AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zabrana zapošljavanja u državnim službama

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pretpostavljam da je večina od vas čula, za nas upravne pravnike, prilično uznemirujuće i depresivne vijesti koje dolaze ovih danas iz vlade i sabora, a tiću se odluke o zabrani zapošljavanja u državnim službama. svemu tome je, naravno, kumovala ova sveopća kriza u državi i činjenica da je državni aparat ionako preglomazan... i večinom neučinkovit. i do sada su nam izgledi za zapošljavanje bili jako mali i neizvjesni, i baš kada smo pomislili da gore ne može biti, ispostavilo se da može...

primjerice, upravo sam sljedeći tjedan trebao ići na testiranje za vježbeničko mjesto, samo da bi mi maloprije stigao telegram da se testiranje "odgađa" i da ćemo o naknadnom datumu biti obavješteni. mogu se samo pitati zašto je do odgode došlo, ali naravno jasno je što mi prvo pada na pamet kao potencijalni razlog.

ovakva situacija bi navodno trebala potrajati samo do donošenja novog proračuna, iako bi i onda moglo biti neizvjesno kako i na koji način će uprava dalje funkcionirati... jer para se nema a teško je biti optimističan prema budućnosti.

:frustrating:
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pa kada ce poceti izlaziti kakvi natjecaji za pripravnike? nigdje nista nema, ako traze upravne pravnike onda obavezno pise i da je potrebno iskustvo od godine dana i polozen strucni a kako da ga polozimo kad ni nema natjecaja? kada vlada treba donjet taj proracun?u kojem mjesecu?
 

ELLA

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
budući da je jučer sabor donio proračun za 2010. godinu znači da se ukida zabrana zapošljavanja u državnim službama, ako se ne varam???
ajde, nadam se da će se sad pojaviti neki natječaji jer više stvarno nemogu doma sjediti...
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
budući da je jučer sabor donio proračun za 2010. godinu znači da se ukida zabrana zapošljavanja u državnim službama, ako se ne varam???
ajde, nadam se da će se sad pojaviti neki natječaji jer više stvarno nemogu doma sjediti...
Da, receno je dok se ne donese proracun, a valjda ce pocet sad izlazit...:wink5:
 

nixx

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da, receno je dok se ne donese proracun, a valjda ce pocet sad izlazit...:wink5:
Istina je da je zabrana ukinuta samim donošenjem proračuna za 2010. godinu, ali se nemojte nadati nekom boomu natječaja...Vjerojatno će više natječaja biti u kojima će se tražit iskustvo položen DI i slično...No, ukoliko krene specijalistički očekuju nas bolji dani...
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li je ova informacija da je zabrana zapošljavanja ukinuta provjerena i potvrđena?
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da, još samo jedna u nizu jako loših vijesti... zabrana zapošljavanja, usprkos donošenju državnog proračuna, i nadalje ostaje na snazi... za sve državne službe, osim u onim dijelovima koji se tiću poslova pristupanja europskoj zajednici.
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
stari mi je rekao da je jadranka kosor izjavila da bi zabrana zapošljavanja u državnim službama trebala trajati najduže do petog mjeseca ove godine...
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
stari mi je rekao da je jadranka kosor izjavila da bi zabrana zapošljavanja u državnim službama trebala trajati najduže do petog mjeseca ove godine...
riječi ti se pozlatile.
u suprotnom ću ispizdit doma, ne znam više kud da šaljem molbe i kaj da radim.
 

Tompa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
riječi ti se pozlatile.
u suprotnom ću ispizdit doma, ne znam više kud da šaljem molbe i kaj da radim.
Deprać traži asistenticu za svoj novi iluzionistički performans: Nestajanje Hrvatske narodne banke. Treba sam bit malo oskudnije odjeven, ne skidat osmijeh i žmirkat migicama ko da si kratkovidan (to ti ne bi trebo bit problem). Da te preporučim?
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel ima ko kakvih novosti oko ukidanja zabrane..kad bi se to trebalo otprilike dogoditi...
Ma ja to nista ne kuzim...zabrana je a izlaze natjecaji i zaposljavaju ljude...znaci za nesto vrijedi zabrana a za nesto ne? ili ocito vrijedi samo za nas pripravnike?
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ma ja to nista ne kuzim...zabrana je a izlaze natjecaji i zaposljavaju ljude...znaci za nesto vrijedi zabrana a za nesto ne? ili ocito vrijedi samo za nas pripravnike?
zabrana očito ne vrijedi za one koji imaju žnjoru.
koliko sam upućena ljudi se zaista zapošljavaju u državnoj upravi unatoč zabrani.
mi ostali si možemo nacrtati posao.
 

tomica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ma kakva zabrana...to su gluposti..tamo di postoji vec unaprijed određena osoba od strane nadležnih osoba kad se pojavi neki tukac ko naivno traži posao to ce ti rec-zabrana je u tijeku.
stalno se neko zapošljava samo što se vec mjesecima prije zna ko ce gdje..
mi koji nemamo radno iskustvo i nezaposleni smo ne možemo nac posao...a posao dobivaju ljudi koji vec negdje rade, pa kad se otvori neko mjesto samo se premjeste...
mah koma..
zabrana znaci-postoji neko vec, sta se raspituješ
 

zara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
živa istina,osjetila sam na svojoj koži.
ako nemaš neku vezu zaboravi posao u državnoj službi...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks