AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Ispisivanje sa studija

ira555

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok!upisala sam porezni studij,ali ako na jesenskom roku upadnem na ekonomiju prebacila bih se tamo i ispisala se sa poreznog odmah,dali to mogu ?
ili..pošto je porezni više orjentiran na ekonomiju,dali se mogu prebaciti na ekonomski uz polaganje razlike ispita,te na ekonomiji normalno nastavit studirat,pošto ekonomija i porezni više manje imaju sve slično..
da li se to uopće može? hvala
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
ako na jesenskom roku upadnem na ekonomiju prebacila bih se tamo i ispisala se sa poreznog odmah
Teoretski je moguće, ali sam skeptičan glede realnih mogućnosti administrativne prakse. :D

Polgedaj temu http://www.drustveno-veleuciliste.n...dentskoj-referadi-ne-pitanja-za-referadu.html, tu ti piše do kad su na godišnjem u referadi zajedno s brojevima telefona, pa ih nazovi i pitaj. Tada nam možeš i javiti da znamo kako funkcionira u praksi osim ako ti netko prije s praktičnim iskustvom ne odgovori. :)

ekonomija i porezni više manje imaju sve slično..
Kongelnijalnost kolegija ta dva studija je tvoja subjektivna procjena ili je bazirana na nekoj objektivnoj usporedbi?
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok!upisala sam porezni studij,ali ako na jesenskom roku upadnem na ekonomiju prebacila bih se tamo i ispisala se sa poreznog odmah,dali to mogu ?
ili..pošto je porezni više orjentiran na ekonomiju,dali se mogu prebaciti na ekonomski uz polaganje razlike ispita,te na ekonomiji normalno nastavit studirat,pošto ekonomija i porezni više manje imaju sve slično..
da li se to uopće može? hvala
1. Možeš se ispisati odmah, ili bolje reći moraš u slučaju da na ekonomiji upadneš kao redovni student (makar ne znam da li još ostalo mjesta) budući da ne možeš na 2 faksa biti redovni student.

2. Porezni studij nije više orijentiran na ekonomiju, naprotiv, više je orijentiran na pravo, a i većina profesora je s pravnog faksa, dok su s ekonomije samo iz računovodstva.

3. Nakon što završiš porezni studij moguće je nastaviti studij na ekonomiji, samo ćeš (kao što i sama kažeš) morati polagati razliku ispita i pretpostavljam da ćeš na ekonomiji biti prva godina. Teoretski se više isplati nastaviti studirati na pravnom faksu, ali moraš na prijemi, ali vjerojatno je tako i s ekonomijom, ne znam da li s diplomom poreznog studija imaš direktan upis, iako bi za takve stvari trebalo pitati u referadi oba faksa.
 

ira555

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
čula sam od drugih,a i mama mi je rekla pošto je studirala javnu upravu,da je javna kao malo više na pravo orjentirana,a porezni na ekonomiju pošto ima računovodstvo i te ekonomske šeme...to je možda bilo u njeno vrijeme tako,al neznam kak je sad,pa pitam..
mislila sam se prebacit na ekonomiju (ostalo je mjesta),jer kad to završim imam visoku stručnu spremu i mogu radit na više područja,dok sa poreznim i višom baš i ne..
naravno ako upadnem na ekonomiju,pokušala bih sljed.god. opet na pravo,bolje bih se spremila za prijemni..ako ne uspijem,opet bar sa ekonomskim imam iza sebe VSS.
neznam,i još kad vidim da porezni traje 2 god. nekak se ,neznam razočaram,jer sam u gimnaziji bila prilično ok..što vi mislite??
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
,i još kad vidim da porezni traje 2 god. nekak se ,neznam razočaram,jer sam u gimnaziji bila prilično ok..što vi mislite??
Porezni studij je stručni studij i vaša generacija je prva koja je upisala studij po trogodišnjem programu.
 

ira555

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
žena u tajništvu je rekla da traje 2 god.,ali da su dobili od ministarstva valjda odobrenje za 3. god. i da oni još nešto trebaju potvrdit,ali nikako da to naprave..ali za sad još uvijek nažalost traje 2 god.
da traje 3 god.neznam zašto onda na službenim str.nisu stavili 1. ,2. ,3. god. nego samo 1. ,2. god.
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da traje 3 god.neznam zašto onda na službenim str.nisu stavili 1. ,2. ,3. god. nego samo 1. ,2. god.
Stavit će i 3.god. ako od jeseni krene, no koliko sam shvatio informacije od dekanata ova generacija poreznika je upisana po trogodišnjem programu, što znači da ćete je vi svakako imati.
 

Miia

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
imam pitanje, ja bih se htjela ispisat s faxa javne uprave pa me zanima kada se to može obaviiti i da li postoji neki rok do kojeg se trebam ispisati?

hvala
 

Jug

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav,

molim vas za pomoć jer nikako da dođem do točnih informacija. Dakle, kako se točno ispisuje sa studija i koje papire trebam ispunit i predložit. Još nisam platio drugu ratu, pa me zanima koliko dodatno trebam platiti još onu molbu dekanu..(mislim da je bilo 300 kuna).

Hvala unaprijed.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks