AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Organizacija javne uprave u RH

Anita1507

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Usmeni kod Tijane Vukojicic
Bila sam danas na usmenom kod nje.
Uslo nas je troje i prvo nam je dala test da ga pogledamo
Postavila je svakom 1pitanje i dala vremena da si razmislimo i zatim
smo odgovarali redom tko zeli prvi neka pocne
bila je dobra prolaznost .proslo je 6 osoba:grin:

pitanja sa danasnjeg usmenog su :)
odlucivanje gradana kao funkcionalno sredstvo politicke kontrole
sudjelovanje gradana
ogranicenje pravilima kao sredstvo politickog nadzora
reorganizacija
formalna organizacijaska struktura
neformalna org. Struktura
kooperativni sustav
glavni uzrok porasta upravnih org
inspekcijski nadzor
ostavka predsjednika vlade
grad?
Predstavnistvo gradana
Kada se raspisuje referendum
Ovlasti izvrsnog tijela

svakog je pitala po 4 pitanja,ako neznas postavi ti podpitanje,skroz je ok
 

RIA

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja od 18.02.
Sto je europski upravni prostor, načela i čimbenici oblikovanja?
Koje dvije velike skupine resora nastaju diferencijacijom uprave i koja je glavna razlika među njima te uzroci vertikalne diferencijacije i faktori ograničenja ver.diferencijacije?
Ljudi u upravi- 3. Gl.aspekta upravne službe i koji je temeljni kriterij za zapošljavanje, te platni sistem i koje uvjete mora ispuniti platni sistem?
Poslovi državne uprave, tko donosi provedbene propise,kako i kada?
Zakon o lik.i pod.samoupravi- funkcije predstavničkog tijela, i koja se tijela mogu osnivati u jed.lok i pod.samouprave.?
 

andre

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Iz koje skripte je najbolje učiti?

Da, bilo bi super kad bi sve bilo u jednoj skripti
Ima jedna skripta,i sve je u toj jednoj skripti,nas par je prošlo iz te skripte i to sa prilično dobrim ocjenama, ja osobno dobila sam četri,zakoni moraju posebno jer se stalno mijenjaju ali i zakoni se daju svesti na desetak strana jer uvijek samo traže osnovno iz zakona,a pod osnovno mislim da nemožeš izaći na ispit,a da neznaš što su uredbe i tko ih donosi,koje su upravne organizacije ,poslovi predstavničkog tijela itd.itd...a bilo je ljudi koji nisu znali navesti stvarno osnovne stvari.Sve u svemu ispit se mora baš naućiti,ruše i na usmenom ali evo na drugom roku u 2.mj ljudi su bili oduševljeni sa novim asistentom kako ispituje.
 

RIA

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Usmeni kod prof. Tijane Vukojicic-Tomic. :
Teritorijalna i funkcionalna decentralizacija,
Odlučivanje gradana,
Tendencija prema porastu uprave,
Tendencija ograničenja prisile ,
Birokratska vlast,
Akti vlade,
Ostali i stručni poslovi drz.uprave
 

malenadv

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ima jedna skripta,i sve je u toj jednoj skripti,nas par je prošlo iz te skripte i to sa prilično dobrim ocjenama, ja osobno dobila sam četri,zakoni moraju posebno jer se stalno mijenjaju ali i zakoni se daju svesti na desetak strana jer uvijek samo traže osnovno iz zakona,a pod osnovno mislim da nemožeš izaći na ispit,a da neznaš što su uredbe i tko ih donosi,koje su upravne organizacije ,poslovi predstavničkog tijela itd.itd...a bilo je ljudi koji nisu znali navesti stvarno osnovne stvari.Sve u svemu ispit se mora baš naućiti,ruše i na usmenom ali evo na drugom roku u 2.mj ljudi su bili oduševljeni sa novim asistentom kako ispituje.
Jel bi mogao poslati tu skriptu na mail? I napisat koja su to ključna pitanja iz zakona koja se moraju znat? :)
 

kat3

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Izvanredan sam student,uz faks i radim...zanima me koliko ste vi koji ste prosli odvojili vremena za ucenje? I iz cega je najbolje uciti?

Ima jedna skripta,i sve je u toj jednoj skripti,nas par je prošlo iz te skripte i to sa prilično dobrim ocjenama, ja osobno dobila sam četri,zakoni moraju posebno jer se stalno mijenjaju ali i zakoni se daju svesti na desetak strana jer uvijek samo traže osnovno iz zakona,a pod osnovno mislim da nemožeš izaći na ispit,a da neznaš što su uredbe i tko ih donosi,koje su upravne organizacije ,poslovi predstavničkog tijela itd.itd...a bilo je ljudi koji nisu znali navesti stvarno osnovne stvari.Sve u svemu ispit se mora baš naućiti,ruše i na usmenom ali evo na drugom roku u 2.mj ljudi su bili oduševljeni sa novim asistentom kako ispituje.

jel to skripta iz skriptarnice ili?
 

arijana990

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
To znaci da se i drugi mjesec pise po staroj literaturi? Trebaju prvo ispredavat po novoj da bi se mogi pisati ispiti po njoj
 

ivanarv

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nama su rekli da ovo ne ucimo iz skripti, ali cak i po knjizi mislim da je dva tjedna laganog ucenja sasvim okej, nije zahtjevan niti toliko opširan predmet
 

čokolada14

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nama su rekli da ovo ne ucimo iz skripti, ali cak i po knjizi mislim da je dva tjedna laganog ucenja sasvim okej, nije zahtjevan niti toliko opširan predmet
Varaš se imaš puno novih pojmova...i opsiran predmet je..većina ga ljudi do kraja studiranja "vuće" moj dobronamjeran savjet ti je da si uzmes vise vremena za to učiti i nije tako jednostavno ;)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks