AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Gdje nakon diplome poreznog?

Eli007

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdav! :) planiram ove godine upisati porezni studij ili javnu upravu na pfzg. Trenutno sam upala na porezni, pa me zanima sto nakon zavrenog studija, kakva je mogucnost zaposljavanja i gdje se mogu zaposliti? I moze li se upisati diplomski i sto nakon njega?
Hvala! :)
 

bella kiss

pravnik?
Ako samo to planiraš upisati, predlažem ti da se pametno udaš, ili da odeš u Njemačku.
Ako pak odlučiš izgubiti 3 godine na studiju koji će ti osigurati 300 do 400 kuna veću plaću nego što bi imala sa srednjom, te ako si sa tim zadovoljna, onda upiši!
Kakva ti je mogućnost zapošljavanja, to ne znam, zacijelo više nego sa srednjom, ali opet, znaš, ako se javiš na posao za koji se zahtjeva samo srednja, ti nisi u prednosti.
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Manolićeva mlada ima preko 60, a perspektive su joj obećavajuće.
Ne budi naivan. :) Manolić se u 97. oženio da osigura sebe jednom nakon suprugine smrti. Sve prolazi samo Manolić ostaje. Jbt, čak je i grupu Silente nadživio.
Možda bih se dao okladiti kako njegova opruka vjerojatno započinje s: "Ako ikad umrem..."
 

bella kiss

pravnik?
Ne budi naivan. :) Manolić se u 97. oženio da osigura sebe jednom nakon suprugine smrti. Sve prolazi samo Manolić ostaje. Jbt, čak je i grupu Silente nadživio.
Možda bih se dao okladiti kako njegova opruka vjerojatno započinje s: "Ako ikad umrem..."
Žena će u svakom slučaju naslijediti njegovu penziju, koja će s umanjenjem opet biti barem duplo veća od njene, a stari ima i nešto nekretnina, vjerojatno i ušteđevine... Tako da se može reći da se dobro udala.
Al istina da je i završila barem višu školu jer još uvijek radi u vrtiću.
 

mape5

Super Moderator
ma nijedna škola nije bezvrijedna. Svako obrazovanje je korisno, samo negdje to ide lakše, a kod nas to ide teže :rolleyes:, ALI ... shvatila sam, s obzirom da sam sad pri kraju, 1 ispit i završni, da sve ove godine nerviranja, samostalnog rada, izučavanja literature i malo predavanja ipak su donjele neku korist. Ako ništa drugo naučiš se služiti zakonima, isčitavati predmete, brže zaključivati, da ne velim praviti se važnim sa nekim rečenicama koje postoje valjda samo u našim knjigama :)
 

bella kiss

pravnik?
ma nijedna škola nije bezvrijedna. Svako obrazovanje je korisno, samo negdje to ide lakše, a kod nas to ide teže :rolleyes:, ALI ... shvatila sam, s obzirom da sam sad pri kraju, 1 ispit i završni, da sve ove godine nerviranja, samostalnog rada, izučavanja literature i malo predavanja ipak su donjele neku korist. Ako ništa drugo naučiš se služiti zakonima, isčitavati predmete, brže zaključivati, da ne velim praviti se važnim sa nekim rečenicama koje postoje valjda samo u našim knjigama :)
Apsolutno, naučiš se svemu, al ti to ne prizna nitko.
 

uniball

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdav! :) planiram ove godine upisati porezni studij ili javnu upravu na pfzg. Trenutno sam upala na porezni, pa me zanima sto nakon zavrenog studija, kakva je mogucnost zaposljavanja i gdje se mogu zaposliti? I moze li se upisati diplomski i sto nakon njega?
Hvala! :)
Nakon diplome ideš na Zrće u sezonske konobare.
Ne znam zašto bi itko uopće upisivao upravni studij ako već ne radi u upravi ili nema neku vezu koja će ga zaposliti nakon diplome.
Neka se nitko ne uvrijedi ali to je, što se mene tiče, to je istina
 

mape5

Super Moderator
ne znam šta fali sezonskom konobarskom radu.... oni kojima nije sila raditi se sprdaju sa tim poslovima.
Tako čitam po internetu kako pljuju po onoj reklami HZZ za zapošljavanje. Naravno da po tome pljuju neki isfrustrirani babci, kakti intelektualci, kojima bi valjda bilo ispod časti da im djete radi kao sezonski konobar. Svaki posao je častan i koristan. I na kraju, sezonski možeš zaraditi duplo više na mjesečnoj razini nego kad radiš kao referent u uredu.
 

bella kiss

pravnik?
ne znam šta fali sezonskom konobarskom radu.... oni kojima nije sila raditi se sprdaju sa tim poslovima.
Tako čitam po internetu kako pljuju po onoj reklami HZZ za zapošljavanje. Naravno da po tome pljuju neki isfrustrirani babci, kakti intelektualci, kojima bi valjda bilo ispod časti da im djete radi kao sezonski konobar. Svaki posao je častan i koristan. I na kraju, sezonski možeš zaraditi duplo više na mjesečnoj razini nego kad radiš kao referent u uredu.
Je častan i koristan, ali dojadi.
Evo, ja sam npr. 5 godina radio kao nk šljaker, i mogu ti reći da mi je te časti i koristi i siromaštva preko glave.
Sezonski možeš zaraditi duplo više na mjesečnoj razini, ako delaš cijeli dan, uz maltretiranje poslovođe, a sezona ti traje 3 mjeseca.
Pune su novine iskustava takvih konobara i kuhara.
Vidi se da u životu nisi ništa konkretno radila.
 

mape5

Super Moderator
ti pričaš gluposti bela kiss.....
opet me prozivaš da ne nemam pojma o životu, ali s obzirom da se ne poznamo osobno i ovdje na forumu moš pisati šta hoćeš..pustit ću te da lamentiraš

samo me zanima jesi li konobario? Ja jesam. tada sam imala najviše para. istina da radiš jako puno, na nogama si cijeli dan,
Ali da sam konobar i kad čitam da ovako neko po društvenim mrežama i internetu vrijeđa i omalovažava konobarsku struku... grdno bi svi naježili, a ovako... ne dotikavle me se pa me baš briga.

Svaka osoba koja se imalo osjeća kao šef sklona je malteritranju drugoga. To ti je nekako po difoltu za šefove.

svaki posao ti dojadi nakon određenog vremena. Meni je moj već dosadio jedva čekam da diplomiram, odnosno obranim završni rad i da me promaknu
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Tako čitam po internetu kako pljuju po onoj reklami HZZ za zapošljavanje. Naravno da po tome pljuju neki isfrustrirani babci, kakti intelektualci, kojima bi valjda bilo ispod časti da im djete radi kao sezonski konobar.
Osim krađe, svaki posao je častan. Ipak, istaknuo bih najmanje četiri problema koja vidim s tom reklamom.

a) Ulupano je 200.000 kuna naših novaca za krajnje upitan reklmani učinak. To je otprilike kao da se Vodovod i odvodnja d.d. reklamira sa svojim uslugama
b) Sezonsko konobarenje se mladima prezentira kao kruna profesionalne realizacije. Govoreći bez ikakvog podcjenjivanja - u qrac sve ako je to vrh obrazovne ponude RH. :)
c) Reklama je očito potaknuta činjenicom da sezonaca kronično fali, a fali ih isključivo jer, relativno gledano, malo tko želi pišati krv za 3-3500 kn mjesečno
d) Reklama se svodi na lažno oglašavanje, jer kao netko tko je nakon srednje radio takav posao par godina, mogu reći da se radi krvavo, radi se za sitne novce i posao je daleko od toga da je itko njime zadovoljan, a kamoli da se stigne lupati selfije s tobožnjim "zvijezdama" poput Lane koja se u slobodno vrijeme, navodno, bavi i pjevanjem. :)
 

bella kiss

pravnik?
ti pričaš gluposti bela kiss.....
opet me prozivaš da ne nemam pojma o životu, ali s obzirom da se ne poznamo osobno i ovdje na forumu moš pisati šta hoćeš..pustit ću te da lamentiraš

samo me zanima jesi li konobario? Ja jesam. tada sam imala najviše para. istina da radiš jako puno, na nogama si cijeli dan,
Ali da sam konobar i kad čitam da ovako neko po društvenim mrežama i internetu vrijeđa i omalovažava konobarsku struku... grdno bi svi naježili, a ovako... ne dotikavle me se pa me baš briga.

Svaka osoba koja se imalo osjeća kao šef sklona je malteritranju drugoga. To ti je nekako po difoltu za šefove.

svaki posao ti dojadi nakon određenog vremena. Meni je moj već dosadio jedva čekam da diplomiram, odnosno obranim završni rad i da me promaknu
Evo ti Horimona, pa razmišljaj o njegovu odgovoru.
Ako ti je konobarenje bilo jedini posao koji si radila, onda ti je naravno i najbolje plaćeni koji si radila.
Ja sam radio ovakav posao: Uzmeš balvan s obje ruke, ili se pomogneš jednostavnom šumskom alatkom zvanom klamfa, pa prebaciš gdje treba, motornom pilom presječeš gdje treba, pa slažeš na kup ili u kamion.
Druge dane bi slagali npr. drvenu građu namjenjenu željeznici, pošti u kotlove ....... itd.
Godišnji ti daju samo zimi, 18 dana, broje se subote.
Najveća plaća mi je bila 1500 kuna.
Druga polovica devedesetih.
Kome ne paše nek si nađe bolje - odgovor nadređenih.
 

mape5

Super Moderator
bela kiss - ti si mi baš super :) dakle radio si fizikalije, tu si nešto naučio...nikad ne bi znao da postoji nešto što se zove KLAMFA, sad znam i ja da to postoji :) možeš čak u fušu delati i dodatno zaraditi

a opaske koliko nešto košta i jeli uzaludno išta na ovom svijetu što se radi ne bi komentirala. Ne znam jel bi bilo pametno sve te zbrajače staviti u cipele onih koji trenutno odlučuju o bilo čemu pa da vidimo kako bi oni posložili situaciju.
Samo nažalost, narod će i dalje izabirati one koje izabiru i nova lica nikako da zasjaje. Svi novi su se spotaknuli o stare iskaljene usmjerivače svega.

Kome ne paše nek si nađe bolje - odgovor nadređenih.
ovo mi čak ima smisla :) jer ako se zadovoljiš lošim i ostaneš stalno na lošem i ne tražiš ništa bolje, e pa onda nisi bolje niti zaslužio.
Najgore se ukopat i to je to.
 

bella kiss

pravnik?
bela kiss - ti si mi baš super :) dakle radio si fizikalije, tu si nešto naučio...nikad ne bi znao da postoji nešto što se zove KLAMFA, sad znam i ja da to postoji :) možeš čak u fušu delati i dodatno zaraditi

a opaske koliko nešto košta i jeli uzaludno išta na ovom svijetu što se radi ne bi komentirala. Ne znam jel bi bilo pametno sve te zbrajače staviti u cipele onih koji trenutno odlučuju o bilo čemu pa da vidimo kako bi oni posložili situaciju.
Samo nažalost, narod će i dalje izabirati one koje izabiru i nova lica nikako da zasjaje. Svi novi su se spotaknuli o stare iskaljene usmjerivače svega.


ovo mi čak ima smisla :) jer ako se zadovoljiš lošim i ostaneš stalno na lošem i ne tražiš ništa bolje, e pa onda nisi bolje niti zaslužio.
Najgore se ukopat i to je to.
Tražio sam ja bolje, pisao stotinu molbi, a vidiš, konobara se nisam sjetio.
A što mogu, kad kod toga posla nisam ni imao potrebne kvalifikacije.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks