AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Europsko antidiskriminacijsko pravo

Balerina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Predavanja ce se održavati utorkom u 17:30-19:00 ĆM, D3, za izvanredne i redovne studente.
Ispit iz ovog predmeta ce biti online (jedna velika pozitivna novost :) bravo za profu :)) u 2 termina za koje se dogovorimo. Na ispitu ce biti jedan esej i jedno hipotetsko pitanje.
Literatura je slijedeca:
1. S. Vasiljevic: Slicno i razlicito
2. članci u Zborniku radova: Perspektive antidiskriminacijskog prava:
- Potočnjak: Izuzeci i opravdanje i drugi članak; Koncepcije zabrane
- I. Gregurev: Diskriminacija trudnica
- T. Šimonović: Diskriminacija Roma
- S. Vasiljevic: Seksualno uznemiravanje i mobing

Također svu komunikaciju u vezi predmeta cemo obavljati preko edmodo.com (stranica poput facebook-a, ali za nastavu). Šifre za pristup stranici ce nam dodijeliti iduci puta. Na tu stranicu ce nam se slati svi materijali potrebni za nastavu, koji ce nam kasnije posluziti i za pripremu ispita. :)

Uglavnom, ja sam odusevljena tim modernim pristupom nastavi. Vasiljevic je rekla kako zeli lezeran pristup predemtu i da aktivno sudjelujemo kako bi cim vise naucili.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Svaka čast za inovacije, to je i prije bila katedra koja je težila drugačijim načinima polaganja ispita.
 

bett

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ovaj ispit smo svi polozili u 6.mj, komunicirali smo s profom preko edmoda i pisali ga doma, najbolji ispit ikad a gradivo prva liga
Fenomenalno. Hvala ti na odgovoru.:)
Znači na ispitu je esej i jedno hipotetsko pitanje, imate li neka pitanja koja su bila na ispitu?
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Fenomenalno. Hvala ti na odgovoru.:)
Znači na ispitu je esej i jedno hipotetsko pitanje, imate li neka pitanja koja su bila na ispitu?
Ispit je esej i 10 hipotetskih pitanja, od eseja znam da su bili povelja o temeljnim pravima eu i rasna diskriminacija i jos 8 ali nisam zapamtila
 

Tajanasch

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanje za izvanredne studente koji idu na predavanja. Jel vama odgovara to kako je zamisljena nastava, da imamo svaki utorak u trecem, cetvrtom i dio petog mjeseca? Ja sam racunala na onih par predavanja s rasporeda i ovo mi apsolutno nikako ne pase. Pa nismo mi bezveze izvanredni, a posao, a obitelj, a ucenje... Zanima me kako drugi "disu" i da li bi mogli za nas izvsnredne dogovoriti neki drugi aranzman s prof. Vasiljevic.
 

blueberry

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Meni nikako ne paše to kako si je profa zamislila. Ja sam izvanredni student i ne mogu toliko dolaziti na predavanja. Na ovih par u 3.mj. mogu, al ostalo mi ne paše. I ovo komuniciranje preko merlina ukoliko profa neče moći doći na predavanje..ne znam kak si je to zamislila..nezgodno mi je to zbog posla.Sve ovo više pogoduje redovnim studentima, a ne izvanrednima. Ne razumijem zašto imamo predavanja zajedno. Jeste uspjeli nabaviti AAI identitet? Nekako mi se čini sve prekomplicirano, pripreme za svako predavanje itd..
 

marais

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Nisam mogla doći prošli tjedan na prvo predavanje, a koliko vidim propustila sam svašta.
Može mi molim vas netko objasniti kako je zamišljena nastava za izvanredne studente ako ne vrijedi ono što piše u rasporedu (4 predavanja u ožujku)? Kakve pripreme za svako predavanje su potrebne?
i što je to aai identitet?
hvala :)
 

Katarina J

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ne mogu se upisati u kolegij, jel ima još netko takvih poteškoća ?

A na kolegij službeničkog prava sam se najnormalnije upisala, ne znam u čemu je stvar :D
 

fakin

Super Moderator
Nisam mogla doći prošli tjedan na prvo predavanje, a koliko vidim propustila sam svašta.
Može mi molim vas netko objasniti kako je zamišljena nastava za izvanredne studente ako ne vrijedi ono što piše u rasporedu (4 predavanja u ožujku)? Kakve pripreme za svako predavanje su potrebne?
i što je to aai identitet?
hvala :)
zar je teško izguglati?

AAI

samo dođeš kod sanje i kažeš da bi htjela svoj elektronički identitet, ona te pita ime i prezime i dođeš drugi dan po papir na kojem sve piše.
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Profesorica je zamislila da radimo preko Merlina. Za to ti treba Aai identitet. Tamo ce nam stavljati clanke, tekstove, materijale, filmice sa youtubea.
Ispit je online preko tog sustava.
Ocjenu cine 10% dolasci, 20% sudjelovanjd u nastavi (diskutiranje, izlaganja i slicno - zbog toga je potrebna priprema) i 70% pisani test.

Prof je zamislila da redovni i vanredni imaju skupa. Pitala je da li zele i vecina se izjasnila da zele. Rekla je da izvanredni dolaze koliko mogu.

Mislim da je to to!
U svakom slucaju bit ce posla al mislim da mi je to lakse nego nabubat 200 str napamet koje cu ionako drugi dan zaboravit.
 

Katarina J

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Imala sam nekih poteskoca sa upisom u kolegij, mislim da je bila neka tehnicka greska jer mi sustav oupce nije dao opciju da se upisem kao student u kolegij nego samo kao gost.. Uglavnom, obratila sam se profi i sad se mozemo normalno upisivati, ako neko ima takvu situaciju, da zna:)
 

ivera

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bok ljudi, nisam bila prosli put na predavanju. O cemu se pricalo i sto je profesorica rekla za sutra?
Hvala :)
 

Marinchy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Radili smo predrasude i stereotipe, prezentacija je objavljena na Merlinu.
Sutra će nekoliko kolegica imati kratko "izlaganje" o slučajevima koje smo radili na 3. godini, na predmetu smjera - Pravo EU.
Ti slučajevi su vezani uz temu koju ćemo sutra imati na predavanju.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks