AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

E-uprava

forum

<i>automatski bot</i>
E-uprava

Pojam i značajke e-uprave. Teorijska osnova razvoja e-uprave. Tehnološki, organizacijski, pravni, procesni aspekti (pretpostavke i posljedice) e-uprave. Organizacijska tehnologija u javnoj upravi – pojam, komponente, razvoj. Komunikacije u javnoj upravi. Ciljevi i posljedice primjene informatičke i komunikacijske tehnologije i tehnološke modernizacije uprave. Pravni okvir e-uprave. Ograničenja e-uprave. Pitanje pristupa. Ekonomski zahtjevi i posljedice e-uprave. Korištenje informacijske i komunikacijske tehnologije unutar uprave te između uprave i drugih tijela vlasti. E-uprava i građani. Pravo na pristup informacijama javnog sektora Zaštita privatnosti. E-participacija. E-uprava i privatni sektor. E-uprava na lokalnoj razini. Razvojna uloga e-usluga. Međunarodne organizacije i EU: promocija informacijskog društva i e-uprave. Mjerenje e-uprave: indikatori i ljestvice. E-uprava u Republici Hrvatskoj. Središnji državni ured za e-Hrvatsku i projekti informatizacije. Upravne reforme i e-uprava. Pravo na pristup informacijama javnog sektora u Hrvatskoj. Obrazovanje upravnog osoblja za korištenje IT. Analize slučaja u potrazi za najboljom praksom, prezentacija studija slučaja.

Obvezna literatura:
Musa, A. (2011) E-uprava. Zagreb: Institut za javnu upravu-u tisku.
Koprić, I. (1999) Struktura i komuniciranje u upravnim organizacijama. Zagreb: Pravni fakultet u
Zagrebu, str. 87-109, 118-124, 230-256.
Vlada Republike Hrvatske (2009) Strategija razvoja elektroničke uprave u RH, 2009-2012.
 

flor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moje današnje iskustvo:
Profesorica pita 3-4 ljudi. Mene je pitala
-evolucije koje su potaknule nastanak E- uprave ( 3 evolucije po Brownu)
i samo da nadopunim kolegice o komunikacijskim mrežama (definicija, obuhvat, vrste) i dala mi je 5 ;)

Kolegice je pitala -
što je E uprava, digitalna podjela, -
4 domene razvoja E uprave (po Brownu),-
nove vještine i odnosi kao treća značajka E uprave,
-pretpostavke za nastanak E uprave ( što država mora poduzeti da bi postigla uspjeh u uvođenju E-uprave)
-vrste diditalne podjele i opisati

Najviše se bazira na pitanjima iz ona dva članka al pita i iz knjige neke osnovne stvari. Nije škrta u ocjenjivanjima i uglavnom tako postavlja pitanja da pričaš. Ako baš zapnes onda zna potpitanja postavljati pa postaje sve teže al ak počneš opet dobro govoriti zna povećati baš ocjenu ;)

I obavezno je da se seminar koji nam je dala odradio i poslao joj, to smo morali do kraja svibnja uraditi, to utječe 20% na ocjenu kao pa se moglo birati da li želiš ili ne, a 20% je predavanje..Međutim kolega to nije bio uradio i nije mu dala da odgovara nego da naknadno pošalje...
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prošao sam ovaj ispit 26.6.,dobio sam 3.
Pitanja:
digitalna podjela
vrste digitalne podjele
evolucije prema Brownu
definicija tipičnog korisnika interneta
komunikacijski kanal,
komunikacijski subjekt,
poruka
Ispit nije težak,i nauči se za cirka tjedan dana učenja.
 

ch_smile

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
šta treba za ispit, rad/seminar ili na neka pitanja odgovorit? ispričavam se, ali stvarno ne znam šta treba za taj ispit...
 

flor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
šta treba za ispit, rad/seminar ili na neka pitanja odgovorit? ispričavam se, ali stvarno ne znam šta treba za taj ispit...
Treba izabrati neki grad, općinu ili županiju posjetiti njihovu službenu web stranici prema uputama (koje su na engleskom eventualne odg pisati na hr.) popuniti tabelu s oko 100 pitanja ( npr. o ažurnosti stranice, da li su na njoj dostupne mogućnosti sudjelovanja građana itd.)
 

MirelaM

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Obavezno ga je napisati i poslati do kraja 5 mjeseca, ili prije roka na koji misliš izići, ovisno da li si predmet odslušao ili ne. Ukoliko ga ne pošalješ, smanjuje ti ocjenu (npr, ukoliko si odgovorio za 2, snižava ti se ocjena na 1) ili nemaš mogućnosti odgovarati uopće.
 

mape5

Super Moderator
Jel tu tabelu s pitanjima sami trebamo sastaviti ili postoji neka šablona?
ako nisi prisustvovala predavanjima (kao ja), pošalji e-mali Petri Đurman da ti pošalje upitnik s još nekim uputama. To je sve na engleskom.

inače, ja sam taj ispit položila sad u 11. mjesecu. pitanja što je e-uprava, što je digitalna podjela i nešto kao razvoj e-uprave. Učenje, tjedan dana. Nije ništa teško. ;)
 

Ivana911

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ako nisi prisustvovala predavanjima (kao ja), pošalji e-mali Petri Đurman da ti pošalje upitnik s još nekim uputama. To je sve na engleskom.

inače, ja sam taj ispit položila sad u 11. mjesecu. pitanja što je e-uprava, što je digitalna podjela i nešto kao razvoj e-uprave. Učenje, tjedan dana. Nije ništa teško. ;)
mozes li mi molim te dati mail? Hvala :)
 

jelka21

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ako nisi prisustvovala predavanjima (kao ja), pošalji e-mali Petri Đurman da ti pošalje upitnik s još nekim uputama. To je sve na engleskom.

inače, ja sam taj ispit položila sad u 11. mjesecu. pitanja što je e-uprava, što je digitalna podjela i nešto kao razvoj e-uprave. Učenje, tjedan dana. Nije ništa teško. ;)
zadatak sam napravila, a sad iz kojih to točno članaka učiti? molim pomoć, gubim se u literaturi navedenoj na stranicama :O jel treba i zakone ?
  1. Zakon o pravu na pristup informacijama;
  2. Zakon o informacijskoj infrastrukturi;
unaprijed hvala :)
 

mape5

Super Moderator
dovoljne su ti one skripte koje su objavljene na katedri pod predmetom e-uprava.
A što se tiče popisa literature, onu knjigu od Koprića i tako nećeš naći u knjižnici jer postoji jedan primjerak koji se nalazi kod profesora :)
Onaj članak od Vrčeka to možeš skinuti sa interneta, objavljen je link, i još ima nešto čega nema na našem faksu, neki članak njihov.

I moja pitanja nisu izlazila iz okvira koja su tu napisana na forumu.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks