AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Razlika prediplomskog i dodiplomskog studija

jaasmiinaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zanima me da li netko zna razliku prediplomskod i dodiplomskog studija i u koji spada naš faks..
hvala
 

Tompa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nema razlike. To ti dođe na isto. Nije šija nego vrat, kak bi se reklo.
Naš faks je, naravno, u toj kategoriji dodiplomskog studija. To su ove tri godine po Bolonji (ili 180 ects). Nakon toga slijedi diplomski studij (dvije godine) nakon kojeg stječeš zvanje magistra određene struke. U našem slučaju (sljedeće godine će proraditi i diplomski studij) nakon završetka svih pet godina si magistar javne uprave.
 

Honda 900

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koliko je prof. Koprić rekao, nismo magistri javne uprave, nego nakon završenih 5g- SPECIJALIST JAVNE UPRAVE
 

Nina :)

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pretpostavljam da pretpostavlja da ce biti sigurno :)
stručni studij nakon 5 godina=specijalisti
sveučilišni studij nakon 5 godina=magistri
na većini natječaja se stavljaju obje opcije, barem koliko sam ja skuzila razgledavajuc sta ima na tim natječajima :)
 

Tompa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kak znaš?:mellow:
ma ne to, nego kako zna da će iduće godine sigurno bit uveden nastavak studija???

Tak jer mi se čini da su to već trebali svakako napravit već ove godine. Ljudi već završavaju trogodišnji studij po Bolonji, prema tome, krajnji je čas.
Ako im fali samo dopusnica od Ministarstva pa valjda to mogu izganjat za godinu dana. Kaj to neki velki problem?
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Tak jer mi se čini da su to već trebali svakako napravit već ove godine. Ljudi već završavaju trogodišnji studij po Bolonji, prema tome, krajnji je čas.
mislim da nastavak studija čekaju još i oni kaj su trogodišnji studij završili po starom programu, tak da njima (people of the faculty,državi, komeveć..) nije do nekog kontinuiteta pod mus


Ako im fali samo dopusnica od Ministarstva pa valjda to mogu izganjat za godinu dana. Kaj to neki velki problem?
to je očito grande problem
prije nekoliko godina takav je zahtjev od strane ministarstva odbijen (piše u Kameri 3 da je 2001.ministarstvo odbilo dati dopusnicu, no da je sad program na ponovnoj evaluaciji i ima potporu mnogih institucija)
 

lila_887

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Tak jer mi se čini da su to već trebali svakako napravit već ove godine. Ljudi već završavaju trogodišnji studij po Bolonji, prema tome, krajnji je čas.
Ako im fali samo dopusnica od Ministarstva pa valjda to mogu izganjat za godinu dana. Kaj to neki velki problem?

ah to što je nama studentima kranji čas, ne znači da je baš i njima, ništa me više ne čudi u ovoj državi (nažalost)

al riječi ti se pozlatile pa dočekali mi iduće godine taj nastavak studija :)
 

Honda 900

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ma ne to, nego kako zna da će iduće godine sigurno bit uveden nastavak studija???
Ne zna se dal će iduće godine biti - on je reko da možda bude od 9mj otvoreno, možda iduće godine...kao oni su zahtjev poslali i napravili su sve kaj s od njih traži, a sad je na ministarstvu i kaj ja znam na kome još da odobre...e a kad će to biti, to naši na faxu neznajui nemaju ništa s time
Tako je prof. Koprić objasnio situaciju
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks