AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Uvod u javni menadžment

forum

<i>automatski bot</i>
Uvod u javni menadžment

Uvodno predavanje. Određivanje predmeta i područja javnog menadžmenta. Počeci menadžerskog pristupa javnom sektoru (Woodrow Wilson, Leonard White, Fredrick W. Taylor i drugi). Klasični menadžerski pristup: L. Gulick, Urwick; Chester Barnard, Mary Parker Follett. Racionalnost pristupa s naglaskom na procese odlučivanja: preskriptivni modeli odlučivanja; formalizirani modeli odlučivanja; heuristički modeli odlučivanja. Reforma javnog sektora kao dimenzija globalizacije. Klasifikacija modela reforme s obzirom na dominantni princip upravljanja i doktrine na kojima se temelje.
Privatizacija i tržište (analiza promjena u strukturama i procesima javne uprave te posljedice sa stanovišta distributivne pravde). Menadžment putem rezultata (MbyR); decentralizacija i devolucija; kompetitivni mehanizmi (analiza promjena u strukturama i procesima javne uprave te posljedice sa stanovišta distributivne pravde). Evaluacija rezultata koji se pojedinim modelom reforme postižu. Formiranje portfolia modela reformi javne uprave. Relevantnost menadžerskog modela reforme za hrvatski javni sektor.

Obvezna literatura:
Perko-Šeparović, Inge (2006) Izazovi javnog menadžmenta - dileme javne uprave, Golden marketing - Tehnička knjiga, Zagreb (odabrana poglavlja)
Perko-Šeparović, Inge (1975) Teorije organizacije, Školska knjiga, Zagreb, (odabrana poglavlja)
Perko Šeparović, Inge (2003) Paradoksi novog javnog menadžmenta, zbornik «Globalizacija i demokracija», zagreb: Fakultet političkih znanosti.
Pusić, Eugen (2002) Upravljanje u suvremenom društvu, Društveno veleučilište, Zagreb (odabrana poglavlja).
 

tomo84

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kakva su iskustva s ispita?

znači nitko nije bio na javnom menadžmentu?

jel postoje kakava pitanja
 

cmarija

Clouseau
Ja sam bila u 4. mjesecu, učila sam po nekakvoj skripti, koja je ovdje na forumu ( kao predmet smjera na "javnoj upravi" ) i onaj članak o transferu rizika. Po pitanjima, koja je pitao i druge, mislim da je to dovoljno za prolaz.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks