AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Financiranje javne uprave

myra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok svima!ja sam financirane prošla iz 3 pokušaja. naravno da treba UČITI!!! učila sam dosta dugo.s razmacima. kod mijatovića obavezno naučiti OPĆI POREZNI ZAKON jer kad je skužio da to nitko nije pogledao, samo je to pitao. kod arbutine kakve je volje...

prvi put sam bila kod arbutine, drugi kod žene i treći kod žene prošla. žena mi je ok. pita normalno i ocjenjuje realno, prema zaslugama.

na kraju vidite da i nije tako strašno.
 

Martina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
zanima me kakav je Arbutina kao ispitivač i da li pita carine?

Ja sam kod njega položila u 7 mj. Bio je dosta živčan ali sam prošla. Carine ne pita (bar nas nije pitao). Već sam pisala kaj pita pa se usredotoči na to i imaš već njegova pitanja. Ja sam to dobro naučila i prošla od prve
 

Domagoj83

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
slušao sm njegova pitanja 2puta i u oba je pitao samo porezni sustav tipa ovrha, inspek.nadzor, porezno savjetništvo, pravni lijekovi... ljudi koji su jedva znali nešto su prošli kod njega, drži se njegovih pitanja i sretno!

nemate beda ako ste kod arbutine p'roći ćete!!!
 

shala

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bila ja kod cindori u 11 mjesecu..zena cist ok..postavlja lagana pitanja,al jako puno potpitanja..pitala sinteticki/analiticki porez,prirez,porez na dohodak,evaziju..uglavnom joj je to bilo 1 put da pita
 

shala

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
sto se cindori tice na 2 katu je i mislim da vas najmanje nje treba biti strah,kad bi opet mogla birat isla bi rađe kod nje nego sad kod arbutine..stvarno je bila dobre volje i pomaze..iako me srusila s rijecima da imam potencijala i da me nece tak lako pustit:)aeh:) imam i dalje stvarno dobro misljenje..
pitanja sam vec napisala sta je pitala,a potpitanja su vam tipa sve definicije prireza,kojim aktom se donosi,ko donosi,stope,kolko ima zgb..
 

maria

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
thanks ;)
pitala me nekih 20-ak minuta i to uglavnom samo knjigu financijsko pravo i financijska znanost. išla je od početka knj., dakle prvo je pitala što su sintetički i analitički porez, zakonita i nezakonita porezna evazija, koji su izvori oporezivanja dohotka, što je to bruto svefazni porez na promet, što je prirez i koje su stope prireza.
dečka koji je odgovarao prije mene pitala je - originarni i derivativni prihodi, progresivna porezna stopa, proračunska načela, vrste inspekcijskog nadzora.
o ženi sve najbolje, toliko je simpatična i smirena da ti je užitak odgovarati, pomaže ak nešto neznaš, praktički te navodi na odgovor, ma super je...
 

maria

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ajoj baš mi žao:(, jesi ti onaj kaj je išao 3.put? a meni je žena ok jer nije neka neurotična i atmosfera je fakat bila onak opuštena...
evo još nekih pitanja od cindori kaj sam se sjetila naknadno - direktna i indirektna progresija i objasnit, degresivna porezna stopa, vrste pristojbi, privremeno financiranje i oblici, primjeri za zakonitu evaziju i kako se utvrđuje prirez (to je ono - općina do 10%, tipa toga...)
btw, kaj se drugi niš ne javljaju, ljudi jeste prošli? javite se
bye bye;)

i da - tompa, nema na čemu ;)
 

Domagoj83

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
za one koji znaju odn, ne znaju knjige iz financ. mogu posuditi u najbližoj kvartovskoj ili gradskoj knjižnici zg to vriedi i za ostale knjige naravno ako ih imaju, pa se raspitajte, ako netko od vaših iz obittelji ili prijatelja ima čl.iskaz.kgz. posudite si knjige na mj dana bez da ostavljate indexe na pravu posebno za izvan.studente. učlanjenje je 50 kn!
 

sgrdan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
... a kako je izgledao ispit? sjećaš li se kojeg pitanja ili si ih potisnula duboko u podsvijest?
Većinu pitanja imaš u ovim nedavnim postovima, al evo; vrste oporezivanja, direktno i indirektno oporezivanje! Orginarni i derivatni prihodi(objasniti). Bilo je još toga,al se ne mogu sjetiti! Uglavnom se držala financ. prava i financ. znanosti! Sve pohvale šta se tiče Cindori, žena ima strpljenja na bacanje i vrlo je ugodna!!:luxhello:
 

marijamrn

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam bila kod arbutine i pala sam! pitao me :što je drugostupanjsko tjelo,
osnovica kod pdv-a,porezne stope i regresivnost
 

orhideja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
:worshippy:
dal postoji netko na ovom forumu tko zna neka pitanja od prof. Lugarić?

neka od pitanja prof. lugarić na roku 15.01.08.:
- prirez
- budžet
- žalba
- izvanredna pravna sredstva (mene je pitala obnovu postupka)
- načini financiranja lokalnih jedinica
- subjektivno netto načelo
- inspekcijski nadzor
- ovrha
- porezne stope
- porezna prijava


- da se ne zavarate, pitanja izgledaju jednostavna, međutim prof. Lugarić dosta traži, treba dati detaljne odgovore, nisu dovoljne samo definicije, treba o pojedinom pitanju znati sve:luxhello::redface:
sretno svima!!!
 

Romanka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo još nekih pitanja od prof.Lugarić-paušalno oporezivanje,drugi dohodak,osobni odbitak ili neoporezivi dio dohotka direktna progresija(načela),kojem se načelu oporezuje porez na dodanu vrijednost,prebivalište,uobičajeno boravište,samostalna služba za drugostupanjski upravni postupak,prvostupanjsko i drugostupanjsko,imovinsko pravo,tužba ovrha,tehnika naplata poreza na dohodak,stvarnoostvareni dohodak,posredni porezi,prisilnost poreza,progresivne stope,godišnji obračun proračuna,izvori oporezivog dohotka,predmet oporezivanja kod pdv-a,faze izvršenja proračuna,izdaci dohotka od nesamostalnog rada,faze prevaljivanja poreza,kojoj fazi se javlja konačni platac poreza predmet oporezivanja kod pdv-a,porezna osnovica,nova faza-prvo princip oporezivanja,prirez

Može li mi neko reći kakva je prof.Cindori na ispitivanju,i možda neko zna neka pitanja:happy:

evo još nekih pitanja od prof.Lugarić-paušalno oporezivanje,drugi dohodak,osobni odbitak ili neoporezivi dio dohotka direktna progresija(načela),kojem se načelu oporezuje porez na dodanu vrijednost,prebivalište,uobičajeno boravište,samostalna služba za drugostupanjski upravni postupak,prvostupanjsko i drugostupanjsko,imovinsko pravo,tužba ovrha,tehnika naplata poreza na dohodak,stvarnoostvareni dohodak,posredni porezi,prisilnost poreza,progresivne stope,godišnji obračun proračuna,izvori oporezivog dohotka,predmet oporezivanja kod pdv-a,faze izvršenja proračuna,izdaci dohotka od nesamostalnog rada,faze prevaljivanja poreza,kojoj fazi se javlja konačni platac poreza predmet oporezivanja kod pdv-a,porezna osnovica,nova faza-prvo princip oporezivanja,prirez
 

Bekam

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo ja prosao kod Arbutine!!!!!!Pitao me je osnovicu kod pdv-a, dohodak od nesamostalnog rada,proracunsku 12-stinu,prvostupanjsko tijelo povodom zalbe koje su ovlasti,odgodu ovrhe, obvezna osiguranja i dobrovoljna mirovinska osiguranja ,sto je pretporez?.Nisam znao samo prvo pitanje i dao mi je 4!
 

babaroga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hej!!!
I ja sam isto prošla (kod Arbutine)!!!:laughing:
još uvijek ne mogu vjerovati!!!
pitao me: obveznik PDV-a, tehnike naplate poreza na dohodak, naplata poreza po odbitku, prvoprupanjsko tijelo i koje su ovlasti, koji je iznos propisan da bi obneznik PDV-a, pretporez, proračunske dvanaestine... više se ne mogu sjetiti..
koliko si još poslje ostao? da li je još netko prošao?
 

babaroga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hvala!
evo još sam se sjetila...
povremeni obveznici PDV-a, kada će se izmjeniti rješenje povodom žalbe
mislim da je to uglavnom sve:luxhello:
 

ema00

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
i ja sam prosla kod arbutine!!!!
nije bio zivcan, bio je ugodan i skroz ok!!!
pitao me-ponistavanje i ukidanje po pravu nadzora, obveznik pdv-a, proracunske dvanaestine, nacelo specijalizacije.
iz mog iskustva za arbutinu morate znati pdv, postupak, dohodak i nesto malo proracuna
 

heartburn

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam prošla u petak kod tereze i fakat je žena super, sve pita, ali ako jednom pročitaš sve znaš logički odgovorit, ja sam učila tjedan dana, i to ne svaki dan i prošla sam. pitala me: pdv, ovrha, inspekcijski nadzor, osobni odbitak, trebaju se znat oni dani, koliko dana prije se najavljuje ovrha i tako, te brojkice i kod žalbe, državni proračun, i godišnji državni proračun. i mislim da je to to. ja jesam učila kratko, al sam sama radila skripte 2 tjedna ranije i zadnji tjedan sam ih samo čitala. i učila sam iz knjiga a ne iz zakona. eto, žena fakat pomaže i pita svakog oko 15 - 20 minuta, a pali su oni koji fakat nisu ništa znali.pita sva poglavlja i bar od svakog nešto moraš znat.
 

marijamrn

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jedan od oblika financiranja ,ako predstavničko tijelo do kraja god. ne donese proračun za iduću godinu.proraćun tekuće god. se podjeli sa 12 te se dobiju dvanaestine .iznos od tri dvanaestine proračunski korisnici mogu trošiti u prva tri mjeseca iduće godine.predstavničko tjelo treba odnjeti proraćun do poćetka travnja.= proraćunske dvanaestine!
 

Domagoj83

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
evo par pitanja za one koji idu kod Mijatovića: porezna evazija, prevaljivanje poreza posebno bočno prevaljivanje, isporuke dobara i usluga u tuzemstvu, načelo zemlje odredišta, subvencije, dotacije, minimalna porena osnovica kod PDV, Porezno savjetništvo, doprinosi, proračun, proračunska 12..., ups malo više al dobro će doć nadam se, kad se jos sjetim nekih pitanja javim vam:wink5:
 

Domagoj83

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav,
Imam jedan problem. Rješavam pitanja za ispit pa sam zapela na minimalnoj osnovici kod pdv-a. Molim pomoć!!!

Minimalna porezna osnovica PDV-a primjenjuje se prilikom isporuke dobara i usluga ispod njihove tržišne vrijednosti,cijene
Sadrži troškove poduzetnika, primjenjuje se kod:
1.isporuke dobara i usluga članovima TD,
2.isporuke dobara i usluga poduzetnika fizičkim osobama iz privatnih razloga,
3.vlastitim zaposlenicima.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks