AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Financiranje velikih gradova

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na uvodnom predvanju je bila Tereza R.Lugarić. Literatura:
1. Financiranje velikih gradova, Lugarić, 2012
2. Financijsko pravo i financijska znanost, Jelčić 2008. lekcije: javna dobra i financijsko izravnanje
3. Hrvatski fiskalni sustav, Šimović, 2010. str.404-434
treba napraviti izlaganje tj. seminar i izložiti uz powerpoint
kolokvij iz cjelokupnog gradiva krajem 5. mjeseca, usmeni samo po želji ako je kolokvij bio pozitivan
Inače, traži sudjelovanje na satu tj. nije klasično predavanje da samo priča već postavlja pitanja i traži da razmišljamo. Sve u svemu ugodno predavanje.
 

Mery

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bilo nas je svega 4. Predavanje je držala prof. Lugarić.
Uglavnom već slijedeći put na predavanju, a to je 02. 04. imat ćemo izlaganja teme koju sami izaberemo prema svojoj želji iz literature (koja je ista kao i za redovne - netko je već gore napisao). Treba biti 10-tak slajdova. Isto kao i redovni imat ćemo krajem 5. mjeseca kolokvij. Možemo prof. Lugarić kontaktirati na mail ukoliko imamo pitanja, ali veli da joj zadnje vrijeme mail baš nešto i ne funkcionira.
Prema tome, slijedeći put na predavanje treba doći sa spremnim izlaganjem i isprintanom prezentacijom.
 

Tonka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li to znaci da mogu svi izvanredni ici na kolokvij, ili samo oni koji su imalu prezentaciju? moli se dobra dusa za odgovor i da li netko zna gdje se moze nabaviti literatura za ovaj predmet? hvalaaa :))
 

Balerina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispit je pismeni i usmeni. Nas nekoliko je imalo prezentacije i to nam zamjenjuje usmeni. Oni koji nisu imali, morati će na usmeni.
Tko položi pismeni/kolokvij, riješio je ispit.
Što se tiče, izlazaka na ovaj rok 30.04., profesorica nije rekla da li mogu svi izaći. Najbolje da joj se uputi mail.
Literatura za ispit se može naći u kopiraoni u masarykovoj.
 

Tonka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hvala puno. uputih prof. Terezi mail, rekla je da mozemo svi izaci na kolokvij ;)
koliko sam skuzila, njezina knjiga ima oko 300 stranica :/
jel treba sve znati, ili samo dijelove? i da li je stavila poseban naglasak na odredjeni dio gradiva? tj, sto je bitno da naucimo za kolokvij?
 

Tonka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel netko zna na kojim se stranicama nalaze javna dobra i financijsko izravnanje u jelcicevoj knjizi?
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Javna dobra ne moraš učiti. Ni knjigu ne moraš cijelu, a sada pri sebi nemam točno koje stranice; kad dođem doma pogledat ću pa javim.
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
od početka knjige do 52. str., od 98. do 114., i od zaključka na dalje (zaključak je negdje na 280 i nekoj stranici). I to je to!
 

Balerina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolokvij za izvanredne je bio 30.04. Izaslo nas je samo 8.
Bilo je 5 pitanja i piše se pola sata.
Pitanja su bila skroz korektna, bitne stvari.

1. 3 načela financiranja lokalnih jedinica
2. Objasniti mješoviti sustav
3. Objasniti korisničke naknade
4. Nabrojati kriterije za cijenu komunalne naknade
5. Nabrojati gradske poreze

Prva 3 pitanja su nosila 2 boda, a 4. i 5. po jedan bod. Znači ukupno je 8 bodova, i 4,5b je za prolaz.

Za sve one koji nisu/neće izaći na kolokvij, ispit je pismeni i usmeni. A kako će izgledati nije rekla (odnosno da li će biti isti princip od 5 pitanja).
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Koliko ste dugo učili za kolokvij? Treba li se učiti samo bitne stvari ili ulaze pitanja i u teorijski dio?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks