AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Doprinosi i izvanproračunski fondovi

forum

<i>automatski bot</i>
Doprinosi i izvanproračunski fondovi

Uvod – javni prihodi. Doprinosi. Doprinosi za socijalno osiguranje. Mjesto i uloga doprinosa u sustavu javnih prihoda u republici hrvatskoj. Temeljna obilježja sustava socijalnog osiguranja u republici hrvatskoj. Doprinosi kao instrument financiranja sustava socijalnog osiguranja. Izvanproračunski fondovi - fondovi socijalnog osiguranja.

Obvezna literatura:
Jelčić, B., Lončarić Horvat, O., Šimović, J., Arbutina H., (2008), Financijsko pravo i financijska znanost, Narodne novine, Zagreb – odabrana poglavlja
Šimović, J., Arbutina H., Mijatović, N., Rogić Lugarić, T., Cindori, S. (2010), Hrvatski fiskalni sustav, Narodne novine, Zagreb - odabrana poglavlja
Puljiz, V., Bežovan, G., Šućur, Z., Zrinščak S., (2005) Socijalna politika , Pravni fakultet, Zagreb, str. 169-266.
Zakon o doprinosima za obvezno osiguranje
Zakon o proračunu
Zakon o mirovinskom osiguranju
Zakon o obveznim i dobrovoljnim mirovinskim fondovima
Zakon o zdravstvenom osiguranju
Zakon o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Danas je bilo uvodno predavanje,pričalo se općenito o doprinosima.
Iz ove dvije knjige su potrebne samo pojedine stranice tj.poglavlja:
iz Financijskog prava:477-490 str.
558-561 str.
fiskalni sustav:335-344
493-498 str.
Ispit je usmeni.Biti će dva kolokvija ,uvjet za izlazak na kolokvij je biti barem na 50 % predavanja.Izvanredni mogu izlaziti na ispit.što se tiče zakona tu će trebati znati samo pojedine članke ali još će nam na predavanju reći o kojim člancima se radi.
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jasno da izvanredni mogu na ispit, a jel mogu na kolokvije ako ne dolaze na predavanja s redovnima?
 

monique91

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Izvanredni mogu izaći na kolokvije, ali moraju biti redovni na predavanjima (najmanje 50% tj. moraju imati najmanje 7 dolazaka). U literaturu ulazi i Zakon o doprinosima.
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Danas je bilo uvodno predavanje,pričalo se općenito o doprinosima.
Iz ove dvije knjige su potrebne samo pojedine stranice tj.poglavlja:
iz Financijskog prava:477-490 str.
558-561 str.
fiskalni sustav:335-344
493-498 str.
Ispit je usmeni.Biti će dva kolokvija ,uvjet za izlazak na kolokvij je biti barem na 50 % predavanja.Izvanredni mogu izlaziti na ispit.što se tiče zakona tu će trebati znati samo pojedine članke ali još će nam na predavanju reći o kojim člancima se radi.
Jel su te stranice samo za 1. kolokvij ili je to za cijeli ispit??
 

cmarija

Clouseau
Budući sam izvanredni student, danas sam zvala u referedu vezano za rokove i rok prijave koji se nalaze na stranicama studija, pa mi je rečeno da ti rokovi ne vrijede, nego će ispiti biti tek kada budu završena predavanja, znači od veljače. Kolokviji ostaju. Toliko o točnosti informacija na službenim stanicama Poreznog studija. PS molila sm da onda to isprave-izbrišu da nas ne dovode u zabludu
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može netko napisati do kuda se u knjigama uči za 1. kolokvij?
Na predavanjima za izvanredne studente nije (mislim) ništa rekla točno, već samo da pratimo Katedru za financijsko pravo i da će tamo objaviti potrebnu literaturu. Eto, ako netko zna neka napiše + kada je uopće kolokvij za izvanredne? Hvala!
 

jassa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Raspored kolokvija:

DOPRINOSI I IZVANPRORAČUNSKI FONDOVI - 12.12. 2013. U 17,00 SATI, DV. III i IV, ĆMT 4
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
OBAVIJEST STUDENTIMA POREZNOG STUDIJA/ PREDMET "DOPRINOSI I IZVANPRORAČUNSKI FONDOVI"

U GRADIVO PRVOG KOLOKVIJA IZ NASLOVNOG PREDMETA ULAZI SLJEDEĆE GRADIVO:

OBVEZNA LITERATURA:

- "FINANCIJSKO PRAVO I FINANCIJSKA ZNANOST" - STR. 477.- 490.; STR. 558. - 561.STR. 661. - 662.

- "HRVATSKI FISKALNI SUSTAV" - STR. 493.- 498.

- ZAKON O KOMUNALNOM GOSPODARSTVU (NN 36/95 - 94/13), ČL. 30. - 33.

- ZAKON O FINANCIRANJU VODNOG GOSPODARSTVA (NN 153/09 - 56/13) , ČL. 6. - 12.



DODATNA LITERATURA:

Šimović, J., Rogić Lugarić, T. (2012) KOMUNALNO GOSPODARSTVO I INSTRUMENTI NJEGOVOG FINANCIRANJA, Hrvatska i komparativna javna uprava, br. 2., Vol. 12
 

nota_bene

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Raspored kolokvija:

DOPRINOSI I IZVANPRORAČUNSKI FONDOVI - 12.12. 2013. U 17,00 SATI, DV. III i IV, ĆMT 4

Profesorica je rekla da bi se na dan kolokvija trebali organizirati redovni u jednu dvoranu a izvanredni u drugu...
 

nota_bene

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li je već neko kopirao ovu dodatnu literaturu: Šimović, J., Rogić Lugarić, T. (2012) KOMUNALNO GOSPODARSTVO I INSTRUMENTI NJEGOVOG FINANCIRANJA, Hrvatska i komparativna javna uprava, br. 2., Vol. 12 ?

Jel ima toga puno? :D
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
U literaturu za drugi kolokvij ulazi:

1. UdŽbenik hfs: Str 335 - 344 . I 468. - 480.

2. Zakon o doprinosima (nn 84/08- 148/13) - Čl. 1.- 6-.,8.,12.-18., 20.- 23. (st.1.), 209. (st.1.) , 225- 233.

3. Zakon o mirovinskom osiguranju (nn 102/98-133/13) - Čl. 1.- 4., 6., 127.-140.,146., 154.

4. Zakon o zdravstvenom osiguranju (nn 80/13 - 137/13) - Čl. 1., 3., 4., 72.(st.1) -74., 97.- 105., 116.,

dodatna literatura: Puljiz, v., beŽovan g., ŠuĆur, z., zrinŠČak, s.: Socijalna politika (str. 169. - 193.)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks