AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Brucoši

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

la_barbara

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hej ljudi! Evo ja sam upisala porezni sudij, pa vas molim vas za neke informacije o faksu jer sam totalno izgubljena! Ako smatrate da pitam gluposti, nemojte mi zamjeriti jer stvarno nemam pojma o faksu i načinu studiranja, a upis mi je bio blago rečeno traumatičan! Pročitala sam sve postove prije pa me zanima:

1) zar je faks tako težak da je nemoguće na vrijeme očistiti prvu godinu i normalno upisati drugu?
2) da li ležerno studirate ili se ubijate od učenja, tj. da li se prema vašoj procjeni mora puno učiti?
3) kojih prdmeta bi se trebala posebno paziti, tj. kojih profesora i za koje predmete treba zapeti u učenju?
4) gdje se održavaju ispiti, u Gundulićevoj, na pravnom faksu ili u nekoj trećoj zgradi?

Hvala unaprijed na odgovorima! Kad sve ovo pročitam hvata me panika od tog faksa! Da li ste i vi prošli isto kad ste se tek upisali? Nadam se nekim optimističnim odgovorima i da su profesori pristupačni i na usluzi, jer tete u referadi su bezobrazne! Ili sam ja naletila kad su imale PMS!

Još jednom hvala i pozzzz
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Hej ljudi! Evo ja sam upisala porezni sudij, pa vas molim vas za neke informacije o faksu jer sam totalno izgubljena! Ako smatrate da pitam gluposti, nemojte mi zamjeriti jer stvarno nemam pojma o faksu i načinu studiranja, a upis mi je bio blago rečeno traumatičan! Pročitala sam sve postove prije pa me zanima:

1) zar je faks tako težak da je nemoguće na vrijeme očistiti prvu godinu i normalno upisati drugu?
2) da li ležerno studirate ili se ubijate od učenja, tj. da li se prema vašoj procjeni mora puno učiti?
3) kojih prdmeta bi se trebala posebno paziti, tj. kojih profesora i za koje predmete treba zapeti u učenju?
4) gdje se održavaju ispiti, u Gundulićevoj, na pravnom faksu ili u nekoj trećoj zgradi?

Hvala unaprijed na odgovorima! Kad sve ovo pročitam hvata me panika od tog faksa! Da li ste i vi prošli isto kad ste se tek upisali? Nadam se nekim optimističnim odgovorima i da su profesori pristupačni i na usluzi, jer tete u referadi su bezobrazne! Ili sam ja naletila kad su imale PMS!

Još jednom hvala i pozzzz
Kolegice,

1) parcijala je ljepši izraz za pad godine, tj. bolje je upisati pad 1. godine nego parcijalu, pogotovo ako ti je ostalo puno ispita s prve godine;

2) iskreno, teško je dati godinu, treba stvarno sjesti, učiti i izlaziti na rokove (makar padneš, ali da vidiš kako stojiš sa znanjem i kako uopće ispit izgleda, iako će ti neki reći da to ne radiš jer gubiš samo rokove);

3) preporučam ti da učiš za kolokvije, jer se isplate;

4) izlazi na predrokove i ni pod koju cijenu nemoj odgađati izlaske na ispite;

5) nažicaj profesore da slušaš ispit, pogotovo građansko pravo, jer smo ja i moji kolege muku mučili s tim ispitom (knjiga ima 700 stranica :Eyecrazy:), ali i s ogranizacijom javne uprave u RH;

6) pogledaj topiće o predmetima s prve godine, negdje su napisana i pitanja koja se vrte po rokovima, makar ih stalno mijenjaju;

7) ispiti se održavaju tamo gdje ti piše na listi za ispit, koja je uvijek izvješen na oglasnoj ploči (npr. uvod u ekonomiju se piše u glavnoj zgradi pravnog faksa na TMT 14; ustavno i građansko pravo u zgradi pravnog faksa na TMT 3; bankarstvo i računovodstvo većinom na našem faksu, ali se može dogoditi da je usmeni iz računovodstva na ekonomiji; javne financije i porezno pravo u zgradi pravnog faksa na Gornjem gradu, Ćirilometodska 4; upravno pravo se nekad piše na našem faksu, a nekad u ĆM 4, no usmeni je uvijek na Gornjem gradu; organizacija javne uprave se uvijek piše na našem faksu, a usmeni je u ĆM 4; engleski I. i II. su uvijek u Gundulićevoj, na katu u kabinetu profesorice!

8) iz bankarstva se piše seminarska radnja, koja je uvjet za kolokvij, prof. će vam dati popis tema i upute za pisanje;

Mislim da je to to! I da, tete u referadi nisu uvijek zločeste, isto vrijedi i za profesore! Sve se može dogovoriti, samo treba imati dobar pristup i strpljenja :D
 

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Evo ja sam upisala porezni sudij pa vas molim vas za neke informacije o faksu jer sam totalno izgubljena!
Nema potrebe za panikom kolegice, jer ćeš većinu informacija o studiju pronaći ovdje na forumu ili u "Vodiču za porezni studij", koji možeš kupiti u skriptarnici pravnog faksa!

Ako smatrate da pitam gluposti nemojte mi zamjeriti jer stvarno nemam pojma o faksu i načinu studiranja, a upis mi je bio blago rečeno traumatičan! Dobila sam dojam da tu ne znaš ko pije, a ko plaća i da je sve u kaosu!
Nitko ti neće zamjeriti na pitanjima, kolege su uvijek spremne pomoći, jer znaš kako kaže ona narodna poslovica "Nema glupih pitanja, već samo glupih odgovora". Prema tome, kao što rekoh, saznat ćeš sve što te zanima!

Pa krenimo ispočetka, na I. godini ima 11 ispita koji ukupno nose 60 ECTS bodova. Porezni studij je usklađen s Bolonjskim procesom i zasad još traje 2 godine. Postoje neke naznake da će uskoro biti uvedena 3 godina!

Za upis u II. godinu potrebno je skupiti 50 ECTS bodova, što znači da iz prve godine u drugu možeš prenijeti onoliko predmeta čiji ukupni zbroj ne prelazi 10 ECTS bodova. No, prije nego što ne položiš sve prenijete ispita, ne možeš polagati predmete s druge godine, iako ih odslušaš i dobiješ potpise!

Pad i parcijala su formalno isto. Dakle, i u jednom i u drugom slučaju vodi se da si pala I. godinu (dobiješ žig u index "PONOVNO UPISAN/A"), samo je razlika u tome što kod pada opet upisuješ sve predmete s I. god. koje nisu položila, dok je za tzv. parcijalu, tj. parcijalni upis druge godine potrebno skupiti barem 32 ECTS bodova, te u tom slučaju student ima pravo upisati toliko predmeta iz zimskog semestra II. godine čiji zbroj ne prelazi 28, jer opet ukupni iznos bodova po predmetima mora biti 60 ECTS!

1) zar je faks tako težak da je nemoguće na vrijeme očistiti prvu godinu i normalno upisati drugu?!
2) da li ležerno studirate ili se ubijate od učenja, tj. da li se prema vašoj procjeni mora puno učiti?
Iskreno, porezni studij je težak i treba puno učiti! Sama činjenica da u I. god. ima 11 ispita (i to ne bilo kakvih, već sve su to ispiti sa prava i ekonomije), govori dosta! Najbolje je početi učiti odmah u 10 mj. i obavezno izlaziti na sve kolokvije koji se nude (i naravno položiti ih), jer si time UVELIKE olakšavate posao!

Suma sumarum, onaj tko se ubija od učenja upisuje 2 god., onaj koji ležno uči upisuje parcijalu, a onaj tko ništa ili vrlo malo uči upisuje pad!

3) kojih prdmeta bi se trebala posebno paziti, tj. kojih profesora i za koje predmete treba zapeti u učenju?
Svi predmeti su teški na svoj način! Ponavljam, treba učiti sustavno od početka! I u zimskom i u ljetnom semestru ima zeznutih predmeta, pogotovo zato jer su sve to mahom predmeti koji se na pravnom i ekonomskom fakultetu slušaju na 3 ili 4 god. studija! Profesora se ne treba bojati, nisu bauk, uostalom upoznat ćeš ih sve na predavanjima!

Za sve predmete treba dosta učiti! Čak ni Engleski I. i II. nisu banalni!

4) gdje se održavaju ispiti, u Gundulićevoj, na pravnom faksu ili u nekoj trećoj zgradi? (negdje sam pročitala da to sve zna biti pomiješano);
Ispiti se održavaju ovisno o tome gdje je katedra dotičnog predmeta i da li se radi o pismenom ili usmenom ispitu, no manje više u Gundulićevoj, u zgradama pravnog fakulteta (Trg Maršala Tita 3 ili 14, Ćirilometodska 4), dok se ekonomski predmeti ponekad znaju polagati na ekonomskom faksu na Kenedijevom trgu. Nemoj se time opterećivati jer ti mjesto i vrijeme održavanja ispita uvijek piše na ispitnoj listi na oglasnoj ploči u Gundulićevoj (prva lijevo kad uđeš na glavna vrata)!

Ako te još nešto zanima, prolistaj prvo forum jer možda nađeš odgovor, a ako ga nema postavi ga na ovaj topić! Razlog je da se više puta ne postavlja isto pitanje! :wink:

I da, svi smo prošli isto! Don't worry!
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Evo jedan savjet za sve one koji su upisali porezni studij! Predložila bii vam da prvo riješavate one predmete koji imaju najviše ECTS bodova i da se primite knjige već prvog dana kao što su vam savjetovali kolege! Sretno svima!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Hej ljudi! Evo ja sam upisala porezni sudij, pa vas molim vas za neke informacije o faksu jer sam totalno izgubljena! Ako smatrate da pitam gluposti, nemojte mi zamjeriti jer stvarno nemam pojma o faksu i načinu studiranja, a upis mi je bio blago rečeno traumatičan! Pročitala sam sve postove prije pa me zanima:

1) zar je faks tako težak da je nemoguće na vrijeme očistiti prvu godinu i normalno upisati drugu?
2) da li ležerno studirate ili se ubijate od učenja, tj. da li se prema vašoj procjeni mora puno učiti?
3) kojih prdmeta bi se trebala posebno paziti, tj. kojih profesora i za koje predmete treba zapeti u učenju?
4) gdje se održavaju ispiti, u Gundulićevoj, na pravnom faksu ili u nekoj trećoj zgradi?

Hvala unaprijed na odgovorima! Kad sve ovo pročitam hvata me panika od tog faksa! Da li ste i vi prošli isto kad ste se tek upisali? Nadam se nekim optimističnim odgovorima i da su profesori pristupačni i na usluzi, jer tete u referadi su bezobrazne! Ili sam ja naletila kad su imale PMS!

Još jednom hvala i pozzzz
evo odgovora:
1) ako se mene pita faks je težak i većina studenata u drugu godinu prenese po dva ispita.a to je organizacija javne uprave i građansko pravo
2)ako učiš svakodnevno i ne skupljaš knjige na stolu :) nećeš imati problema.kolokvijem možeš rješiti računovodstvo,upravno,engleski 1,engleski 2
3)što se učenja tiče mislim da trebaš zapeti na građanskom pravu...za to treba dosta vremena,a ostalo se da savladati iz naših raznoraznih skriptica
4)neki ispiti se održavaju kod nas,neki na pravnom faksu(uvod u ekonomiju),neki na Gornjem gradu(porezno pravo,javne financije,upravno pravo) u Ćirilometodskoj ulici,a neki na ekonomskom faksu(računovodstvo 1)

slobodno pitaj!
 

the_rain

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

ne znam jel to pitanje već postavljeno al ipak...
znači, koji je semestar u 1.godini lakši za proć? 1. ili 2.? :confused2:
hvala :happy:
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

ne znam jel to pitanje već postavljeno al ipak...
znači, koji je semestar u 1.godini lakši za proć? 1. ili 2.? :confused2:
hvala :happy:
ah,ovisi...meni osobno je teška bila Organizacija javne uprave i Građansko pravo,a ostalo je ok...individualno je to...
 

pekto1200

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

može li netko staviti listu predmeta od najtežeg do najlakšeg, bas me zanima sta ce ko reci??
 

hrabri

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

može li netko staviti listu predmeta od najtežeg do najlakšeg, bas me zanima sta ce ko reci??
To je dosta subjektivno... neću pisati listu, već samo što mi je bilo teže za položiti.
Najteži s 1.g. je ispit iz građanskog, i to zbog veličine gradiva, a druge ispite s 1.g. sam više-manje olako dala.
Što se tiče 2. god. najtežim mi se trenutno čini računovodstvo 2 i to sam si sama kriva jer nisam išla na kolokvij.
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

zato građanasko treba ići slušati ;) pogotovo kod keglević ;)

meni je najteže bilo položiti org javne uprave u RH, pismene sam uvijek super napisala, al di je prof našla pitanja za usmeni, nemam pojma :D


s druge godine mislim da su svi predmeti za nijansu lakši ;)
ja sam zadnji ispit s prve godine dala početkom 9.mj prošle godine i sad mi je ostalo još samo 2 ispita s druge i nadam se da sam gotova do 30.9. :D
 

jekily

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

bok svima jucer sam upao na porezni smjer medju prvih 30 pa me zanima kada ce staviti obavijest za vrijeme upisa?!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

bok svima jucer sam upao na porezni smjer medju prvih 30 pa me zanima kada ce staviti obavijest za vrijeme upisa?!
a kak da mi to znamo?! svako jutro idi na faks i provjeravaj oglasnu ploču:tongue2:
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

bok svima jucer sam upao na porezni smjer medju prvih 30 pa me zanima kada ce staviti obavijest za vrijeme upisa?!
Jesi se uvalio... mi se svaki dan pitamo " šta je nama ovo trebalo"...

Btw, upisi su ti 9. i 10. srpnja... piše na stranici društvenog veleučilišta!
 

ksenchy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

imam pitanje, jel postoji linearno plaćanje na poreznom? nisam među prvih 30, malo mi je falilo... :)
 

jekily

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

ej bok svima prosli tjedan sam se upisao na porezni pa me zanima dal neko zna kad se moze doc po index?! dal pise na oglasnoj ploci il negdi jer na netu nema nista
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks