AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Europsko antidiskriminacijsko pravo

Slavica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispit je na prvom roku u lipnju izgledao ovako: svatko je putem edmodo-a dobio temu za obraditi u obliku eseja, dakle do 2000 rijeci. Moja tema bila je Diskriminacija na temelju etnicke pripadnosti s osvrtom na neki slucaj iz Bugarske (naveden je u temi tocan naziv presude). Rok za predaju eseja isto putem edmodo-a je 2 dana.
Profesorica je to procitala, odgovorila da smo svi prosli i u navedeno vrijeme smo isli upisati ocjene. Nije bilo usmenog, osim za one koji su zeljeli vecu ocjenu.
Sve pohvale za predavanja, profesoricu i nacin polaganja ispita.
Ako zanemarimo dolazak na predavanje skoro svaki ponedjeljak, svakako preporucam buducim studentima.
 

Ivana1611

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispit je na prvom roku u lipnju izgledao ovako: svatko je putem edmodo-a dobio temu za obraditi u obliku eseja, dakle do 2000 rijeci. Moja tema bila je Diskriminacija na temelju etnicke pripadnosti s osvrtom na neki slucaj iz Bugarske (naveden je u temi tocan naziv presude). Rok za predaju eseja isto putem edmodo-a je 2 dana.
Profesorica je to procitala, odgovorila da smo svi prosli i u navedeno vrijeme smo isli upisati ocjene. Nije bilo usmenog, osim za one koji su zeljeli vecu ocjenu.
Sve pohvale za predavanja, profesoricu i nacin polaganja ispita.
Ako zanemarimo dolazak na predavanje skoro svaki ponedjeljak, svakako preporucam buducim studentima.
imaš li možda primjer kako taj esej treba izgledati?
 

Povratnica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Izvanredni studenti trebaju skupiti barem 4 odlaska na predavanja s redovnima. Nama koji radimo s obzirom da su predavanja u 14 sati je to popriličan problem...
Osim tih predavanja s redovnima, predmet je ok. Dobite temu za esej isti se preda putem tog edmoda i ispit riješen. Dosta bezbolan predmet i preporučam ga budućim generacijama.
Što se tiče sadržaja eseja, dobijete temu, to je najčešće neka presuda Suda Eu,a kada je pročitate, vidjet ćete o kojoj se diskriminaciji radi i tako radite esej. Kako treba točno izgledati dobijete u uputama. Imate 5 točaka koje esej mora zadovoljiti. npr. koje su stranke, koji postupak, kratak tijek postupka, kakve zaključke je donio sud, povežete sa literaturom i iznesete svoje mišljenje... tipa toga... Ništa strašno i komplicirano.
 

josipajj

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo da malo osvježim temu. U ovom izbornom predmetu nema ispita, već se piše završni esej po jednoj od tema koje su se obrađivale tijekom semestra. Ove godine smo imali sva predavanja preko Merlina i online, te je nakon svakog predavanja bio postavljen forum sa pitanjima na koje smo trebali odgovoriti. Aktivnost na forumu je bila bitna ukoliko želite višu ocjenu, jer se iz eseja može dobiti samo po sebi maximalno trojka. Za esej dobijete temu i presudu koja se treba obraditi i imate 48h da ga predate. Nama je ove godine to bilo od 5.6. - 7.6.
Uglavnom, preporučam izborni, nemate ispit pa je automatski lakše, no ukoliko želite višu ocjenu trebate biti aktivni i zalagati se na nastavi. Nije bilo preteško napraviti taj esej, samo je bilo zahtjevno u smislu točaka koje smo na određeni način trebali obraditi.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks