AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Sustav spriječavanja pranja novca

forum

<i>automatski bot</i>
Sustav spriječavanja pranja novca

Pojam pranja novca. Sprječavanje pranja novca u Republici Hrvatskoj. Značaj prevencije. Financijsko obavještajne jedinice. Međunarodna regulativa. Međunarodne financijske prijevare.

Obvezna literatura:
Cindori, S., (2010), Sustav sprječavanja pranja novca, Pravni fakultet: Zagreb
Zakon o sprječavanju pranja novca (NN 87/08)
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Predviđena su dva kolokvija.Profesorica je rekla da nema ništa protiv toga da izvanredni studenti pristupe kolokviju i da će još provjeriti krši li to propise na fakultetu.Predavanja nisu uvjet za izlazak na kolokvij.

Kolegij se zove SUSTAV SPRJEČAVANJA PRANJA NOVCA
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Točni datumi još nisu poznati.Prvi kolokvij obuhvaća gradivo iz knjige prof.Cindori,a drugi zakon.Prezentacije nisu dovoljne za prolazak kolokvija!
 

patia

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav imam pitanje u vezi sustava sprečavanja pranja novca kolokvij
gore je napisano da za prvi kolokvij ide samo gradivo iz knjige i to prvih 134 stranice, znači ne treba učiti zakon?
Dali netko ima knjigu ili gdje ju mogu nabaviti?
hvala
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pozdrav imam pitanje u vezi sustava sprečavanja pranja novca kolokvij
gore je napisano da za prvi kolokvij ide samo gradivo iz knjige i to prvih 134 stranice, znači ne treba učiti zakon?
Dali netko ima knjigu ili gdje ju mogu nabaviti?
hvala
Za prvi kolokvij ide samo gradivo iz knjige do 134.stranice,tako je rekla profesorica.
Knjigu možeš nabaviti u kopiraoni u Masarykovoj ulici ili u knjižari Pravnog fakulteta.
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanje... Pročitala sam ovu obavijest na webu: "Obavještavaju se redoviti i izvanredni studenti treće godine Poreznog studija o terminima 1. i 2. kolokvija iz kolegija „Sprječavanje pranja novca“:
1. kolokvij 21. 11. 2013. redoviti studenti u 16.30, izvanredni studenti u 17.15.
2. kolokvij 23. 1. 2014. redoviti studenti u 16.30, izvanredni studenti u 17.15.
Kolokviji će se održavati u Ćirilometodskoj 4, dvorana VII, II kat.
Literatura:
1. Cindori, S., Sustav sprječavanja pranja novca, Pravni fakultet u Zagrebu, Zagreb,
2. Zakon o sprječavanju pranja novca i financiranju terorizma (NN 87/08, 25/12)
Gradivo prvog kolokvija: 1-134 str., gradivo drugog kolokvija: 134-195 str.
"

Ne znam koliko knjiga inače ima stranica, ali ako ima puno, da li smatrate da je za ISPIT dovoljno/potrebno tih prvih 195.str. + Zakon ili da iskopiram cijelu knjigu? Tnx
 

patia

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
cijela knjiga valjda ima 200 stranica vidi se kad odeš na neke stranice za kupiti knjigu onda je naveden broj stranica
dali se treba negdje javiti za kolovkvij? moža je pitanje bez veze ali diplomirala sam prije 10 godina pa sad sve ispočetka
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Lijepo piše što spada u prvi i drugi kolokvij.Zakon je literatura za drugi kolokvij jer stranice predviđene drugim kolokvijem obuhvaćaju zakon,a i profesorica je rekla da to ulazi u drugi kolokvij.Prvi kolokvij je vezan uz novac,pranje novca,faze pranja,metodologiju,Bečku konveciju,ured za sprečavanje pranja novca i sl.Možete vidjeti po slajdovima kako je grupirano gradivo.Nema potrebe za dupliranjem pitanja.Mislim da se ne treba prijaviti za kolokvij jer predavanja nisu obavezna.
 

brooke

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
cijela knjiga valjda ima 200 stranica vidi se kad odeš na neke stranice za kupiti knjigu onda je naveden broj stranica
dali se treba negdje javiti za kolovkvij? moža je pitanje bez veze ali diplomirala sam prije 10 godina pa sad sve ispočetka
Prof. je rekla da želi znati barem okvirno broj studenata koji će izaći na kolokvij pa bismo ju trebali dan prije kolokvija mailom obavijestiti.
 

patia

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hvala na informaciji a dali imaš mail na koji joj se mogu javiti

dali ćete učiti samo iz knjige ili i zakon
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Za prvi kolokvij ide samo gradivo iz knjige do 134.stranice,tako je rekla profesorica.
Knjigu možeš nabaviti u kopiraoni u Masarykovoj ulici ili u knjižari Pravnog fakulteta.
Sada kada smo 07.11. imali predavanje, profesorica je rekla da za prvi kolokvij treba naučiti od 01. str. do 107. str., a za drugi kolokvij (koji će biti 23.01.2014.) treba naučiti od 109. str. do 197. str.
Možda je različito kod redovnih i izvanrednih studenata ili je došlo do pogreške u komunikaciji. Pa eto kolege koji ste bili sada na predavanju za izvanredne, molim nekoga da potvrdi moju informaciju... Ali smatram da sam točno zapisala
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks