AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zapošljavanje nakon završetka Studija za javne uprave

Ivy

Admin
ovo me vec duze vrijeme muci mislim ajmo ljudi iskreno kaj mi mozemo radit nakon ovog faksa
mislim samo mijos treba da bezveze bacam sve ove godine (mislim nadam se da ne)
kuda bi eto mogla poslati moldu iliti cv te da budem ziher kada ce ga vidjeti da ce me odmah pozvati?
 

TINY

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ej...moja preporuka je da obavezno stavis svoj zivotopis na web portal Moj posao...to ti je dobra prilika za dalje...pogledaj tamo pod Moj prvi posao...ima dobrih stvari...
 

redone

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da...mene zanima ako položimo razliku i još +2 godine,šta dobivamo s tim? ako neko zna,koja nam se onda još radna mjesta otvaraju?
 

TINY

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kroz novi Zakon o sistematizaciji radnih mjesta/plaća trebalo bi nam se pružiti mogučnost da radimo kao stručni savjetnici sa višim pozicijama od običnih upravnih referenata/pravnika, i mislim da koeficijenti igraju ulogu...budemo vidli, ali bit je da ak ne ideš dalje...nemaš baš mogućnost napredovanja...
Zar želimo biti do kraja života/dok ne odemo u penziju obični državni/javni službenici koji crnče u nekom jadnom uredu za mizeriju....
 

Claire

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ovo me vec duze vrijeme muci mislim ajmo ljudi iskreno kaj mi mozemo radit nakon ovog faksa
mislim samo mijos treba da bezveze bacam sve ove godine (mislim nadam se da ne)
kuda bi eto mogla poslati moldu iliti cv te da budem ziher kada ce ga vidjeti da ce me odmah pozvati?
ništa pametno. sjediti u nekoj birokraciji za minimalac..:confused:
 

redone

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ivy,možeš nać posao bez problema,samo ovisi o tebi,šta ti odgovara.jbg,za početak je ok radit i za minimalac (mislim da trebamo odradit pripravnički...ili ne?)i naučit nešto,a ne odmah skočit visoko,pa propustit puno stvari iliti kako se kaže,nije bitno odredište već put do njega...;)
ako želiš neki primjer,ja znam jednu curu koja je 6 mj. nakon diplome našla posao u banci i ima solidnu plaću (bar za početak),a znam i jednu koja radi u arhivi,ali ne znam kolika joj je plaća.sve u svemu,i kad je precrno,vidiš i puno bijelih točaka,ne?:p
 

Ivy

Admin
ma glavno da sam se ja trgnula i pocela uciti daleko sam od diplome
mislila sam svasta
a sada znam da je to svasta primi se knjige i kreni;) naprijed i tako dalje sve dok ne dobijes ne bas prvu placu ali placu u svoj sluzbi;)
 

Miklja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
U Narodnim Novinama 77/07(od 25. srpnja) objavljena je Uredba o klasifikaciji radnih mjesta u državnoj službi.

U toj Uredbi radna mjesta su podijeljena u 3 kategorije:

a) radna mjesta rukovodećih državnih službenika
b) radna mjesta viših državnih službenika
c) radna mjesta nižih državnih službenika

Kategorija radnih mjesta viših državnih službenika se dalje dijeli:

1. glavni savjetnik
2. viši savjetnik - specijalist
3. viši savjetnik
4. savjetnik
5. viši stručni suradnik.

Formalni uvjeti za višeg stručnoga suradnika su: VSS najmanje 1 god. radnog iskustva ili stupanj prvostupnika ili stupanj stručnog prvostupnika i najmanje 4 godine radnog iskustva na odgovarajućim poslovima.

Najkasnije do 1. ožujka 2008. godine državna tijela moraju uskladiti svoje pravilnike o unutarnjem redu sukladno sa ovom Uredbom.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Očiti pomak u odnosu na sadašnju situaciju u kojoj smo sa upravnim studijem formalno mogli samo do mjesta višega referenta, koji se nalazi na vertikalnoj ljestvici 2 razine ispod(viši referent/stručni suradnik/viši stručni suradnik).

Međutim još uvijek se nalazimo u podređenom položaju u odnosu na pravnike, jer njima je potrebna samo 1 godina iskustva u odnosu na naše 4.

Na temelju kojih kriterija je tako odlučeno, ostaje otvoreno pitanje.
 

Miklja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kao vježbenici stručne spreme prvostupnika možemo se zaposliti na mjesto stručnog suradnika.

Osnovni koeficijent za radno mjesto stručnoga suradnika, u državnoj službi je 1.15, što znači da je bruto plaća 5750,00kn odnosno da neto iznosi 4069,00kn.
 

_Maca_

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dobar je pomak.al to što smo podređeni u odnosu na pravnike je više nego tužno...! nadan se da će se situacija prominit nabolje kad nan uvedu magisterij.i kad uđemo u uniju,jer 90 posto njihovog prava se odnosi na upravno pravo.
miklja,fala na informacijama.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Miklja je zasluzio sve pohvale, ovakav iscrpan pregled zakonodavstva,tj., podzakonskih propisa...
Samo je veliko pitanje gdje steći radni staž u struci, jer ako radis sa SSS 100 g.nema efekta.
Ljudi nemojte prihvaćati posao sa SSS jer prijelaza na VŠS ili prvostupnika NEMA...:mad::mad:
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
imali smo danas na ispitu vremena (puuuuno vremena)
pa smo se nekaj zapričali svi skup..
ljudi koji studiraju na ovom faksu (barem dio njih) duboko
su razočarani što su upisali baš dvz..
ne vide nikakvu budućnost u tome.. još manje se nadaju
zaposlenju u javnoj upravi jer, kako kažu,
pravnici će nas sve preteći, oni imaju veće šanse..

ja kažem tko nije zadovoljan.. neka traži bolje, ali
ipak, kad su već upisali i dogurali do ovdje gdje jesu,
zbog čega odustati? diploma je diploma..
a ako je čovjek sposoban i vjeruje u sebe naći će posao
pa makar se morao postaviti na trepavice..

opet, s druge strane, možda jednoga dana i dvz stane
rame uz rame pravnom faksu..
zvuči kao sf, ali.. ipak, nadajmo se.. :D
 

Petrica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
haj ljudi
ja sam diplomirala prošle godine i nakon 3 mjeseca se zaposlila u državnoj upravi, radim kao vježbenik (sa višom) za tri tisuće kuna, još par mjeseci do polaganja stručnog ispiti, al onda će mi bit 3700 + prijevoz (koji je 550 kuna) tako da sam kaj se tiče plaće zadovoljna. Ipak mi nadoknade cijeli prijevoz što i nije slučaj u svim tijelima državne uprave, kako sam čula. Netko je tu gore stavio da onaj ko radi u pisarnici ima 3500 kuna plaću. Ne znam gdje to, al kod nas ne, već ima plaću 3000 kuna.
Uostalom, državni službenici dobivaju regres, božićnicu, jubilarne nagrade (svakih pet godina rada u državnoj službi), darove za djecu.
Nemojte bit pesimistični kaj se tiče plaće jer je u pripremi Zakon o plaćama, a već je i donijeta nova uredba o klasifikaciji radnih mjesta u državnoj službi kao i uredba o načinima napredovanja državnih službenika. Kako ljudi kažu, državna uprava ide na bolje.
Htjela bih upisati razliku po bologni. Teta u referadi mi nije znala reći kad će biti upisi, al zato sam mailala prof. Marčetić koja mi je rekla da će upisi biti u desetom ili jedanaestom mjesecu.
Inače prema Zakonu o plaćama će upravni bolonjci imati veću plaću od ovih koji su završili po starom programu, što se očituje iz već donesene nove Uredbe o klasifikaciji radnih mjesta u državnoj službi.
Nemojte bit pesimistični kaj se tiče traženja posla, jer je prije nekih tjedan dana ministarstvo financija raspisalo natječaj u kojem piše da primaju 50 vježbenika, više stručne spreme i to upravne!!!



Još sam samo zaboravila reć da mi je super na poslu - na pauzi sam uvijek više od pola sata, radno vrijeme mi je klizno (od pol 8 do pol 9), al uvijek mogu otići ranije doma jer putujem, žene koje tu rade a imaju malu djecu redovito kasne na posao jer ih ujutro vode u vrtić. Provlačimo kartice, al niko to ne gleda. Kad god netko treba slobodno uopće nema problema. I razumna zakašnjenja se toleriraju. O bolovanjima da ne pričam. I kaj je najbolje, jednog frajera su već par puta slali na službenički sud da ga otpuste al nikak. Poanta: stvarno se morate potruditi da u državnoj upravi dobijete otkaz!!
 

Aenima

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pa... Kad smo već kod toga, i moja mama je naše struke. Odmah se zaposlila na veterinarskom fakultetu, u administraciji. No našla bolji posao, koji danas radi.
Znam i jednu osobu koja je završila DVZ i ima posao sa vrlo zgodnom plaćom.
Situacija nije bajna kao što ništa nigdje u svijetu nije savršeno, ali kad čitam vaše komentare poludim na to koliko dramatizirate.
Ukoliko vam je studij nezanimljiv i ne vidite svoju budućnost u njemu, odustanite i ne davite druge.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks