AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Trebam malo općenito info o upravnom studiju...

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

HeliosZg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok svima:happy:, novi sam tu i namjeravam upisati upravni studij, imam 20 godina. Inače, studiram već na filozofskom fakultetu, no odlučio sam otići na državnu maturu i promijeniti studij jer jednostavno se ne vidim na filozofskom + od šugavog rasporeda ne stižem ništa drugo.

Htio sam već postojeće studente čisto malo pitati o uvjetima studiranja...
Za početak, kako vam se sviđa? Kakvi su lektori, ima li puno zadaće, ima li se puno za učiti, je li vam jako teško?

Imate li tjelesni?

E sad ono najvažnije... Imam nekih zdravstvenih problema zbog kojih nekada nisam u stanju prisustvovati predavanjima, nebih sad volio ulaziti u detalje... To nije često, možda 2-3 dana u mjesecu... Zbog toga sam imao velikih problema na filozofskom jer ako izostaneš više od triput s nekog predmeta (70% nastave) u semestru, nemožeš izaći na taj ispit. Stalno su nas zapisivali... Kako je to na upravnom studiju, je li obavezno dolaziti na sva predavanja, koliko se može izostati, je li baš svi svaki puta zapisuju, koliko su rigorozni s provođenjem te bolonje? Što se tiče samog rasporeda malo sam si pogledao i to mi je super, lijepo ujutro 3-4 sata i gotovo.

Eto unaprijed zahvaljujem na odgovorima i nadam se da ste mi svi dobro.
 

cocci

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bok svima:happy:, novi sam tu i namjeravam upisati upravni studij, imam 20 godina. Inače, studiram već na filozofskom fakultetu, no odlučio sam otići na državnu maturu i promijeniti studij jer jednostavno se ne vidim na filozofskom + od šugavog rasporeda ne stižem ništa drugo.

Htio sam već postojeće studente čisto malo pitati o uvjetima studiranja...
Za početak, kako vam se sviđa? Kakvi su lektori, ima li puno zadaće, ima li se puno za učiti, je li vam jako teško?

Imate li tjelesni?

E sad ono najvažnije... Imam nekih zdravstvenih problema zbog kojih nekada nisam u stanju prisustvovati predavanjima, nebih sad volio ulaziti u detalje... To nije često, možda 2-3 dana u mjesecu... Zbog toga sam imao velikih problema na filozofskom jer ako izostaneš više od triput s nekog predmeta (70% nastave) u semestru, nemožeš izaći na taj ispit. Stalno su nas zapisivali... Kako je to na upravnom studiju, je li obavezno dolaziti na sva predavanja, koliko se može izostati, je li baš svi svaki puta zapisuju, koliko su rigorozni s provođenjem te bolonje? Što se tiče samog rasporeda malo sam si pogledao i to mi je super, lijepo ujutro 3-4 sata i gotovo.

Eto unaprijed zahvaljujem na odgovorima i nadam se da ste mi svi dobro.
evo, ja ti bum odgovorila na ovo što znam!:) meni se sviđa faks, volim pravo pa mi je dost zanimljivo. učenja ima dosta, ima predmeta koji su teži, a ima i onih koji se daju spremit za tjedan dana, al sve u svemu, bez obzira što mnogi mislili, nije to sve tak lagano. a tvoja jedina zadaća na ovom faksu je UČIT!:) tjelesni nemamo (na sreću il na žalost.. :laughing:). što se tiče predavanja, uglavnom ne zapisuju, tako da neće biti problem da ne dođeš par puta, mada ti ja preporučujem da ideš na predavanja, naravno, kad možeš, puno je lakše razumjet neke stvari.
uglavnom, puno sreće i dobro nam došao!!:crazy::crazy::crazy:
 

Tihana I.

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prednost je da naš faks pruža dosta slobode,to je s jedne strane odlično a s druge strane faks nije lagan tako da ti predavanja jako koriste...na filozofskom imate duplo više ispita nego mi ali neki su puno puno lakši...ovdje ima dosta štrebanja...u svakom slučaju puno sreće i dobrodošao!
 

Marinchy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
mene zanima gdje i što točno ja mogu raditi ako jednog dana završim studij javne uprave?
neki kažu da su mogućnosti zapošljavanja jako slabe i znam dosta ljudi koji pljuju po ovom veleučilištu:angry:,ali koji fakultet danas garantira siguran posao...:blushed:
i znam da studij traje 3 god. i što nakon toga?
ima li kakvih naznaka da će oni uvesti one dodatne 2 god. za specijalista struke?:unsure:
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
mene zanima gdje i što točno ja mogu raditi ako jednog dana završim studij javne uprave?
neki kažu da su mogućnosti zapošljavanja jako slabe i znam dosta ljudi koji pljuju po ovom veleučilištu:angry:,ali koji fakultet danas garantira siguran posao...:blushed:
i znam da studij traje 3 god. i što nakon toga?
ima li kakvih naznaka da će oni uvesti one dodatne 2 god. za specijalista struke?:unsure:
Po završetku studija studenti su osposobljeni obavljati: stručne upravne poslove u tijelima drž.uprave, upravnim tijelima jedinica lokalne i područne (reg.) samouprave, sudovima, javnim ustanovama, javnim i drugim poduzećima te upravne poslove u privatnom sektoru.

O osnivanju specijalističkog studija javne uprave još nema informacija.
 

Maya21

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok, jel mi neko moze TOCNO odvorit na ovo pitanje: nakon pada dva puta za redom iste godine i prebacivanja na izvanredne, da li kao izvanredi iam pravo bit jos jednu godinu ili gubim pravo studiranja??? jel izvanredi mogu biti dvi godine ka 1??? fala ljudi
 

laminat

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na Upravnom studiju možeš maksimalno studirati 6 godina
Vrlo jednostavno.
Daj ne piši gluposti,6 godina maksimalno možeš bit redovan student,a studirat ako hoćeš možeš 106 godina :laughing:
 

Maya21

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na Upravnom studiju možeš maksimalno studirati 6 godina, a na Poreznom 4.
Vrlo jednostavno.
hvala na odgvoru, iako nije pravi! :)
pa zato ako netko konkretno zna, tj. ako je bia u slicnoj situaciji jel moze odgovorit pouzdano??? HVALA
 

misty

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok svima:happy:, novi sam tu i namjeravam upisati upravni studij, imam 20 godina. Inače, studiram već na filozofskom fakultetu, no odlučio sam otići na državnu maturu i promijeniti studij jer jednostavno se ne vidim na filozofskom + od šugavog rasporeda ne stižem ništa drugo.

Htio sam već postojeće studente čisto malo pitati o uvjetima studiranja...
Za početak, kako vam se sviđa? Kakvi su lektori, ima li puno zadaće, ima li se puno za učiti, je li vam jako teško?

Imate li tjelesni?

E sad ono najvažnije... Imam nekih zdravstvenih problema zbog kojih nekada nisam u stanju prisustvovati predavanjima, nebih sad volio ulaziti u detalje... To nije često, možda 2-3 dana u mjesecu... Zbog toga sam imao velikih problema na filozofskom jer ako izostaneš više od triput s nekog predmeta (70% nastave) u semestru, nemožeš izaći na taj ispit. Stalno su nas zapisivali... Kako je to na upravnom studiju, je li obavezno dolaziti na sva predavanja, koliko se može izostati, je li baš svi svaki puta zapisuju, koliko su rigorozni s provođenjem te bolonje? Što se tiče samog rasporeda malo sam si pogledao i to mi je super, lijepo ujutro 3-4 sata i gotovo.

Eto unaprijed zahvaljujem na odgovorima i nadam se da ste mi svi dobro.
Kao prvo, dobrodošao na Upravni studij, hehehe.:crazy: Mi nemamo domaćih zadaća i tomu slično...imamo dosta za učiti, da, ali na nekim predmetimja postoje i kolokviji pa nije tako strašno. Osobno mi se sviđa faks jer i ja volim pravno proučavanje pa mi stoga i nije neki problem (osim 1. godine i onih teorijskih predmeta tipa soc., pol.). Nemamo tjelesni, na sreću. Neka predavanja su obavezna, ali to su uglavnom oni predmeti koji imaju kolokvije i uvjet za kolokvije je da moraš dolaziti na predavanja. Kod nas ti je idealno, nema puno sati, pa možeš lijepo učiti veći dio dana, hahaha. :wink5:
 

peroz

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
e mozda ovo moje pitanje ne spada ovdje ali dal su ostala još neka mjesta za izvanredne ili su sva popunjena ...jer kao da se moze još u zimskom roku pokušat al kad je taj zimski rok..
i koliko mjesta je ostalo ???
 

Tourniquet

jane doe.
Evo i mene :laughing: Nova sam tu na forumu. Studiram socijalnu pedagogiju i nisam zadovoljna sa studijem tj. sve je u redu ali jednostavno se nisam snašla.(brucošica sam) Ne vidim sebe jednog dana u tom poslu. Na prof. orijentaciji su mi rekli da bi nešto poput javne uprave bilo za mene, i roditelji su mi to govorili ali ja nisam slušala..i eto, sad namjeravam pauzirati godinu i raditi i malo se pozabavit sa nekim svojim problemima. Ove god. sam napisala dobru državnu maturu i kao jednu od alternativa za studij sam stavila javnu upravu i na nju sam i upala. Bila sam 6. po plasmanu i sad bi bila najsretnija da mogu vratit vrijeme i upisat ovo. Tako da sam sigurna da ću druge godine upasti na ovaj studij. Mama mi je prije dosta godina to studirala pa će me možda znati malo uputiti, a i ovaj forum je tu. :luxhello:
Zanima me da li se sa ovim studijem može raditi SAMO u državnom sektoru? (kada ga završite)
Nemogu reći da me pravo zanima baš jako ali nije mi ni odbojno. Može li se naučiti gradivo tj. neke stvari koje nisu preveć zanimljive? I najvažnije kakva je statistika jer sam totalni tutlek za matku??
Uči se većinom iz skripti ili knjiga?
fala na odgovorima, malo se već sad obrazujem jer sam sigurna da ću iduće godine pisati ovdje kao brucoš Veleulilišta
pozdrav forumaši :rozi:
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zanima me da li se sa ovim studijem može raditi SAMO u državnom sektoru? (kada ga završite)
ne znamo trenutno definirat di se s ovim studijem sve može radit jer nas je previše nezaposlenih, a ostatak je zaposlen ispod stručne spreme:shocked:

Nemogu reći da me pravo zanima baš jako ali nije mi ni odbojno. Može li se naučiti gradivo tj. neke stvari koje nisu preveć zanimljive?
sve se može naučit, i jako malo toga je izuzetno zanimljivo..pa moraš imat volje :laughing:

I najvažnije kakva je statistika jer sam totalni tutlek za matku??
kakva je statistika jer si tutlek za matku? očigledno si i tutlek za statistiku:crazy:
statistika je bila prije s informatikom, sad je nema od kad je bolonja, pa si spašena

Uči se većinom iz skripti ili knjiga?
dobitna kombinacija je dobro uklopit i jedno i drugo.
 

Tompa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kakva je statistika jer si tutlek za matku? očigledno si i tutlek za statistiku:crazy:
Nemrem vjerovat ko se javlja, Ajnštajn jebate. Tablicu množenja si navčila tek u svojim poznim tinejdžerskim godinama kad si počela uplaćivat lotto, skup s Depraćem. :tongue2:
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nemrem vjerovat ko se javlja, Ajnštajn jebate. Tablicu množenja si navčila tek u svojim poznim tinejdžerskim godinama kad si počela uplaćivat lotto, skup s Depraćem. :tongue2:
nisam ju nikad naučila za tvoju informaciju..pa kaj misliš tko je pokrenuo trend plastificiranja i umanjivanja dokumenata u fotokopiraonama?!
tablica je pohranjena u novčaniku, između vozačke i donorske kartice :laughing:
 

jolezg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok svima...nova sam ovdje...trebalo bi mi par informacija...dvoumim se između upravnog i poreznog. Znam da ima puno učenja, i to nije problem..al me zanima ima li šta matematike na poreznom? I kakva je mogućnost zaposlenja ukoliko se završi :D hvala unaprijed
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok svima...nova sam ovdje...trebalo bi mi par informacija...dvoumim se između upravnog i poreznog. Znam da ima puno učenja, i to nije problem..al me zanima ima li šta matematike na poreznom? I kakva je mogućnost zaposlenja ukoliko se završi :D hvala unaprijed
najveća razlika je ta da upravni traje tri godine, a porezni dvije, imaš na forumu cijeli porezni studij, pa si pogledaj njihove predmete i rasprave, pa ti to malo možda olakša, jer sam ja sa upravnog pa ne znam više info

što se tiče zaposlenja, trenutno, nakon završetka je veliki problem nać posao, možda se situacija promijeni dok ti završiš :happy:
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bok svima...nova sam ovdje...trebalo bi mi par informacija...dvoumim se između upravnog i poreznog. Znam da ima puno učenja, i to nije problem..al me zanima ima li šta matematike na poreznom? I kakva je mogućnost zaposlenja ukoliko se završi :D hvala unaprijed
ej ja sam ti na upravnom i poreznom tako da ako te kaj zanima pitaj :)
oba faksa su ti teška. mora se učit i štrebat. imaš par ispita koji su zeznuti a ostali su relativno jednostavni.
na upravnom uglavnom imaš pravne predmete, a porezni ti je mješavina pravnih i ekonomskih predmeta.

sretno sa odlukom!
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks