AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Financiranje javne uprave

Mariya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Znači samo Opći porezni zakon koji je prof Klemenčić stavila na Merlin? Da li je zakon dovoljan ili treba još proći neku drugu literaturu tipa prezentacija sa predavanja?
Pretpostavljam da odgovaras samo treci kolokvij? Skinula sam prezentacinu s Merlina od profesorice Klemencic i po njoj sam ucila. Ona ti obuhvaca i hrvatski fiskalni sustav i opz... Zakon sam također skinula s Merlina i procitala sam ga par puta cisto da povezem cijelo gradivo. Sve sto trebas znati je navedeno u toj prezentaciji od cca 130 slajdova.
 

Tinka04

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može li netko staviti pitanja sa zadnjeg roka na usmenom (samo zadnji dio) i dati informaciju u koliko sati su se održavali usmeni?
 

Whochang

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav, jel dovoljno za 3 kolokvij znati odgovore na ona pitanja iz kataloga?jel pitaju izvan toga?
Konkretno Cindori?
 

Mateja95

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
1. TKO SVE MOŽE USKRATITI DAVANJE OBAVIJESTI POREZNIM TIJELIMA?
2. MOŽE LI I KADA POREZNI OBVEZNIK USKRATITI DAVANJE OBAVIJESTI?
3. NA KOJEM SE NAČELU ZASNIVA SKRAĆENI POSTUPAK?
4. U KOJIM SLUČAJEVIMA POREZNO TIJELO MOŽE PROVESTI SKRAĆENI POSTUPAK?

mollie odg. bez knjige sam HFS
 

BiloStaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, nisam u mogućnosti dolaziti na predavanja pa bih bila zahvalna ukoliko mi netko može dati jednu informaciju. Na Merlinu sam vidjela da postoji nova literatura, točnije nova knjiga potrebna za predmet. Možete li mi reći koje stranice, poglavlja trebamo učiti obzirom da piše odabrana poglavlja koja nigdje nisu definirana. Također, mora li se knjiga kupiti jer vidim da nije baš jeftina ili se može u kopiraoni zatražiti kopiranje samo tih odabranih poglavlja? Unaprijed zahvaljujem. :)
  1. Hrvoje Arbutina, Tereza Rogić Lugarić, Sonja Cindori, Jasna Bogovac, Irena Klemenčić; Javnofinancijski sustav Republike Hrvatske - odabrana poglavlja; Narodne novine (2022), str. 417
 

BiloStaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, ako ima netko da treba odgovarati samo treći kolokvij, tj. porezni postupak i proračun možete li mi reći iz čega učite i proslijediti? U skriptarnici ima skripta za 1. i 2. dio, no nema za ovaj treći.
Također, ima li kakva prezentacija iz toga djela jer nisam bila na predavanjima.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks