AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upis u drugu godinu studija

Bojana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel na poreznom studiju postoje neki ispiti na prvoj godini koji su uvjet za upis u drugu ili samo treba skupiti određeni broj ECTS bodova? Hvala :)
 

Floresita

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Organizacija javne uprave u RH

Jel na poreznom studiju postoje neki ispiti na prvoj godini koji su uvjet za upis u drugu ili samo treba skupiti određeni broj ECTS bodova? Hvala :)
Nema ispita koji su uvjet za upis 2 god., već treba skupiti određeni ECTS bodova - 50!
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Nema ispita koji su uvjet za upis 2 god., već treba skupiti određeni ECTS bodova - 50!
Zbog velikog broja ispita, na jesen obično vrlo malo studenata ima uvjet za upis u 2 god. (50 ECTS bodova), pa se peticijom traži spuštanje praga na 42 ECTS boda! Ako odobre, onda nešto više ljudi upiše 2 god. ili barem parcijalu, za koju u tom slučaju treba 31 bod! :kava:

Inače, bez testiranog indexa nema upisa u 2. god.!
 

lana89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Zar je tako loš postotak onih koji upišu drugu godinu? Može li mi netko objasniti u čemu je problem?! U nama studentima, jer očito ne učimo dovoljno ili? Koliko ima ljudi na drugoj godini?
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Zar je tako loš postotak onih koji upišu drugu godinu? Može li mi netko objasniti u čemu je problem?! U nama studentima, jer očito ne učimo dovoljno ili? Koliko ima ljudi na drugoj godini?
Vrlo malo, s time da je vrlo mali broj njih redovno upisao drugu godinu, a svi ostali parcijalu! Puno ih upiše pad!
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Molim da mi na odgovore samo oni koji su bili u istoj situaciji kao i ja sada! Prošle godine sam prvi puta upisala parcijalu, jer nisam imala dovoljno bodova za čistu drugu godinu! Međutim, sada sam skupila 50 ECTS bodova koliko je potrebno za upis 2., ali su mi još ostala dva ispita iz prve godine! Sad mi nije jasno da li ja i dalje redovno bez plaćanja upisujem 2. god. ili se moram prebaciti na izvanredne, budući da nisam dala sve ispite s I. godine? Čula sam da ako se dva puta upiše parcijala i još uvijek ne polože svi ispiti, da se tek onda prebacuje na izvanredne?! Molim Vas da mi netko što hitnije odgovori!
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Molim da mi na odgovore samo oni koji su bili u istoj situaciji kao i ja sada! Prošle godine sam prvi puta upisala parcijalu, jer nisam imala dovoljno bodova za čistu drugu godinu! Međutim, sada sam skupila 50 ECTS bodova koliko je potrebno za upis 2., ali su mi još ostala dva ispita iz prve godine! Sad mi nije jasno da li ja i dalje redovno bez plaćanja upisujem 2. god. ili se moram prebaciti na izvanredne, budući da nisam dala sve ispite s I. godine? Čula sam da ako se dva puta upiše parcijala i još uvijek ne polože svi ispiti, da se tek onda prebacuje na izvanredne?! Molim Vas da mi netko što hitnije odgovori!
Ja ne spadam u krug osoba od kojih tražiš odgovor, ali dat ću ti primjer svojih kolega:

2005/06. upis 1. godine;
2006/07. upis parcijale;
2007/08. upis 2. godine (bez obzira na to što su ostali neki ispiti s 1. godine);
2008/09. upisuju apsolventsku redovno, ali se plaća 1950 kn!

3 godine studiranja idu na teret ministarsva ili uz plaćanje, dakle redovito!
 

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Molim da mi na odgovore samo oni koji su bili u istoj situaciji kao i ja sada! Prošle godine sam prvi puta upisala parcijalu, jer nisam imala dovoljno bodova za čistu drugu godinu! Međutim, sada sam skupila 50 ECTS bodova koliko je potrebno za upis 2., ali su mi još ostala dva ispita iz prve godine! Sad mi nije jasno da li ja i dalje redovno bez plaćanja upisujem 2. god. ili se moram prebaciti na izvanredne, budući da nisam dala sve ispite s I. godine? Čula sam da ako se dva puta upiše parcijala i još uvijek ne polože svi ispiti, da se tek onda prebacuje na izvanredne?! Molim Vas da mi netko što hitnije odgovori!
Pretpostavljam da si faks upisala 2006/07., ako si 2007/08 prvi put upisala parcijalu druge!

S obzirom da imaš dovoljno bodova za redovni upis 2 godine, ostaješ redoviti student, ali ne možeš polagati ništa s druge godine dok ne očistiš ta dva ispita koja su ti ostala s prve! Ukoliko si bez plaćanja, ne plaćaš ništa osim upisnine, a ako si uz osobne potrebe plaćaš normalno cijeli iznos godine!

Na izvanredne se mora prebaciti samo ako se 2 puta padne ista godina (uključujući i parcijalu, koja je u biti pad)!
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Da li mogu izaći na dekanski rok ako prije njega upišem godinu? Da li moram imati sve potpise iz kolegija koje sam upisala na parcijali ili mi je samo bitno da kod upisa cijele 2.godine imam sve potpise iz prve! Fale mi dva potpisa iz druge i ne znam da li se kod upisa 2. godine gleda moja parcijalu ili samo prva godinu? Ako netko zna nek mi odgovori, molim Vas!
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Da li ja mogu izaći na dekanski rok ako prije njega upišem godinu??
Možeš!

Da li mogu izaći na dekanski rok ako prije njega upišem godinu? Da li moram imati sve potpise iz kolegija koje sam upisala na parcijali ili mi je samo bitno da kod upisa cijele 2.godine imam sve potpise iz prve! Fale mi dva potpisa iz druge i ne znam da li se kod upisa 2. godine gleda moja parcijalu ili samo prva godinu? Ako netko zna nek mi odgovori, molim Vas!
Mislim da ti trebaju potpisi iz svih predmeta koje si upisala na parcijali!
 

Oraščić

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Da li za upis 2.godine treba, osim sistematskog, dobiti žig i od zubara u index?!
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Jedna informacija: ako se redovno upisuje druga godina ne trebate upisivati kolegije koji su vam ostali iz prve godine! Samo oni koji upisuju parcijalu, odnosno pad, upisuju predmete koji su im ostali!
 

anavi23

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Da, ne trebate upisivati predmete koji su vam ostali iz prve godine, jer sam ja prilikom upisivanja u drugu godinu pitala referenticu!

A najgore od svega je što ako si redovno upisao 2 godinu, moraš prvo dati ispite koji su ostali s prve godine, pa tek onda one s druge godine! Ja sam mislila da se to samo odnosi na one koji su upisali parcijalu, kvragu! :sad:
 

sssandra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

To znači da se predmeti iz prve godine, koje nisi riješio, moraju položiti prije nego se počnu riješavati oni iz druge godine?! Znači li to da se ne može izaći ni na kolokvije dok se sve ne riješe predmeti s prve godine ili? Ako može mala pomoć od nekog tko zna!
 

Ivy

Admin
Re: Porezni studij

Možeš izlaziti na kolokvije, ali ne i na ispite! Profesori određeno vrijeme čuvaju ocjene iz kolokvija!
 

freekusha

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

To znači da se predmeti iz prve godine, koje nisi riješio, moraju položiti prije nego se počnu riješavati oni iz druge godine?! Znači li to da se ne može izaći ni na kolokvije dok se sve ne riješe predmeti s prve godine ili? Ako može mala pomoć od nekog tko zna!
Možeš izlaziti na sve kolokvije, ali sve ovisi koliko ti je ispita ostalo! Neki profesori čuvaju ocjenu iz kolokvija samo do 9 mj.! Stoga, ako unaprijed znaš da je nemoguće do 9 mj. očistitš 1 god. ne isplati ti se izlaziti na kolokvije! Kada riješiš prvu godinu, odeš kod tete u referadu po žig i onda rješavaš drugu!
 

sssandra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Imam pitanje, da li na 2 godini postoji praksa? Ako postoji, da li faks određuje tko gdje obavlja praksu ili svako traži sam za sebe? Je li praksa plaćena il se radi besplatno?
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Imam pitanje, da li na 2 godini postoji praksa? Ako postoji, da li faks određuje tko gdje obavlja praksu ili svako traži sam za sebe? Je li praksa plaćena il se radi besplatno?
Nema prakse na poreznom, već samo vježbe iz pojedinih predmeta na 2. godini!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks