AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Financiranje velikih gradova

Latin

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo i pitanja s kolokvija 01.04. :

1. 2 načela lokalnih financija
2. Komunalni doprinos-što se njime financira; kriteriji za izračun
3. Obilježja dobrog gradskog poreza
4. Nabrojati i ukratko objasniti korisničke naknade
5. Nabrojiti gradske poreze
 

anđa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, ima li netko od redovitih studenata da je uzeo ovaj predmet kao izborni? Koliko sam ja upućena predavanja za redovite se nisu održavala, a sad tu vidim da je bio neki kolokvij, pa neka prezentacija...pa može li mi netko napisati o čemu se točno radi?
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da samo provjerim: mi koji smo izvanredni i koji smo pisali kolokvij i imali izlaganje teme po izboru trebamo na ispitnom roku idući tjedan u utorak 02.06. doći samo na upis ocjene ili?
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hoce li tko onda uciti za sutra ili ide samo na upis?
(pitam one koji su polozili kolokvij i imali izlaganje...)
 

vesna.h.

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
idem samo na upis, ne učim, al poslala sam mail profesorici jer ne mogu doći u 12 sati, zbog pismenog iz službeničkog, i molila ako mogu doći iza 13 sati..
 

anđa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, dal bio tko danas na ispitu? kako je bilo, koja su pitanja? el može netko napisati pitanja s kolokvija? Hvala unaprijed!!
 

tincy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav svima......da li.netko mozda ima neku skriptu ili mozda scan literature?
 

5ra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pitanja sa kolokvija 6.4.2016.
1. 2 načela lokalnih financija
2. Komunalni doprinos-što se njime financira; kriteriji za izračun
3. Obilježja dobrog gradskog poreza
4. Nabrojati i ukratko objasniti korisničke naknade
5. Nabrojiti gradske poreze
pitanja se ponavljaju, ista pitanja bila su prosle godine na roku...
umjesto usmenog, odaberete si temu i imate izlaganje, ne pise se klasicni seminar vec se napravi pp prezentacija - minimalno osam slajdova..nista komplicirano...u svakom slučaju predmet preporucujem.
 

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanja kod prof. Lugarić; neporezni prihodi, komunalna naknada, izračun, tko plaća, komunalni doprinos, tko plaća, upravne pristojbe, vlastiti i zajednički porezi.

Ispit se sastoji od kratke prezentacije 5-10 min plus pitanja profesorice, koja je obavezna za polaganje kolegija, te usmenog.

Gradivo je zanimljivo, profesorica je izvrsna, preporučam izborni !
 

marta12345

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja 29.5.2018.:
1. Lokalni porezi, prirez objasnit
2. Korisnicke naknade
3. Potpora za nadoknadu izgubljenog prihoda
4. Komunalni doprinos
 

Zeljaa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Zna li netko odg na pitanje 2 nacela lok.financija i obiljezja dobrog gradskog poreza??
Ove godine nam taj dio nije u literaturi, ali profesorica nam je na predavanju spominjala (valjda su prez od prosle godine)
Nacela su podudarnosti i korisnosti.
A obiljezja dobrog gradskog poreza: porezna osnovica je nepokretna, pravedan je, transparentan i jednostavan za ubiranje, prihodi si dostatni,stabilni i predvidljivi, ne moraju ga placati oni koji ne zive u gradu..
Btw.pitanja sa kolokvija su bila ista ko prosle godine
 

tejič

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
1. Lokalni porezi, prirez objasnit
2. Korisnicke naknade
3. Potpora za nadoknadu izgubljenog prihoda
4. Komunalni doprinos
Bas su ova pitanja bila?? Hvala ti puno..
 

Povratnica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dojmovi sa ovog izbornog:

Odite na kolokvij: 4 esejska pitanja koja se vrte tu po forumu, a umjesto usmenog napravite ppt i izložite je.

Preporučam predmet kao izborni, profa je ok.
 

zara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolegice i kolege, molila bih pomoc..da li mi netko moze reci koja je literatura za ispit? I kako ispit izgleda buduci da ove godine nema kolokvija.
Prof.sam poslala mail ali ne odgovara evo vec 2 tj.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks