AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Građevinsko upravno pravo

DejooDee

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da javim svoje dojmove s najneobičnijeg usmenog do sad..

Par dana prije dobijem e-mail od profesora i gosp. Sanje iz referade da li bi htjela usmeni preko google meeta ili bi rađe došla na Građevinski fakultet, kako mi je lakše. I kako sam se zaželila već "normalnog" ispita i kako mi fali onaj filing odlaska na faks i sve te "kome" pred ispit odlučim se i pošaljem mail da ću doći.
Dođem na Građevinski faks pola sata ranije i prof se čudi kako to da sam već došla, ali oke primi on mene ranije i ponudi mi da li želim jabuku. Odbijem, sva sam nervozna kaj će me pitat i kaže on meni od kud sam i kako je prošla moja kuća za vrijeme potresa i tako malo pričamo o tome i kaže da razmislim sa stajališta sebe kao oštećene, Grada Zagreba i izvođača radova kako bi se riješio problem sanacije i ode oprati svoju jabuku. Vrati se natrag u sobu za par minuta, ja nekaj baljezgam, nez više ni sama kaj sam pričala jer jedno je primijeniti naučeno na nekom primjeru kaj ti je poznato, a drugo je još to povezivati s nečim kaj ti nije poznato jer nez kaj se sve tu može napraviti i sva u komi se ponavljam nez više kaj bi rekla i nekako dođemo na temu zašto su u Lici krovovi kuća uski i visoki? Pa o tome i kaj je sve bitno kod gradnje takvog krova i zašto se kakav krov gradi i kak to da on izdrži toliki snijeg? Isto nez ništa pametno kaj bi rekla jer mi to područje nije poznato pa se isto nekako izvlačim pričam sve i svašta i zazvoni mu mobitel i kaže da mora ići dalje i da nek idem s njim do faksa po štambilj. I tako smo nas dva od Građevinskog faksa (kod Klaićeve bolnice) pješke došli do Gundulićeve, dobila sam trojku i sretno smo se rastali svako na svoju stranu.
Tako sam i cula za taj predmet, vise me strah to izac nego ista drugo jer ne znam sto me ceka, haha. Jos ne znam od kud da ucim jer su mi kolege poslale raznu literaturu. Odakle si ti ucila?
 

fakin

Super Moderator
da javim svoje dojmove s najneobičnijeg usmenog do sad..

Par dana prije dobijem e-mail od profesora i gosp. Sanje iz referade da li bi htjela usmeni preko google meeta ili bi rađe došla na Građevinski fakultet, kako mi je lakše. I kako sam se zaželila već "normalnog" ispita i kako mi fali onaj filing odlaska na faks i sve te "kome" pred ispit odlučim se i pošaljem mail da ću doći.
Dođem na Građevinski faks pola sata ranije i prof se čudi kako to da sam već došla, ali oke primi on mene ranije i ponudi mi da li želim jabuku. Odbijem, sva sam nervozna kaj će me pitat i kaže on meni od kud sam i kako je prošla moja kuća za vrijeme potresa i tako malo pričamo o tome i kaže da razmislim sa stajališta sebe kao oštećene, Grada Zagreba i izvođača radova kako bi se riješio problem sanacije i ode oprati svoju jabuku. Vrati se natrag u sobu za par minuta, ja nekaj baljezgam, nez više ni sama kaj sam pričala jer jedno je primijeniti naučeno na nekom primjeru kaj ti je poznato, a drugo je još to povezivati s nečim kaj ti nije poznato jer nez kaj se sve tu može napraviti i sva u komi se ponavljam nez više kaj bi rekla i nekako dođemo na temu zašto su u Lici krovovi kuća uski i visoki? Pa o tome i kaj je sve bitno kod gradnje takvog krova i zašto se kakav krov gradi i kak to da on izdrži toliki snijeg? Isto nez ništa pametno kaj bi rekla jer mi to područje nije poznato pa se isto nekako izvlačim pričam sve i svašta i zazvoni mu mobitel i kaže da mora ići dalje i da nek idem s njim do faksa po štambilj. I tako smo nas dva od Građevinskog faksa (kod Klaićeve bolnice) pješke došli do Gundulićeve, dobila sam trojku i sretno smo se rastali svako na svoju stranu.
hahahha, a kako se zove lik jel znaš?
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
da javim svoje dojmove s najneobičnijeg usmenog do sad..

Par dana prije dobijem e-mail od profesora i gosp. Sanje iz referade da li bi htjela usmeni preko google meeta ili bi rađe došla na Građevinski fakultet, kako mi je lakše. I kako sam se zaželila već "normalnog" ispita i kako mi fali onaj filing odlaska na faks i sve te "kome" pred ispit odlučim se i pošaljem mail da ću doći.
Dođem na Građevinski faks pola sata ranije i prof se čudi kako to da sam već došla, ali oke primi on mene ranije i ponudi mi da li želim jabuku. Odbijem, sva sam nervozna kaj će me pitat i kaže on meni od kud sam i kako je prošla moja kuća za vrijeme potresa i tako malo pričamo o tome i kaže da razmislim sa stajališta sebe kao oštećene, Grada Zagreba i izvođača radova kako bi se riješio problem sanacije i ode oprati svoju jabuku. Vrati se natrag u sobu za par minuta, ja nekaj baljezgam, nez više ni sama kaj sam pričala jer jedno je primijeniti naučeno na nekom primjeru kaj ti je poznato, a drugo je još to povezivati s nečim kaj ti nije poznato jer nez kaj se sve tu može napraviti i sva u komi se ponavljam nez više kaj bi rekla i nekako dođemo na temu zašto su u Lici krovovi kuća uski i visoki? Pa o tome i kaj je sve bitno kod gradnje takvog krova i zašto se kakav krov gradi i kak to da on izdrži toliki snijeg? Isto nez ništa pametno kaj bi rekla jer mi to područje nije poznato pa se isto nekako izvlačim pričam sve i svašta i zazvoni mu mobitel i kaže da mora ići dalje i da nek idem s njim do faksa po štambilj. I tako smo nas dva od Građevinskog faksa (kod Klaićeve bolnice) pješke došli do Gundulićeve, dobila sam trojku i sretno smo se rastali svako na svoju stranu.
jednostavan čovjek, ne cjepidlači.
 

goga

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li netko ide na ovaj rok idući tjedan?
Ako znate tko trenutno ispituje......što učiti.....bilo koja informacija dobro bi došla.....

Hvala
 

blondy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Danas pitanja, sudionici u gradnji kolegici koja je samnom odgovarala, onda da svaka izabere po jednog pa priča o tome što on radi, kako bismo pristupile obnovi Zagreba pitanje za kolegicu i meni kako bi postupila u obnovi Banije. I ako se dobro sjećam to je to, obje smo prošle. :)
 

goga

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Danas pitanja, sudionici u gradnji kolegici koja je samnom odgovarala, onda da svaka izabere po jednog pa priča o tome što on radi, kako bismo pristupile obnovi Zagreba pitanje za kolegicu i meni kako bi postupila u obnovi Banije. I ako se dobro sjećam to je to, obje smo prošle. :)
Vezano za obnovu u potresu, što si odgovorila, odnosno što tu želi čuti?
I da li treba znati sva 4 zakona koje je stavio na merlin?
Hvala.....
 

blondy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Vezano za obnovu u potresu, što si odgovorila, odnosno što tu želi čuti?
I da li treba znati sva 4 zakona koje je stavio na merlin?
Hvala.....
Na koji način bi provela obnovu i koje zakone bi primjenila. Nisam ništa pametno rekla, što se tiče zakona pita najviše Zakon o gradnji po onome što je nas pitao. I da sam sam se sjetila pitao je u kakvom obliku mora biti ugovor o gradnji - pisanom. I kad se smatra da je ugovor sklopljen to je iz građanskog, mi smo rekle kad se stranke dogovore oko stavki ugovora a točno je kad se ugovorne strane dogovore oko bitnih dijelova ugovora ako se dobro sjećam. Mene je još pitao tko sve može biti projektant jer sam o njemu pričala pa si to malo pročitaj.
 

Rochelle

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, molim info vezano za literaturu za ispit, da li se jos moze uciti po skriptama iz skriptarnice i/ili prezentacijama sa Merlina? Hvala unaprijed!
 

Tea0103

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ovisi kod koga ideš na usmeni ako je kod profesorice Held onda nikako skripta jer je rađena po starom zakonu
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks