AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javni odnosi u upravi

ivana1972

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav svima! Moj savjet vam je ovaj predmet položiti na način da pročitate knjigu i izradite prikaz pročitane knjige. Nikad lakše položen ispit! Imate vremena za pročitati knjigu, nema roka, bez presinga izradite "esej" i tjedan dana prije roka za ispit mailom pošaljete prof. Ona vam javi kad da dođete s indeksom po ocjenu. Sve informacije su vam na njihovoj katedri i možete sve dogovoriti sa prof. Petrom Đurman.
 

kristal131

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima li netko s novijim dojmovima? Ako sam dobro shvatila,možemo na usmeni ili napraviti prikaz knjige? Predavanja nisu obvezna?
 
Posljednje uređivanje:

Isadora

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav svima! Moj savjet vam je ovaj predmet položiti na način da pročitate knjigu i izradite prikaz pročitane knjige. Nikad lakše položen ispit! Imate vremena za pročitati knjigu, nema roka, bez presinga izradite "esej" i tjedan dana prije roka za ispit mailom pošaljete prof. Ona vam javi kad da dođete s indeksom po ocjenu. Sve informacije su vam na njihovoj katedri i možete sve dogovoriti sa prof. Petrom Đurman.
Ej, planiram to upisati, znaci stvarno je tako kako si napisala? Doduse citala sam na katedri uputsva za pisanje rada vezanog za ovaj predmet? Znaci postoje 2 opcije, ili rad ili usmeni? Hvala na odgovoru.
 

lauramatej

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li mi moze netko pomoci i reci koje clanke trebamo procitati i nauciti? tj iz cega se pripremamo za ovaj ispit? Posto je prof rekla da vise nema opcije pisanja eseja :/
[DOUBLEPOST=1494605039,1494604617][/DOUBLEPOST]Da li mi moze netko pomoci i reci koje clanke trebamo procitati i nauciti? tj iz cega se pripremamo za ovaj ispit? Posto je prof rekla da vise nema opcije pisanja eseja :/
 

babebibobu

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Položen ispit jucer kod prof. Đurman. Nista lakse. Sve je kao nekakav razgovor i ona je jako smirena i opustena. Na kraju te pita za misljenje o gradivu i ocjena u indeksu. Bez straha ekipa. Uzmite skriptu u Maserikovoj i to je to.Sretno!
[DOUBLEPOST=1498667176,1498667130][/DOUBLEPOST]Položen ispit jucer kod prof. Đurman. Nista lakse. Sve je kao nekakav razgovor i ona je jako smirena i opustena. Na kraju te pita za misljenje o gradivu i ocjena u indeksu. Bez straha ekipa. Uzmite skriptu u Maserikovoj i to je to. Sretno!
 

Claudia

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege ima li itko sa novijim dojmovima oko ovog predmeta? Težina, tj. zahtjevnost/opsežnost i sl? Bila bih zahvalna na svim informacijama. :)
 

fairyr

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
je li dovoljna skripta iz skriptarnice za polaganje ovog ispita?
[DOUBLEPOST=1557565125,1556539199][/DOUBLEPOST]ide li itko na ovaj predmet?
kada su potpisi?
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolege, moze friski dojmovi u vezi ovog kolegija? Cula sam da se gradivom nadovezuje na e-upravu pa ako bi mi netko i to mogao potvrditi :) inace koliko je opsiran predmet?
 

Caly

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Budući da nema baš informacija o ovom predmetu da podjelim svoje iskustvo od ove godine.
Oni koji su doalzili redovito na predavanja mogli su umjesto usmenog napraviti rad koji obrađuje neku temu javnih odnosa ili neko državno tijelo i slično, u kontekstu javnih odnosa. U bit posebnih uputa nije bilo. Svaki student je predložio ideju koja mu je djelovala zgodno za obrađivanje i profesorica bi se u pravilu složila, uz neku manju sugestiju tako da je tema rada i pristup temi dosta slobodan. Predavanja su bila čak i zanimljiva, profesorice sve tri super. U svakom slučaju, moja prepruka za odabir predmeta. Koliko mi se čini, ako neko odabere usmeni ispit, temelji bi bile prezentacije na merlinu. Eto, nadam se da sam nekom pomogla barem malo.
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ima netko iskustva s polaganjem ispita iz ovog predmeta? Nemam vremena za pisanje istrazivackog rada, tako da nemam druge opcije nego izaci na ispit bas. :confused:
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Budući da nema baš informacija o ovom predmetu da podjelim svoje iskustvo od ove godine.
Oni koji su doalzili redovito na predavanja mogli su umjesto usmenog napraviti rad koji obrađuje neku temu javnih odnosa ili neko državno tijelo i slično, u kontekstu javnih odnosa. U bit posebnih uputa nije bilo. Svaki student je predložio ideju koja mu je djelovala zgodno za obrađivanje i profesorica bi se u pravilu složila, uz neku manju sugestiju tako da je tema rada i pristup temi dosta slobodan. Predavanja su bila čak i zanimljiva, profesorice sve tri super. U svakom slučaju, moja prepruka za odabir predmeta. Koliko mi se čini, ako neko odabere usmeni ispit, temelji bi bile prezentacije na merlinu. Eto, nadam se da sam nekom pomogla barem malo.
Jel imas mozda te prezentacije? :)
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
S obzirom na to da nema baš puno informacija o ovome predmetu, nadam se da će moje iskustvo barem nekome pomoći.

Ovaj predmet možete riješiti na dva načina: a) pisanjem istraživačkog rada na određenu temu u kontekstu samog predmeta ili nešto srodno tome, ili b) putem usmenog ispita. Ja osobno nisam pisala istraživački rad jer nisam nikako imala vremena tome se posvetiti uz sav kaos koji sam imala kroz 4. i 5. mj., ali s obzirom na iskustva drugih kolega, većina je uspjela napisati svoj rad bez nekih većih poteškoća. U pravilu se s prof. Đurman (ona najviše drži predavanja, no mislim da uz nju još predaju i prof. Musa i prof. Vukojičić-Tomić) sve može dogovoriti i ona vas može eventualno usmjeriti glede teme rada i dati pokoji savjet.

Ja sam izašla na usmeni ispit za koji se nisam sad nešto pretjerano puno spremala, i čak sam dobro prošla s obzirom na to koliko sam malo zapravo učila (dobila sam 4 na kraju), no svakako bi preporučila maksimalno tjedan dana učenja nekakvim laganim tempom (ipak se radi o predmetu s katedre za upravnu znanost, tako da možete očekivati pomalo suhoparno gradivo, no gradivo za ovaj predmet je čak lako pamtljivo i možete svojim riječima objašnjavat). Mene je ispitivala prof. Đurman, te imam same pohvale za nju kao ispitivačicu i profesoricu + neće tražiti baš puno i možete svojim riječima odgovarat. Skupila sam sve istraživačke radove koji su navedeni pod obaveznom literaturom i pročitala ih jedanput, a drugi put sam išla pisati bilješke ih kojih sam na kraju učila (ispalo mi je oko 8 stranica sve skupa).

Moja preporuka za odabir izbornog predmeta, te vjerujem da nitko neće požaliti ako ga upiše. :):)
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks