o financiranju i budžetiranju MNK i poslovne kombinacije. Izračun vrijednosti korporacije i projekata. Modeli financiranja MNK. Ulaganja i poslovne kombinacije. Upravljanje porezima: uvod.
Prednosti i nedostaci različitosti poreznih sustava. Porezni aspekti međunarodnih transakcija MNK.
Porezni tretman poslovnih kombinacija. Porezno planiranje. Upravljanje poreznim rizicima i komunikacija s poreznim tijelima.

Obvezna literatura:
Brealey, R. A., Myers, S. C., Marcus, A. J., Osnove korporativnih financija, Mate, Zagreb, 2007.
Russo, R., et. al., Fundamentals of International Tax Planning, IBFD,Amsterdam, 2007.
Prezentacije s nastave u elektronskom obliku
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bio sam danas na uvodnom predavanju.Imat ćemo kolokvij u studenom,ali treba biti redovan na predavanjima(potpisujemo se na predavanjima)da bi se izašlo na kolokvij.
Prezentacije s nastave se mogu naći na stranici katedre za financijsko pravo i financijsku znanost :http://www.pravo.unizg.hr/fpfz.Predaje i ispituje prof.Bogovac.
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Rekla je da će uskoro staviti prezentacije.Što kažete na knjigu koja je navedena kao ispitna literatura i koja ima samo 768 stranica?:) :disgusted:

Druga knjiga je dodatna literatura.
 

maja2107

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Šta moramo znati svih 700 stranica ili samo određena poglavlja? jel rekla šta na predavanju?
 

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Šta moramo znati svih 700 stranica ili samo određena poglavlja? jel rekla šta na predavanju?
Nije ništa posebno naglašavala što se toga tiče. Tako da je očito cijela knjiga naša literatura.
 

MONIKA BOR

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dali se već potpisivalo danas na uvodnom predavanju?? koliko se puta smije izostati?
potpisivalo se i na uvodnom predavanju i na današnjem. smije se izostati 2 puta.

Šta moramo znati svih 700 stranica ili samo određena poglavlja? jel rekla šta na predavanju?
ne cijela knjiga, na prezentacijama pišu stranice koje su literatura.
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Za kolokvij ne znam, ali ukupne stranice koje se nalaze u njezinim pezentacijama su:
04-65 ; 72 – 106 ; 169-170 ; 202-203 ; 213-231 ; 267 – 274 ; 279 – 288 ; 296 – 313 ; 321 - 340
 

ch_smile

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Za kolokvij ne znam, ali ukupne stranice koje se nalaze u njezinim pezentacijama su:
04-65 ; 72 – 106 ; 169-170 ; 202-203 ; 213-231 ; 267 – 274 ; 279 – 288 ; 296 – 313 ; 321 - 340
to sigurno? da znam kopirat? :weeabooface:
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
to sigurno? da znam kopirat? :weeabooface:
na ovoj stranici su prezentacije u repozitoriju.
http://www.pravo.unizg.hr/fpfz
Prezentacije sam skinula s linka kojeg je objavio kolega Outsidespace. Imaš ukupno 3 prezentacije, a na kraju svake prezentacije, na posljednjem slajdu imaju brojevi stranica. A navedene su samo te stranice koje sam stavila. Tako da je valjda to to. ;) Ja ću sutra samo to iskopirati...
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kad je prvi kolokvij?
Rekla je da najvjerojatnije 28.11.2013., a drugi kolokvij 23.01.2014.
Za kolokvij treba znati njezine prezentacije, tj. to što piše u prezentacijama mi još moramo proširiti gradivom iz knjige... Rekla je da moramo razumjeti prezentacije.

Zanima me što je to ona podijelila trima osobama na kraju predavanja za izvanredne studente- još nekakva literatura ili? Što je rekla gdje ćemo to moći nabaviti- na službenom mailu korporativnih financija ([email protected], lozinka Gunduliceva10)?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks