AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Konzularno pravo

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Je li dovoljno uciti po onoj skripti iz skriptarnice, ili je mozda korisno jos dodatno proci i prezentacije?
 

MMzepellin

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam učila samo preko prezentacija, no bila sam kod profesora Nevena Pelicarića, on je živuća legenda, mislim i da ništa ne znaš da će ti dati prolaz, a za ostale ne znam :) Svakako si skombiniraj skriptu i preze.
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja sam učila samo preko prezentacija, no bila sam kod profesora Nevena Pelicarića, on je živuća legenda, mislim i da ništa ne znaš da će ti dati prolaz, a za ostale ne znam :) Svakako si skombiniraj skriptu i preze.
Imas možda te prezentacije?
 

patkica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Može li pomoć....danas imamo predavanje iz Konzularnog prava u Gundulićevoj? Zna li netko u kojoj dvorani?

Hvala
 
Posljednje uređivanje:

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel ima netko prezentacije od prof. Rusan Novokmet da mi ih posalje na mail? Ajde ljudi, malo kolegijalnosti nije na odmet. :D
 

Rade Tuga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ej ekipa. Zbog poklapanja sa drugim predmetom nisam bio u mogućnosti ici na predavanja. Ko vam je držao predavanja?
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo dojmova s današnjeg roka;

Bile smo samo jedna kolegica i ja na ispitu, a ispitivala je profesorica Rusan Novokmet.

Profesorica je stvarno super i maksimalno pomaže ako se zapne te navodi na točan odgovor uz potpitanja.

Moja pitanja su bila međunarodni običaji, razredi šefova konzularnog ureda, vize i vizni sustav + još hrpa potpitanja kojih se ne mogu sjetiti. Kolegicu je pitala izvore međunarodnog prava, 3 razreda šefa diplomatskog predstavništva, konzularne urede i njihovu ulogu kod državljanstva te načine stjecanja hrvatskog državljanstva.

Preporučujem učenje po prezentacijama od profesorice, no dovoljna je i skripta s foruma ako se malo dopuni s prezentacijama.

Sve u svemu, jedno jako ugodno i pozitivno iskustvo. :)
 
Posljednje uređivanje:

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo dojmova s današnjeg roka;

Bile smo samo jedna kolegica i ja na ispitu, a ispitivala je profesorica Rusan Novokmet.

Profesorica je stvarno super i maksimalno pomaže ako se zapne te navodi na točan odgovor uz potpitanja.

Moja pitanja su bila međunarodni običaji, razredi šefova konzularnog ureda, vize i vizni sustav + još hrpa potpitanja kojih se ne mogu sjetiti. Kolegicu je pitala izvore međunarodnog prava, 3 razreda šefa diplomatskog predstavništva, konzularne urede i njihovu ulogu kod državljanstva te načine stjecanja hrvatskog državljanstva.

Preporučujem učenje po prezentacijama od profesorice, no dovoljna je i skripta s foruma ako se malo dopuni s prezentacijama.

Sve u svemu, jedno jako ugodno i pozitivno iskustvo. :)
Ispravak: nije ispitivala prof. Rusan Novokmet, nego prof. Andrea Metelko-Zgombić!*
 

Katarina84998

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo dojmova s današnjeg roka;

Bile smo samo jedna kolegica i ja na ispitu, a ispitivala je profesorica Rusan Novokmet.

Profesorica je stvarno super i maksimalno pomaže ako se zapne te navodi na točan odgovor uz potpitanja.

Moja pitanja su bila međunarodni običaji, razredi šefova konzularnog ureda, vize i vizni sustav + još hrpa potpitanja kojih se ne mogu sjetiti. Kolegicu je pitala izvore međunarodnog prava, 3 razreda šefa diplomatskog predstavništva, konzularne urede i njihovu ulogu kod državljanstva te načine stjecanja hrvatskog državljanstva.

Preporučujem učenje po prezentacijama od profesorice, no dovoljna je i skripta s foruma ako se malo dopuni s prezentacijama.

Sve u svemu, jedno jako ugodno i pozitivno iskustvo. :)
Jel ispit bio isti dan kako pise na studomatu?
 

Lara Š.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Profesorica Metelko
Usmeni 12.2.2024.
[ ] Država; što je, elementi države
[ ] Izvori međunarodnog prava; znati objasniti svaki izvor
[ ] Razredi šefova dipl. predstavništva
[ ] Olakšice dipl. predstavništva; objasniti
[ ] Imuniteti dipl. predstavnika
[ ] Razlika između nepovredivosti prostorija kod konzularnog ureda i dipl. predstavništva
[ ] Međunarodnopravna pomoć
[ ] Međ. pravni subjekti
[ ] Počasni konzul
[ ] Vize
[ ] Načini stjecanja i prestanka hrv. državljanstva

Pozitivno iskustvo, profesorica je super, u cilju joj je da svi prođu. Dovoljne su prezentacije za učiti, meni je u skripti dosta toga falilo
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks