AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Koeficijenti plaće

kkaliope

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
nažalost to što privatne firme rade je sramota... ne smatram njegu djeteta pogodnošću...već nužnosti. znam kakva je situacija... to je sramota...
 

bella kiss

pravnik?
Svatko tko je s našom školom otišao u privatne vode, a ne u državnu službu, znači da je na poslu za koji se nije školovao, Freya, bježi od tamo.
Međuljudski odnosi ne ovise o tome da li je firma privatna ili državna, a i fleksibilnost vremena isto tako. Vjeruj meni.
Na toplom smo svi, imamo wc bez štopanja provedenog vremena, ljeti čak i klimu, a za internet ti je jasno.
Problem je plaća. To je to.
Da li bi uopće studirala da si znala koliko ćeš imati?
Da li si izgubila kojih 3 godine na tom studiju?
Da li si mogla tražiti posao odmah, poći raditi odmah nakon srednje, početna plaća srednje u državnoj upravi je kojih 3500 kuna, znači više od ovog tvoga.
Meni je to jasno još od Jugoslavije, ali sam uvijek živio u nadi.
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li bi uopće studirala da si znala koliko ćeš imati?
Da li si izgubila kojih 3 godine na tom studiju?
Da li si mogla tražiti posao odmah, poći raditi odmah nakon srednje, početna plaća srednje u državnoj upravi je kojih 3500 kuna, znači više od ovog tvoga.
definitivno nebi išla na faks i gubila više od 3godine... al imaš 19 god i nemaš pojma o ničem, a svi forsiraju da moraš dalje učit, i sad smo tu di jesmo... zadnja godina pa bum to zgurala a nakon tog, nemam pojma, ne želim mi razmišljat

da ne pričam da uopće ne razmišljam o ove dodatne 2 godine jer nemam od kud te novce smislit
 

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Meni su to sve lijepo tete u ministarstu kad sam bila na praksi objasnile, makar sam i to već znala. Ali ključno je to da mi te stvari nisu bile na kraj pameti dok sam upisivala ovaj studij.
Uglavnom, jedna ima SSS, a druga VŠS, ali ekonomske struke i nakon cca 20 godina radnog staža ima cca 4300kn.
Ne treba degradirati naš struku "upravnog pravnika", jer za sve struke VŠS vrijede isti koeficijenti, jel.
S jedne strane mislim da je u redu uopće postojanje tih koeficijenata, ali je imbecilno što su razlike u plaćama između SSS, VŠS, a nađe se i pokoji VSS, tako male.
Tu se treba nešto hitno promjeniti, jer je degradirajuće da mi sam puno više znanja imamo tek 300-500 kn više od SSS.

Uglavnom, mislim da su našto veće plaće u lokalnoj samoupravi i drugim državnim tijelima.
 

bella kiss

pravnik?
Onaj tko tu školu pohađa, ide zbog toga što "nešto mora" ili ih netko tjera da završe bilo što.
Shvaćam ja to, kao i da je teško naći kvalitetnog sugovornika, svi su ovdje opterećeni drugim problemima nego što su to "koeficijenti", dapače, smatraju ih nečim što ih se ne tiče, i što je tek trenutni problem.
To je najbitniji problem veleučilišta.
Ja i dalje tvrdim da se onom tko završi višu školu, valja omogućiti steći visoku stručnu spremu upravo na način koji sam naveo prvim svojim javljanjem.
Druge nema.
Jedina poštena i logična alternativa je ukidanje veleučilišta.
 

coolyou

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Znam za slučaj: privatna visokoškolska ustanova, mjesto tajnika, VŠS (društveno veleučilište), 7,500 netto. Malo? ;)
 

bella kiss

pravnik?
Kooly, čuo si.
I ja znam npr. za prijatelja koji je se višom upravnom, te statusom branitelja od 91. uspio dogurati do zamjenika voditelja respektabilne osiguravajuće kuće.
To su rijetkosti i iznimke.
I velike plaće u tijelima grada Zagreba su trenutne. Nije za očekivati zadržati ih, dok se priča o dugovima i krizi.
I vjerujte, od lokalne uprave, samo Zagreb ima veće plaće.
Ostale se ravnaju prema nama u ministarstvima.
 

bella kiss

pravnik?
Inače, dobih plaću prije dva tjedna po novom smanjenju od 3%.
4200 kuna, 22 godine staža.
Ako netko misli da može negdje dobiti više, možda.
Ali ne s višom školom u državnoj službi.
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Eh da... i ja kao tajnica u MUP-u, sa ovim smanjenjem od 3 posto dobila sam ovaj mjesec plaću od 3,340 kn, doduše imam manje staža... plaća je stvarno mizerija...i ne mogu reći niti jedne riječi utjehe...:cry:
 

sandramg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Sve u svemu, drage kolege/ice plaće koje su vezane uz našu struku su uistinu katastrofalne s obzirom na potrebu našeg profila, kao i težinu samog studija, osim toga suočeni smo i sa neprepoznatljivošću na "tržištu rada"; na našim radnim mjestima sjede svakakav priučeni kadar, samo ne mi! Zar to nije ujedno i (pre)smiješno i (pre)tragično? Toliko truda, toliko novaca, a sada na kraju nas se izjednačuje po plaćama sa SSS-om. A uostalom, zapravo nemoguće je doći i do tolike plaće bez nekog poznanstva ili preporuke ( naročito se to odnosi na ljude koji žive u manjim sredinama ili gradovima ). Sve u svemu bolje išta, nego ništa - ali stvarno smo podcijenjeni, barem ja takvo moje mišljenje.
 

bella kiss

pravnik?
Sandramg i kristinac,
Da veleučilište postoji samo da se uhljebe brojni predavači, odnosno da se troši bezrazložno državni novac, to je jasno.
Onom tko ga završi ne daju nikakav ozbiljan posao. Doduše, ima i diplomiranih pravih pravnika koji ne obavljaju ništa komplicirano i ozbiljno, ali baš ih briga kad imaju koeficijent.
Još jedan dokaz mojim razmišljanjima je i činjenica da nije poznata činjenica tko je čelna osoba veleučilišta!
Takvoga podatka na web stranici nema!
Kao da se skriva.
 

bella kiss

pravnik?
Nije da vas hoću obeshrabriti i oneraspoložiti, ali jučer mi je došao u ruke novi Zakon o državnim službenicima.
Najvažnije, po njemu onaj tko ima preddiplomski završen studij, iliti po starom višu školu, taj spada u radno mjesto 4. kategorije.
Radno mjesto se zove viši referent 1 i 2.
Znači, to bi, prevedeno na kune bilo, uzevši u obzir ona 3% u mom slučaju bilo 4200 da nisam prisiljen po novom plaćati dopunsko zdravstveno od 70 kuna, pa mi to sada iznosi 4130 kuna.
Ako imate sreće da radite na visokom sudu, ustavnom, uredu predsjednika, možete dobiti najviše koeficijent 1.1 manje onih 3% što bi bilo kojih 4600.
Ne možemo biti niti obični stručni suradnici, sa koeficijentom 1,15 (5000) kuna, jer je to predviđeno za visoku stručnu spremu.
Na mom ministarstvu se zadnjih godinu dana proširio krug ljudi s visokom stručnom spremom u smislu povećanja broja ljudi, povećanja plaća, plete se nepotrebna gusta šefovska hijerarhijska mreža, svi postaju neki voditelji odjela, službi, sektora, smanjuju se uvjeti u smislu radnog iskustva, sposobnost ti ne treba, glavno da imaš fakultet i prijatelje, nitko te ne proziva za ništa.
A sve to košta, sve te velike plaće idu na nečiji teret, a čiji će drugi, nego ovih ispod.
I sad će mi opet dijeliti minuse.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ovo što si napisao stoji od riječi do riječi, kako i sam radim u ministarstvu (i to onom financija-porezna uprava) uvjerih se u inflaciju viših savjetnika sa 4 godine staža, nas je ovdje na ispostavi bilo 34 prije 3 godine, 16 ljudi je otišlo na više pozicije, za razne inspektore, savjetnike, više savjetnike...masa plaća se povećala, temeljni posao (naplata dugova) nema tko obavljati...
 

bella kiss

pravnik?
Nedavno sam čitao izmjene i dopune koeficijenata za profesore i učitelje.
Ima učitelja sa tzv. visokom i višom naobrazbom.
Najslabiji s višom ima 0,97 koeficijent, i penje se do 1,3, a najjači s visokom stručnom spremom ima oko 50% više od ovog sa 0,97.
Kod nas preko 300%.
 

bella kiss

pravnik?
NN 40/14
Izmjene i dopune ...
Između ostalog i učitelj koji izvodi nastavu u plesnim školama bez plesnog ispita ima koeficijent 0,984, tj. više nego mi u državnoj službi.
A ako ima plesni tečaj, onda ima čak 1,1684.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks