AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Organizacija javne uprave u RH

Iffka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nova literatura je puno lakša i ne treba puno vremena kao prije da se nauči. znaći više nema zakona, ostavili su samo zakon o poreznoj. knjiga je samo jedna i to dijelovi knjige. stvarno samo osnove
 

Roxbro

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ta nova knjiga je ko da su je pisali nepismene osobe. Mnoge stvari koje su u njoj navedene nemaju smisla i ne mozes drugacije naucit nego da ucis napamet. Promjenile su se sve definicije, dodale nove definicije i stvari, u knjizi su zakoni bez poreznog zakona. Cak su i dodali neke stvari u zakone kojih opce u zakonima i nema.

Prosla literatura je po meni puno bolja.
 

patrik8

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mene zanima jel postoji kakva nova skripta koja je napravljena po novoj literaturi, tj po toj novoj knjizi? i ako ima gdje ju mogu naći? pliz help :/
 

Bovary1999

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
mene zanima jel postoji kakva nova skripta koja je napravljena po novoj literaturi, tj po toj novoj knjizi? i ako ima gdje ju mogu naći? pliz help :/
Ne postoji, a i da postoji, ne vrijedi učiti iz toga i izlaziti jer su male šanse da ćeš proći (i bez skripte su male šanse za prolaz, osim ako jako puno ne učiš literaturu). Tako da, skripta jedino ako imaš jako puno sreće, ali ne preporučam.

Nova literatura je upola smanjena, zakon je samo jedan i to polovica za naučiti, tako da ne vidim problem da se tih cca. 130 stranica ne nauči i odma ne prođe. Sretno!
 

Bovary1999

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav,

može li netko napisati koja je to nova literatura ? Hvala

1. Koprić I., Marčetić G., Musa A., Đulabić V., Lalić Novak G.; Upravna znanost - Javna uprava u suvremenom europskom kontekstu; Zagreb: Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu (2014), 1-13, 27-40, 45-49, 51-60, 64-72, 79-82, 90-93, 133-142, 142-154, 161-163, 177-193, 275-276, 280-284, 289-306, 307-312, 319-324, 345-350, 362-365

2. Zakon o poreznoj upravi, NN 148/13 (čl. 1-29, 48-54, 57, 75)

Inače, postoji nešto što se zove web stranica fakulteta
 

...ivana..

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
evo par pitanja iz nove literature sa roka 17.02.
što je javna uprava?
upravni sustavi?-objasnit
sto je korupcija?-vrste i objasnit
upravljanje ljudskim potencijalima?
Mislim da je bio neki nadzor?(mozda politički?)
lokalna samouprava?
To je ono cega se sjecam
 

anavoom

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel zna itko šta najviše ispituje Tijana Vukojičić Tomić ili Teo Giljević iz OJU? Hvalaaa :D
 

Vuja99

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pisemo sad 1. kolokvij iz ovog kolegija i mi smo navodno prva generacija koja ima kolokvije iz ovoga predmeta i rekli su nam da cemo imati 5 pitanja i svako pitanje ce imati jos 2 podpitanja, znaci ukupno 10 pitanja(iz svakog pitanja je moguce dobiti 0, 1 ili 2 boda, a potrebno je 6,5 za prolazak, uz to da ne smije biti više od 4 netočna odgovora). Iskreno ne znam sto ocekivati, a prema dosadasnjem iskustvu smatram da nema sanse da prodem ovaj kolokvij te da je jos manja sansa da prodem 1. rok.... ako bi netko mogao bilo kako pomoci i predloziti na koji nacin uciti, sto je vazno, a sto ne.... u lit. ima dosta detaljnih dijelova koje je nemoguce za naucit s razumijevanjem, jedino naštrebati... ne zelim se trgat od ucenja da bi na kolokviju dosao na skroz jednostavna i osnovna pitanja bez ulaska u dubinu...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks