AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zdravstveno osiguranje

SPG

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zna li mozda netko kako funkcionira zdravstveno za izvanredne studente? Hvala :)
 

mannam

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Čitao sam da za zdravstveno treba podići "Potvrdu o duljini trajanja studentskih prava", e sad na stranici faksa nisam našao nikakav obrazac, Zna netko di se to podiže i što treba za to???
 

Tourniquet

jane doe.
Kako to ide ove godine za dopunsko osiguranje? Redovan sam student i dopunsko mi traje do kraja 10..jel treba nositi tamo samo potvrdu o redovnom studentu ili kako? Trebamo li ispuniti onaj obrazac sklapanje ugovora blabla
:wtf:
 

Marinchy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Čitao sam da za zdravstveno treba podići "Potvrdu o duljini trajanja studentskih prava", e sad na stranici faksa nisam našao nikakav obrazac, Zna netko di se to podiže i što treba za to???
U informatickoj dvorani, u glavnoj zgradi Pravnog fakulteta, TMT 14 ulogiras se na studomat i tamo u rubrici potvrde odaberes sto ti treba. Nadleznom studentu pokazes samo indeks i on to odmah isprinta i onda potvrdu nosis na HZZO.

Kako to ide ove godine za dopunsko osiguranje? Redovan sam student i dopunsko mi traje do kraja 10..jel treba nositi tamo samo potvrdu o redovnom studentu ili kako? Trebamo li ispuniti onaj obrazac sklapanje ugovora blabla
:wtf:
Samo potvrda, ne treba taj obrazac.
 

Ina18

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
zna li netko kada se prebacujemo sa redovnog na izvanredno studiranje sta treba napraviti da bi i dalje bili osigurani ?
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Danas sam namjeravao otići po index i printati potvrde za HZZO i ZET na tmt 14 kao i svaki put.
I slučajno sam na netu naletio na obavjesti/članke da redovni studenti zbog spajanja sa e-Maticom i HZZO-a i ZET-a više ne trebaju čekati u redovima i nositi potvrde, nego da obrazovne ustanove same šalju statusni info HZZO-u i ZET-u(za produljenje pokaza treba otići samo do nekog prodajnog mjesta i besplatno produljiti pokaz za ovu akad. god.).
Jel netko zna jel to funkcionira tako i jel to tak napravio?
 

marina24

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja sam zvala HZZO i rekli su da nista ne moramo nosit, ni za obvezno zdravstveno osiguranje niti za dopunsko. Pitala sam ga jel mi moze provjerit status i rekao mi je da je produzeno
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da, ja sam isto sada zvao pa se nitko ne javlja, budem kasnije ili sutra.
Išao sam na ono da si sam provjeriš i piše mi da imam osiguranje ali ne znam jel mi to još vrijedi ono staro od prošle ak.god. do 31.10. ili mi je već uneseno za novu godinu, ne piše tamo vrijeme trajanja prava :/
 

Nerea

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ako smo Izvanredni studenti i imamo 26god da li se moramo prijaviti na Zavod za zapošljavanje da bi imali pravo na Obvezno zdravstveno osiguranje ili postoji mogucnost ostvarivanja bez prijave na burzu?

Hvala
 

Nerea

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
To rješavaš u HZZO-u. Burza nema veze sa ZO.
Da, ali ako se prijavim na burzu onda se vodim kao nezaposlena i imam pravo na obvezno zdravstveno, a ako nisam na burzi onda svojevoljno uplacujem kao i za dopunsko
 

Aine

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da, ali ako se prijavim na burzu onda se vodim kao nezaposlena i imam pravo na obvezno zdravstveno, a ako nisam na burzi onda svojevoljno uplacujem kao i za dopunsko
Tocno tako.
 

Aine

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
To bi onda bilo otprilike 400kn/mj ?

Ima li tko iskustva iz prve ruke s tim, a da čita ovo?
E to ti ne znam.
Ja sam isto imala prije 3godine paniku s time, ali rijesila nekako. Ne pitaj kako, nelegalno je :D
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Da, ali ako se prijavim na burzu onda se vodim kao nezaposlena i imam pravo na obvezno zdravstveno, a ako nisam na burzi onda svojevoljno uplacujem kao i za dopunsko
Prijava na burzu (HZZ) nema veze sa statusom nezaposlenosti. Sve rješavaš u HZZO-u. Ako ne tražiš posao, čemu si komplicirati život prijavljivanjem na smiješni HZZ. Pa, čak i da si tražiš posao, nema se smisla prijaviti na burzu. Ne znam jesu li oni ikome našli posao. :)
 

fakin

Super Moderator
apsolutno se slažem. bio sam na burzi godinu dana i znam jedno 5, 6 ljudi koji su godinama bili na burzi s različitim obrazovanjima, ukupno su dobili ponuda za posao ili bar slanje na razgovor za posao točno - 0 (nula) puta.
 

Marianne

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da, ali ako se prijavim na burzu onda se vodim kao nezaposlena i imam pravo na obvezno zdravstveno, a ako nisam na burzi onda svojevoljno uplacujem kao i za dopunsko
odeš u HZZO i predaš obrazac za zdravstveno osiguranje, osigurana po osnovi kao nezaposlena osoba. ne moraš plaćati obavezno osiguranje, jedino dopunsko ako hoćeš. pravo na ostvarivanje obaveznog osiguranja nije uvjetovano prijavom na burzu (nekada je bilo, više nije). jedino ako se nisi prijavila u zadanom roku na HZZO pa si izgubila pravo na obavezno osiguranje - onda ponovno ostvaruješ pravo na obavezno osiguranje kada se zaposliš.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks