AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Europski upravni prostor i nacionalna uprava

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kakva su ono pitanja bila? Niti stignem pročitati niti razmisliti niti išta. Ne mogu vjerovati. Imam 3/10. Učio 2 tjedna, došao na kolokvij, ispao budala. Katastrofa. Zanima me prolaznost.
nisi jedini, ja čak tražila malo ranije s posla (jedva me pustili jer još nisu definirali rad o kuće, možda bude) da bih mogla pratiti predavanja, pripremala se i ispala budala. 2/10
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
e i mene. ja učila ove institucije EU ko budala, na kraju najviše pitanja iz ovih zadnjih 6 stranica o pravu EU for fuks sakes
Upravo tako. Agencifikacije kao da nema ništa drugo nego samo agencifikacije. Baš su mi one bitne
 

Matija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolovij je bio prestrašan...sramota..3/10..žali bože vremena i truda. Totalno ovaj kolokvij nije mjerilo znanja
Znam da im je u interesu da nas što manje prođe, ali ovo, baš ću joj reći u četvrtak na predavanju. Nije bilo 5 normalnih pitanja, 5 normalnih pitanja. Oni od 70 str. knjige napravili naučnu fantastiku. Nitko nije očekivao lagana pitanja, ali ovo...
 

calista

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Znam da im je u interesu da nas što manje prođe, ali ovo, baš ću joj reći u četvrtak na predavanju. Nije bilo 5 normalnih pitanja, 5 normalnih pitanja. Oni od 70 str. knjige napravili naučnu fantastiku. Nitko nije očekivao lagana pitanja, ali ovo...
[/QUOTEMatija
Uzas od pitanja, nije fer
 

Matija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
47/110 studenata je prošlo I. kolokvij.
Njih 30 je imalo 6 i više bodova, dok je njih 17 imalo 5 bodova. Sukladno "novoj odluci" od dne 30.11. ovoga puta je za prolaz bilo dovoljno i 5 bodova. Ovime što su pustili i ove s 5 bodova su samo dokazali da je kolokvij bio jedna velika KATASTROFA. Po staroj odluci, kolokvij bi prošlo 30/110 studenata. Čestitam svima, stvarno, ali složiti ćemo se da je žalosno da su ovakva pitanja mjerilo našeg znanja.
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja sam bila jedna od onih sretnika koja je imala 5 bodova i prosla samo zato jer su spustili bodovni prag. Slazem se s time da su pitanja bila apsolutna katastrofa, i imala sam toliko-koliko srece da su me potrefila pitanja koja sam znala malo bolje, ali ono kaj nisam znala, fakat nisam znala. Prolaznost na kolokviju je manja od 50%, i iskreno se ne sjecam da je na nekom kolokviju bila toliko niska prolaznost.
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel moze netko molim vas napisati ta famozna pitanja ako ih se sjeca?
Ne sjecam se svih pitanja, ali su otprilike ovako isla. Ako sam kojim slucajem neko pitanje krivo napisala, neka me kolege isprave i nadopune. :D
1. Kojim je ugovorom uvedena mogucnost suspenzije drzave članice iz postupka donosenja odluke?
2. U kojim postupcima imenovanja ne sudjeluje Europski parlament?
3. nesto s prethodnim postupkom pred Sudom EU
4. tko je clan EESC (poslodavci i zaposlenici)
5. nadzor agencija
6. tko osniva agencije (Vijeće i Parlament uredbama)
7. u kojim postupcima imenovanja sudjeluje Parlament
8. Donesena je nekakva direktiva, no tijelo drzave clanice nije donijelo adekvatni zakonodavni okvir za njezinu primjenu - koje je nacelo prava EU prekrseno? (nacelo izravnog ucinka)
9. vrsta posebnog zakonodavnog postupka - moze li Vijece EU usvojiti prijedlog ako ga Parlament odbije? (radi se o postupku davanja suglasnosti)
10. Kako Komitologija pridonosi demokratskom deficitu
 

Matija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Za polaganje ispita redovnim putem, koje pravilo vrijedi:
1. str. 1-57, 70-154, 160-219, 236-279
ili
2. str. 1-154, 160-219, 236-279 ?

To su one silne Teorije, jel to isto ispituju ili ne?
Jer vidim da ovi koji idu polagati sad drugi kolokvij taj dio uopće ne moraju odgovarati, niti je on bio obuhvaćen prvim kolokvijem, a kao oni koji polažu redovni putem moraju znati i to. Na stranici piše jedno, a u infopaketu drugo. Zanima me koje je točno. Hvala ;)
 

Matija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Za polaganje ispita redovnim putem, koje pravilo vrijedi:
1. str. 1-57, 70-154, 160-219, 236-279
ili
2. str. 1-154, 160-219, 236-279 ?

To su one silne Teorije, jel to isto ispituju ili ne?
Jer vidim da ovi koji idu polagati sad drugi kolokvij taj dio uopće ne moraju odgovarati, niti je on bio obuhvaćen prvim kolokvijem, a kao oni koji polažu redovni putem moraju znati i to. Na stranici piše jedno, a u infopaketu drugo. Zanima me koje je točno. Hvala ;)
str. 57-70 nisu u ispitnoj literaturi. Jučer je ispravljeno u Infopaketu. Lp
 

PetraZG97

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Može li netko napisati pitanja s jučerašnjeg pismenog, ako se sjeca? Je li u pitanjima samo 1 točan odgovor ili može biti da ih je više?

I zanimaju me dojmovi s jučerašnjih i današnjih usmenih? Primijetila sam prema rezultatima pismenih od jesenskog roka pa do zimskog da puno ljudi pada na usmenom pa me zanima u čemu je caka?
Pitaju detaljno?
 

Matija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
16.2.2021. PISMENI (cijelo gradivo)

Ne sjećam se pitanja, ako netko zna što je tamo sve pisalo, neka napiše. Pitanje je bilo od 2-6 reda min., jedva si ga stigao pročitati i dati odgovor. S time da su pismeni od prof. Musa po meni puno zahtjevniji i teži od prof. Manojlović Toman. Jer sam iz drugog pokušaj kod prof. Musa prošao i drugi pismeni mi je bio puno teži, nego prvi kod prof. Manojlović Toman. Bilo je točno/netočno i više odgovora min 6 ponuđenih.

17.2.2021. USMENI (cijelo gradivo) prof. Musa nas troje je ispitivala 47 minuta (jedna cura pala, jedna dobila 3, ja 2)

PITANJA:
Načela Europske unije (nabrojati i odabrati jedno te objasniti), Upravna simplifikacija, CAF, RIA, TQM, Kvaliteta, Pravni akti, Europska komisija, Europsko vijeće, Europski parlament, Europski ombudsman, Razlika uredba-direktiva, Postupak pristupanja, proširenja sva objasniti, Bolja regulacija, Europski upravni prostor + načela, Demokratski deficit, Zakonodavni postupak, Javne konzultacije, Agencije, Europska kvaliteta javne uprave - kako se mijenjao pristup kvalitete kroz povijest?

Savjetovao bih da učite po pitanjima koja su na forum Skripta Dominho, ako se ne varam. Sretno! Nadam se da će vam ovo pomoći, barem malo.
 

ancica987

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam isla na rok u 9.mj prosle godine, pismeni smo svi prosli jer je stvarno bio lagan (jedan tocan odg, tocno/netocno ako se dobro sjecam). Usmeni sam odgovarala kod prof Lalic, stvarno super profesorica, pitala je iz svake lekcije po jedno pitanje, pomaze i pogledaj si pitanja s foruma (uglavnom ista pitanja pita i mislim da sam napisala gore svoja nakon ispita). Pismeni im je kao eliminacijski dio zato su sada malo tezi usmeni..
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
jel ima netko da je odgovarao samo drugi kolokvij sada u prvom ili drugom mjes.,jel detaljno ispituju,mislila sam prijaviti u 4 mj.al neznam toliko mi je glup ovaj dio gradiva,pa ako netko može reći što ispituju i koliko dugo treba za spremitii drugi dio,iz čega ste učili.hvala
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks