AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Izvanredno studiranje (prednosti i nedostaci)

mimozica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da, mora da je tako. samo mi nije bilo jasno kad nam je sanja rekla da je tako uvijek bilo, tj da su se uvijek za izvanredne prvo morala odslušati predavanja.
ma tko će više znat šta se mora a šta ne :S
ma prijaviš ispit, odeš, ne provjeravaju ništa, nit treba skupljat potpise i to je to, očito se nije to pravilo prije poštivalo, tako da vjerujem da se ne treba ni dalje
 

fakin

Super Moderator
na našem faksu nikad potpisi nisu stvarali problem jer ih nijedan profesor ni ne gleda na ispitu tako da za to nema brige...
 

martina_sk

Administrator
na našem faksu nikad potpisi nisu stvarali problem jer ih nijedan profesor ni ne gleda na ispitu tako da za to nema brige...
znam da nema brige s profesorima, oni me ne brinu, već se brinem radi referade, da mi oni ne bi priznali ispit jer mi sad imamo studomat i preko njega prijavljujemo ispite pa se brinem da će se to sad više nadzirati.
 

minka

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
znam da nema brige s profesorima, oni me ne brinu, već se brinem radi referade, da mi oni ne bi priznali ispit jer mi sad imamo studomat i preko njega prijavljujemo ispite pa se brinem da će se to sad više nadzirati.
studomat???to na specijalističkom postoji ili sam nešto krivo shvatila?to za predavanja vrijedi za sve izvanredne ili samo za specijalistički?ništa ne kužim
 

martina_sk

Administrator
studomat???to na specijalističkom postoji ili sam nešto krivo shvatila?to za predavanja vrijedi za sve izvanredne ili samo za specijalistički?ništa ne kužim
na specijalističkom ima studomat.
obavijest je ovakva stavljena: Obavijest o pravu pristupanja polaganju ispita na specijalističkom diplomskom stručnom studiju javne uprave
U skladu s člankom 17. stavak 1. Pravilnika o studiju student može pristupiti polaganju ispita iz određenog nastavnog predmeta ako je odslušao predavanja i u propisanom roku te na propisani način podnio prijavu za polaganje ispita. S obzirom na navedeno studenti upisani na specijalistički diplomski stručni studij javne uprave moći će pristupiti polaganju ispita iz nastavnih predmeta prvoga semestra u zimskom ispitnom roku akademske 2013/14. godine.

sanja nam je to rekla i na upisima pa kad sam ju pitala otkud sad to, rekla je da je to pravilo uvijek vrijedilo. svi smo ostali paf i još uvijek ne vjerujem.
 

malatina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja vec naucila skoro jedan predmet, prijavila ga, i jucer nesto soblam po str faksa i za jedan predmet pise da se ispitu moze pristupiti kao izvanredni student nakon odslusanih predavanja (barem 50%), a predavanje za taj predmet je tek u 3 mj. Poslala sam prof. mail jucer al mi nije jos odgovorila. Iskreno se nadam da ce dozvoliti da izadem na ovaj rok :/ ne znam od kad je to pravilo, uvijek su govorili kako mozemo polagati ispite odmah u 11 mj bez obzira na predavanja...
 

fakin

Super Moderator
znam da nema brige s profesorima, oni me ne brinu, već se brinem radi referade, da mi oni ne bi priznali ispit jer mi sad imamo studomat i preko njega prijavljujemo ispite pa se brinem da će se to sad više nadzirati.
kad položiš ispit onda je već gotovo jer je ocjena na ispitu "jača" od potpisa, tj. ako ti je profesor dao da polažeš i položiš ispit onda nju u referadi nije briga imaš li ti potpis ili ne, samo joj je bitno da si položila to...
 

martina_sk

Administrator
Ja vec naucila skoro jedan predmet, prijavila ga, i jucer nesto soblam po str faksa i za jedan predmet pise da se ispitu moze pristupiti kao izvanredni student nakon odslusanih predavanja (barem 50%), a predavanje za taj predmet je tek u 3 mj. Poslala sam prof. mail jucer al mi nije jos odgovorila. Iskreno se nadam da ce dozvoliti da izadem na ovaj rok :/ ne znam od kad je to pravilo, uvijek su govorili kako mozemo polagati ispite odmah u 11 mj bez obzira na predavanja...
ma nemoj se uopće brinuti, ovo su neke gluposti i vidim da o tome očito nitko nije vodio računa kao što sam i mislila. ne znam o čemu sanja priča.

kad položiš ispit onda je već gotovo jer je ocjena na ispitu "jača" od potpisa, tj. ako ti je profesor dao da polažeš i položiš ispit onda nju u referadi nije briga imaš li ti potpis ili ne, samo joj je bitno da si položila to...
da, ispit je "jači" od predavanja, a izvanredni ni ne skupljaju potpise, tako da me sad jedino brine da mi studomat možda neće dati da prijavim ispit ako je nekako povezan pa zna da nisu prošla predavanja za izvanredne :D
 

minka

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
na specijalističkom ima studomat.
obavijest je ovakva stavljena: Obavijest o pravu pristupanja polaganju ispita na specijalističkom diplomskom stručnom studiju javne uprave
U skladu s člankom 17. stavak 1. Pravilnika o studiju student može pristupiti polaganju ispita iz određenog nastavnog predmeta ako je odslušao predavanja i u propisanom roku te na propisani način podnio prijavu za polaganje ispita. S obzirom na navedeno studenti upisani na specijalistički diplomski stručni studij javne uprave moći će pristupiti polaganju ispita iz nastavnih predmeta prvoga semestra u zimskom ispitnom roku akademske 2013/14. godine.

sanja nam je to rekla i na upisima pa kad sam ju pitala otkud sad to, rekla je da je to pravilo uvijek vrijedilo. svi smo ostali paf i još uvijek ne vjerujem.
ahaaa...nadam se da to pravilo baš neće zaživjet,glupost onda ćemo svi biti redovni i gotovo...uh prepedoh se da to vrijedi i za nas koji nismo na specijalističkom...
 

malatina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dobila odgovor od prof. i kaze da je pravilo da se na ispit izlazi nakon odrzanih predavanja i da mogu tek u 2.mj na onaj drugi rok posto su predavanja pocetkom mjeseca, divno
Raspitajte se jos dobro za svaki predmet pojedinacno...
 

martina_sk

Administrator
Dobila odgovor od prof. i kaze da je pravilo da se na ispit izlazi nakon odrzanih predavanja i da mogu tek u 2.mj na onaj drugi rok posto su predavanja pocetkom mjeseca, divno
Raspitajte se jos dobro za svaki predmet pojedinacno...
odlično! -.- od kojeg profesora za koji kolegij? to je znači na stručnom studiju.. hmm..
 

tref

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanje, 2011.,upisao sam parcijalu 1 godine, nisam dao niti jedan ispit, da li imam pravo na upis ove godine?

Nisam naveo da sam izvanredni student!!
 

blabla

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanje, 2011.,upisao sam parcijalu 1 godine, nisam dao niti jedan ispit, da li imam pravo na upis ove godine?

Nisam naveo da sam izvanredni student!!
upisi za ovu akademsku godinu su završili.
 

tref

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
upisi za ovu akademsku godinu su završili.
Predao sam upisne materijale, platio sve, ali je problem što sam skužio da više nema dvije za jednu, pa me sada brine da li ce mi odobriti upis!
 

blabla

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Predao sam upisne materijale, platio sve, ali je priblem sto sam skuzio da više nema dvije za jednu, pa me sada brine da li ce mi odobriti upis!
pa ako si uplatio, ne vidim problema :) izvanredni studiraju dokle god su voljni platiti. i da, više nema one mogućnosti platiš 1 godinu, studiraš 2 :)
 

tref

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pa ako si uplatio, ne vidim problema :) izvanredni studiraju dokle god su voljni platiti. i da, više nema one mogućnosti platiš 1 godinu, studiraš 2 :)
To me i brine, jer ja sam na upis došao po tom modelu, dakle, nakon dvije godine!
 

martina_sk

Administrator
To me i brine, jer ja sam na upis došao po tom modelu, dakle, nakon dvije godine!
nema tu problema. sve ok, samo ako ne platiš sljedeće godine nećeš imati pravo polaganja ispita, tj nećeš biti student uopće sve dok opet ne uplatiš.
 

Plavuša

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ejj postoji li ikakva mogucnost prelaska i izvanrednog na redovni (s tim da si ponavljac 2.put :/ ) ak imas neki prosjek tak nes il onaj od kog sam to cula je pomjesao loncice hvala
 

Vuco10

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ejj postoji li ikakva mogucnost prelaska i izvanrednog na redovni (s tim da si ponavljac 2.put :/ ) ak imas neki prosjek tak nes il onaj od kog sam to cula je pomjesao loncice hvala
Da to i mene zanima..ajmo nek neko ko zna ulovi minutu za odgovor :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks