AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zapošljavanje nakon završetka Studija za javne uprave

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
haj ljudi
ja sam diplomirala prošle godine i nakon 3 mjeseca se zaposlila u državnoj upravi, radim kao vježbenik (sa višom) za tri tisuće kuna, još par mjeseci do polaganja stručnog ispiti, al onda će mi bit 3700 + prijevoz (koji je 550 kuna) tako da sam kaj se tiče plaće zadovoljna. Ipak mi nadoknade cijeli prijevoz što i nije slučaj u svim tijelima državne uprave, kako sam čula. Netko je tu gore stavio da onaj ko radi u pisarnici ima 3500 kuna plaću. Ne znam gdje to, al kod nas ne, već ima plaću 3000 kuna.
Uostalom, državni službenici dobivaju regres, božićnicu, jubilarne nagrade (svakih pet godina rada u državnoj službi), darove za djecu.
Nemojte bit pesimistični kaj se tiče plaće jer je u pripremi Zakon o plaćama, a već je i donijeta nova uredba o klasifikaciji radnih mjesta u državnoj službi kao i uredba o načinima napredovanja državnih službenika. Kako ljudi kažu, državna uprava ide na bolje.
Htjela bih upisati razliku po bologni. Teta u referadi mi nije znala reći kad će biti upisi, al zato sam mailala prof. Marčetić koja mi je rekla da će upisi biti u desetom ili jedanaestom mjesecu.
Inače prema Zakonu o plaćama će upravni bolonjci imati veću plaću od ovih koji su završili po starom programu, što se očituje iz već donesene nove Uredbe o klasifikaciji radnih mjesta u državnoj službi.
Nemojte bit pesimistični kaj se tiče traženja posla, jer je prije nekih tjedan dana ministarstvo financija raspisalo natječaj u kojem piše da primaju 50 vježbenika, više stručne spreme i to upravne!!!



Još sam samo zaboravila reć da mi je super na poslu - na pauzi sam uvijek više od pola sata, radno vrijeme mi je klizno (od pol 8 do pol 9), al uvijek mogu otići ranije doma jer putujem, žene koje tu rade a imaju malu djecu redovito kasne na posao jer ih ujutro vode u vrtić. Provlačimo kartice, al niko to ne gleda. Kad god netko treba slobodno uopće nema problema. I razumna zakašnjenja se toleriraju. O bolovanjima da ne pričam. I kaj je najbolje, jednog frajera su već par puta slali na službenički sud da ga otpuste al nikak. Poanta: stvarno se morate potruditi da u državnoj upravi dobijete otkaz!!
Zadnji dio tvog posta govori sve o državnoj upravi, radim u upravi Grada Zagreba situacija je ista, možeš dobiti otkaz jedino ako ubiješ nekoga (a i to pod osobito otegotnim okolnostima).
Sve prednosti koje si navela, po prof. Marčetić i njezinom predmetu "Upravljanje ljudskim potencijalima i službeničko pravo"su uzrok katastrofalnog stanja u hrv. upravi što podržavam.
Ako se netko zapošljava da ide na bolovanje i kasni na posao, sve govori o njemu, nažalost i našoj upravi...
Sve što si navela o Uredbi i budućem Zakonu je u suprotnosti sa tvojim stavovima...
Carpe diem:smashfreakB:
 

Petrica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ma slažem se da je stanje u državnoj upravi koma i da su sve plaće po zaslugama. Al fućkaj ga sad! Sad se mogu doškolovat još malo po bologni. Otpočetka ne namjeravam počinjat, jer da sad idem upisivat prvi puta faks (znači nakon srednje škole) išla bih na prijemni na strojarstvo ili fer, pošto sam inače dosta fleksibilna...
kaj kad ti izađeš iz srednje nemaš pojma kuda ćeš, starci tjeraju "bilo kaj, samo da nekaj završiš", a tek na drugoj godini faksa se zapitaš "pa kaj ja radim tu, tako blizu burze rada??..."
 

TINY

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ma nije sve tako crno...
Vidite da su iznimke moguće...
a iznimke potvrđuju pravilo (mislim pravilo da nije sve tak crno)
 

Miklja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Situacija nije bajna kao što ništa nigdje u svijetu nije savršeno, ali kad čitam vaše komentare poludim na to koliko dramatizirate.
Ukoliko vam je studij nezanimljiv i ne vidite svoju budućnost u njemu, odustanite i ne davite druge.
Istu analogiju razmišljanja možemo primjeniti i u tvom slučaju; ne čitaj ovaj topic ako ti se ne sviđa što piše.

Ovaj topic nema edukativnu funkciju, već služi za offtopičarenje na topic: "Izbacite to iz sebe!"
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Svaka čast, kolega.
Budući stručni suradnik u Odjelu za kadrovske poslove središnjeg tijela državne uprave uvijek poentira u pravom trenutku...:luxhello:
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja mislim da svi trebamo dić neku bunu ili protestirat pred faksom,jer smo mi na upravi u nekoj poziciji di si svako uzima za pravo da nas svrstava kao da smo trinaesto prase.po čemu je jedan pravnik bolji od nas il bilo koji drugi faks (ne želim ovim nikoga vrijeđati)?mi se itekako krvavo namučimo dok to završimo.i ne želim više čuti neke pesimistične komentare na račun zaposlenja.ak hoćeš raditi posla ima.problem je u tome kaj je naša država takva kakva je i svi bi odma nakon kaj diplomiraju da ih postave za šefa i da imaju plaću 20 000 kuna.to baš nejde...
zato treba završit sve živo kaj se može i uzet stvar u svoje ruke pa da onda vidimo ko bu reko nekaj za upravu.:amen:
 

Nina :)

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja to rjesavam na svoj nacin. tko mi kaze nest protiv mog faksa stjeram ga u 3 p.m. :confused:
to je u slucaju da me jako nazivciraju.
pa im vise bas i ne pada na pamet pricat gluposti. :p
a u slucaju da mi se da biti razborita i smireno argumentirati svoja stajalista, onda to obavim na lijep nacin.
ak ne pali lijep, nastavlja se ona prva verzija. i tak.
ali uglavnom nema ni potrebe za takvim stvarima jer ljudi shvacaju da mi je tesko i da se ubijam i konstantno gubim zivce s tim ispitima :confused:
 

andreya

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
većina vas govori da je lako nać posao, što je i možda točno, samo kakav..naravno da je najviše vrata otvoreno ako se zapošljavaš kao sss...
mislim da bi svaki od nas tko završi faks volio bi radit u struci, samo tu su nam mogućnosti male. Jer većinom svi traže dipl. iur. a ne nas..
 

ups

Skype
Po meni je važno imati VSS, pa čak i VŠS. Znači imaš neki backgorund iza sebe. Sa SSS si običan "šljaker". Rad u struci je manje bitan.

Konkretno, poznajem osobu koja je završila ovaj faks, ne radi u struci, ali na račun stručne spreme i poznavanja jezika radi na poslu koji joj osigurava 9.800,00 kn netto. Poanta jest, da je imala SSS mogla bi samo sanjati o takvoj plaći i uvjetima rada.
 

TINY

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam osobono prijavljena sa SSS, ali imam dobar posao i ljudi me cijene i to mi je najvažnije da vide moje sposobnosti i nagrađuju to...
Bitno je imati volju i truditi se...svaki posao je iskustvo...
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nitko ne pljuje po veleučilištu, nego po mogućnosti za pronalazak posla...
Situacija u praksi sa zapošljavanjem upravnih pravnika je jeziva...
Iznimke uvijek postoje, no one samo potvrđuju pravilo...
Svima želim sreću da nađu posao u struci i to vrlo brzo...
Ako prihvatite posao sa SSS u državnoj ili lokalnoj upravi i odgulite vježbenički, za VŠS ili prvostupnika morate ponovo na natječaj i biti opet vježbenik, naravno, ako ste prethodno primljeni na neodređeno...
 

ups

Skype
Situacija u praksi sa zapošljavanjem upravnih pravnika je jeziva... Iznimke uvijek postoje, no one samo potvrđuju pravilo...
Svima želim sreću da nađu posao u struci i to vrlo brzo...
OK, no zašto bi se bilo nužno zaposliti u struci?
 
I

igor

Guest
Danas i sa faksom se teško zaposliti ako nemaš jako dobre veze u državnim ustanovama.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks